Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem visszatetsző, hogy akik...

Ozmium42 kérdése:

Nem visszatetsző, hogy akik szűkíteni akarják a szavazati jogot, azok mindig a saját pártjuk hasznára spekulálnak? (főleg jobbikosoknak szól a kérdés)

Figyelt kérdés
Annak idején jobbikosként volt részem ilyen eszmefuttatásokban többször is. Kifejezetten a cigányok (műveltség, adófizetés) és a nyugdíjasok (műveltség, nyugdíj) voltak a középpontban, de ezt mindig próbálták tovább alakítani, konkrétabbá tenni, de én mindig azzal zártam le, hogy csak az szavazhasson, aki a jobbikra szavaz, mert úgy is erre megy ki.
2013. aug. 1. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Főleg jobbikos vagyok, mikor és miben akartam szűkíteni?
2013. aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése miatt: tudatában vagyok, hogy a Jobbik hivatalosan nem így képzeli el a cenzust, de a szimpatizánsok fantáziáját tapasztalat szerint nem köti meg a párt hivatalos hozzáállása ehhez a dologhoz.
2013. aug. 1. 18:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Első: "akik szűkíteni akarják"
2013. aug. 1. 18:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem mehet a szűkítés, így is úgy is a Jobbikra szavazok...
2013. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De, nagyon is visszatetsző. Minden szentnek maga felé hajlik a keze.
2013. aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Első: "akik szűkíteni akarják""


Jahogy a kérdés nem is nekem szól...

2013. aug. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha műveltség alapján szűkítjük a szavazati jogot azt jelentené, hogy az idiótája aki talán még olvasni sem tud az ne menjen el szavazni de aki iskolázott az igen.

Amit te írtál az alapján az emberek értelmesebbik fele a Jobbikra szavazna de túl sok a műveletlen cigány és komcsi korszakban felnőtt nyugdíjas akik miatt az MSZP és Fidesz 4-8 évente váltják egymást.

2013. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Jobbik szimpatizáns vagyok és szűkíteném a választójogot, de ez nem függ össze azzal, hogy ki hova szavaz. Egyszerűen nem tartom korrektnek, hogy egy jól végiggondolt szavazat is ugyanannyit ér, mint azé, aki még írni, olvasni sem tud. Hozzáteszem itt, hogy a reális gondolkodás nem feltétlen függ össze az iskolázottsággal, mert én több intelligens emberrel találkoztam az egyszerű, szakmával vagy még azzal sem rendelkezők között, mint a 3 diplomásoknál, de azért az, hogy a szavazati jogot 8 általánoshoz vagy írás-olvasáshoz kötjük, az alap lenne.

Ha az egész arról szól, hogy aki más pártra szavaz, az ne mehessen, akkor ennyi erővel minden jobbikosnak elleneznie kéne a határon túli magyarok szavazati jogát is, mert hisz ők is a Fideszre szavaznak..

2013. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!