Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ami hazánkban zajlik az...

Ami hazánkban zajlik az állampolgárok is felelősek érte?

Figyelt kérdés

Egy szavazati jog felelősséggel jár. 2/3-ot kapott a FIDESZ, most meg sokan fel vannak háborodva (jogosan). Miért szavaztak rá? Nem hittem volna, hogy jobban el lehet rontani ezt az országot, mint az MSZP tette. (MOL részvény, trafik ügyek, államadósság most a legnagyobb forintban stb)


Szerintetek?

A szavazati jogot az alábbiakhoz kellene kötni:

adófizető állampolgár, 18. életévét betöltötte, 8 általánossal rendelkezik, büntetlen előélet



2013. máj. 19. 10:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%

A Fidesz az MSZP-nek köszönheti a 2/3-ot.


Én is rájuk szavaztam ,mert tetszett ,hogy hazafiasnak mutatták magukat ,nagyon szimpatikusak voltak.

De ma már rájöttem , hogy a hazafiasság majdnem olyan távol áll tőlük , mint az MSZP-től.

Ezért 2014-ben , marad a Jobbik , mint egyetlenegy alternatíva.


Szükség lenne már végre ,egy patrióta vezetőre.Japánban most elég patrióta a vezető és sikerült gazdasági növekedést elérnie, a neoliberális gazdaságpolitikát mellőzve.

2013. máj. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
27%
Egyszer megkérdeztem egy diplomás embert (tanár az illető), hogy kire fog szavazni. Ezt válaszolta: "arra, akire az apukám". Erről ennyit. Egyébként nincs jobban elrontva az ország, mint az MSZP idejében.
2013. máj. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
24%

mi a baj a mol részvénnyel? minden államnak van részvénye a statégiailag fontos közműveiben és multijaiban ...

Magyarországon minden évben a legtöbb adózott profitot a mol viszi haza, miért baj egy ennyire sikeres vállalatban érdekeltségeket szerezni?

Árfolyam esett 40% elhihetetted, ha lenne eladó részvénye a molnak, akkor ugyan ennyit emelkedne, mint ahogy történt ez akkor amikor megvette az állam részvényeket ...

Egy állam attól lesz erős, ha vannak érdekeltségei más országokban is és ezt kitudja aknázni ... pl a németek befektettem a magyarországon és azóta is összefeszülnek az érdekek, németek szeretnének több profitot elvinni, mi meg szeretnék több pénzt kapni ...

Mszp után csőd szélén állt az ország, ma már nem állunk a csőd szélén ... államadósság csökkent 3 év alatt még ezen időszak alatt az összes uniós országban jelentősen nőt az adósság! Kamat teher szintén lényegesen csökkent. Gazdaságunk is akkor fordult recesszióba, amikor az imf törlesztését megkezdtük ... Főleg azért, mert az unió ránk erőltettet olyan szivattyúkat, mely elvette a gazdaságtól a pénzeket ... lásd -1,9% hiány ..

2013. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
3%
megjegyzem 2/3 van a fidesznek, de biztos szavazók még mindig 50%ban a fidesz támogatják... szóval lehet, hogy van egy hangos kisebbség a kormány ellen, de a támogatottsága kétségtelen ...
2013. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy a 2/3 az MSZP ellen volt, nem a FIDESZ mellett, de akkor is felelőtlenség volt!

A MOL részvénnyel az a gond, hogy jó drágán megvették, aztán olcsón eladták, majd ismét megvették jó pénzért!

(szerintem mindenki tudja, hogy a nyugdíjpénztáraktól való pénzlehúzásból fizette a kormány)


Én jobbikra fogok szavazni, habár nem 100%-ig értek velük egyet, de nézzünk körbe:

MSZP és FIDESZ bizonyított!

Együtt 2014 és hasonlókat hagyjuk, ugyanaz a kör. (Bajna, Gyurcsány stb.)

LMP: kis párt, amilyen érdekeket képvisel, az messze van tőlem.

Maradt a jobbik.

2013. máj. 19. 11:14
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

"A MOL részvénnyel az a gond, hogy jó drágán megvették, aztán olcsón eladták, majd ismét megvették jó pénzért! "


1. valamelyik szoci kormány adta el /megyó vagy fletó/;

2. Bajnaiék vissza akarták venni, de az EU-s pnz felhasználásához kellett volna a fidesz szavazata is, ellenzékből nem szavazták meg;

3. vitya a 2/3 birtokában már nem tiltakozott, megvették a pakettet, de 80 milliárddal többe került, mintha hagyta volna Bajnaiéknak;

2013. máj. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
12%

Lehet ,hogy mindenki tudja, hogy a mol-t miből vásárolták meg,de hogy te nem tudod az biztos!

Molt-t még abból a pénzből vásárolták, amit Bajnai lehívott az imftől 2010 márciusában és be kellett fektetni... Pont kapóra jött, hogy a mol-t eladták az oroszok. Nem egy hülye gondolat, ha oylan helyre fektetünk be, ami jelentős kapcsolati hálóval rendelkezik a olajországokkal ... Ráadásul a déli áramlat vezetékeivel felfog értékelődni mind a mol mind a földgáztározók fontossága ... Ha eladásra dobnak ergy iylen jelentős kapcsolati rendszert és befolyást, akkor biztos lehetsz benne, hogy legalább annyiért el is tudjuk adni, mint amennyiért megvettük ...


500 milliárdért gdp 2% vásárolták meg, mennyiért adta el a mszp? mire költötték a pénzt? mszp privatizálta a molt is többek közt szóval nem értem, miből gondolod, hogy előtte megvették drágán ... hiszen a magyar állam tulajdonában volt ...

2013. máj. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
51%

A Jobbiknak 20-30 képviselőnél nem lesz több a 200-ból, nem ők fogják megváltani a világot.

Neked is túl nagyok az elvárásaid, mint 2010-ben a Fidesz szavazóknak. Kár 4 évente várni a csodát, mert úgy is csalódni fogsz.

2013. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
42%
Egyedül a Fidesz szavazók felelősek. Remélem a következő kormány kártérítés megfizetésére kötelezi majd őket.
2013. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
De arra még mindig nem tudtál magyarázatot adni, hogy miért kellett a Banai kormány ilyen irányú törekvéseit leszavazni, és a Bajnai által fel nem használ hitelkeretből megvenni az Bajnai kormánynak ajánlott ár 119%-ért? Miért volt nagyszerű döntés (ami természetesen saját ötlet volt), amit korábban az elképzelhető legnagyobb pénzpocsékolásnak tekintettek?
2013. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!