Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem nonszensz a...

Szerintetek nem nonszensz a kettős állampolgárok szavazati joga?

Figyelt kérdés

Én nem vitatom, hogy lehet magyar az, aki nem Magyarországon él életvitelszerűen, és nem is Magyarországon született. Szerintem is bárkinek meg kell adni az állampolgárságot, aki megfelel bizonyos feltételeknek. Nyilván olyan feltételeknek, amelyeknek könnyebben tehetne eleget egy határon túli magyar. DE! Az tényleg nonszensz, hogy olyan emberek kapnak tömegesen magyar állampolgárságot, akik nem élnek, és nem is éltek életvitelszerűen Magyarországon, és nem is sok közük van Magyarországhoz. A szavazati jog kérdése az egyik legnagyobb probléma. Nem csak a megvalósítás problémája (amiről lásd a határon túli magyar lapok, illetve néhány hazai lap friss sztorijait), hanem eleve az, hogy olyan emberek szóljanak bele az ország működésébe, akik egyébként az ország életében, vérkeringésében nincsenek benne.


Tehát nyilván nem vitatom, hogy joga kell hogy legyen az állampolgársághoz és a szavazati joghoz annak a határon túli magyarnak, akinek például Magyarországi munkahelye, vállalkozása vagy Magyarországon élő házastársa van. Lényegében aki az elmúlt 10 évben legalább 5 évet életvitelszerűen Magyarországon élt, kell hogy rendelkezzen szavazati joggal. De hogy az szavazhasson, akinek az ország vérkeringéséhez semmi köze, mert etnikailag ugyan magyar, de nem él itt, az teljes értelmetlenség. Ennyi erővel más országok állampolgárai is szavazhassanak a magyar választásokon. Mondjuk állítsunk fel szavazóurnákat Kínában, Ugandában meg Izraelben, és szavazhasson bárki, aki magyarnak érzi magát...


2013. júl. 27. 21:29
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
89%

Teljes mértékben egyetértek, de nagyon egyszerű ennek a marketingje. Ha egy kormány szavazati jogot ad nekik, akkor majd a friss kis szavazati jogukkal arra szavaznak, aki ezt lehetővé tette.

És nem csak az általad felhozott okok miatt ellenzem, hanem mert ez az egész szavazati jog adás egy gusztustalan logika következménye.

2013. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Régen meg kellett volna már adni az állampolgárságot a határon túli magyaroknak. Ugyanakkor akinek az állandó lakcíme több mint 5 éve külföldön van (életvitel szerint ott él), azoktól a szavazati jogot meg már régen meg kellett volna vonni, éljen akár az USA-ban vagy bárhol.

A magyarországi pártokra az szavazhasson, aki életvitelszerűen Magyarországon él, mertha rosszul dönt, akkor azt igenis érezze a saját bőrén.

Ha esetleg van valamilyen népszavazás ami az egész magyarságot érinti, akkor azon persze szavazhassanak ők is.

Igazad van kérdező, ez tényleg nonszensz.

2013. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

"Ha egy kormány szavazati jogot ad nekik, akkor majd a friss kis szavazati jogukkal arra szavaznak, aki ezt lehetővé tette. "


Ez egy létező jelenség, és nem csak a politikában. De ilyen mértékben visszaélni ezzel, az már tényleg elég durva.

2013. júl. 27. 22:10
 4/22 A kérdező kommentje:

"Régen meg kellett volna már adni az állampolgárságot a határon túli magyaroknak."


Én ennek viszonylag kevés értelmét látom. Mármint, ha valakinek azon kívül, hogy magyar etnikumú, nincs semmi köze az országhoz. Ez már csak azért is problémás, mert mi alapján döntöd el, hogy ki határontúli magyar? Ez egyéni döntés kérdése... A magyarajkú szlovákok, németek, romák határontúli magyarok? Vagy sem?

2013. júl. 27. 22:13
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

Akinek a szülei, nagyszülei magyarul beszéltek, és ő maga is magyarul beszél, 1920-ig a családja Magyarországon élt, de aztán valahogy átment rajtuk a határ, az nem kétséges, hogy magyar, és jár neki a magyar állampolgárság.

Én a tiszántúlon élek, és ha anno a románok a Tiszáig jönnek, baromi rosszul esne, ha az anyaországiak lerománoznának!

2013. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Én ezt nagyon egyszerűen kezelném.


- Aki határon túli magyar, az kapja meg a magyar állampolgárságot.

- Szavazati jog? -> Ide fizet adót? Nem? Akkor bocs, nincs.


Majd tán én is elköltözök Új Zélandba és direkt a rossz pártra szavazok, majd röhögök, hogy szopnak odaát.

(irónia)

2013. júl. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Komplikato ***** válasza:
55%

A szavazati jog azért jár, mert ha egyik állampolgárnak jár, jár a másiknak is.


Ami viszont másoknak is feltűnt, hogy eme egyenjogúsítás csak egy irányba működik, mert amíg határon belül szénné kell magad igazolni szavazáskor, addig ... hát tessék utána olvasni elég érdekesen fog működni határon kívül. Szóval megint van aki egyenlő és van aki egyenlőbb.

2013. júl. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
De nonszensz és egyértelműen a Fidesz így gyűjt szavazatokat. Én úgy szabályoznám, hogy csak és kizárólag az szavazhasson, akinek van magyarországi bejelentett lakcíme. Akinek nincs, az szavazzon otthon. Körülbelül annyi köze van ennek az országnak a dolgaihoz, mint mondjuk nekem az osztrák belügyekhez.
2013. júl. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%
Magyar ember hazaszavazz nem külföldre az a nonszensz, hogy egyesek nem értik, hogy nem önszántukból rekedt kint a többségük hanem a kommunizmus és a Trianoni békeszerződés miatt...
2013. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
16%

Féltek mi balodaliak, hogy az 500 000 határontuli magyar mind ( vagy 95 %-ban ) a Fideszre szavaz, azért nyivákoltok itt ?

Röhejesek vagytok.

Minden határon túli magyarnak jár a szavazati jog, helyesen, hogy ellensúlyozzák az Magyarországon belüli nemzetellenes magyargyülőlő idegenek szavazatát.

2013. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!