Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elegem van Magyarországból!...

Elegem van Magyarországból! Szerintetek jól teszem?

Figyelt kérdés

2 éve tudtam hogy nem lesz jobb a helyzet, emiatt elkezdtem norvégul tanulni, amolyan biztonság tudás. Lesz egy jó szakmám 1,5 éven belül, villanyszerelő. Szerintetek jól teszem, hogy kiköltözök Norvégiába?

Tetszik a kultúra, a hideget szeretem, és jó az életszínvonal.


Hogy miért szeretnék elmenni?

Elegem van a kormányból, abból hogy vakbél gyanúval 3 órát kellett ülnöm a sebészeten, azután meg elküldtek az ultrahangra, ahol azt mondták jöjjek vissza jövőhéten. Marhára nem érdekelte őket hogy addigra belehalhatok, ha ez vakbél. Idegesít, hogy a buszon, vagy bárhol mindenki panaszkodik, de megértem, mert rossz a helyzet. Elegem van a cigányokból és még sorolhatnám. (A legfontosabb: ez nem provokáció, ez a véleményem csak)


Picit hosszú lett! Köszi a segítséget.



2013. okt. 13. 17:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
10%
Jól teszed, hogy elmész. Ha csak ennyire sikerült vinned, hogy villanyszerelő, akkor itt Mo-n 99% hogy életed végéig a szegény rétegben maradnál. Norvégiában is, de ott még mást jelent a szegény réteg.
2013. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Macungo ***** válasza:
27%

Mennyél, majd visszajösz. A többség visszajön is itt költi el amit keresett..


Az én párom villanyszerelő, de van munkája sőtt, és nincs baja a kormánnyal. Lehet, hogy nem másokat kéne hibáztatni, ha van az életünkben lent is fent is.


Soha eszembe nem jutott a nyomoromat másokra verni, mindig azon gondolkodtam én mit csinálok rosszul és hogyan csinálhatnám jobban...

2013. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Macungo ***** válasza:
28%
Próbáljátok ki a pozitív gondolkodást.. Nem fog fájni.
2013. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
91%

Nem azzal van a baj, hogy ki akarsz költözni külföldre,mindenki maga dönti el, hogy mit kezd a saját életével, és ha ez a vágyad, akkor hajrá! Én csak a gyakorlati megvalósításra lennék kíváncsi, mert nem értek pár dolgot, ezért kérlek, engedd meg, hogy feltegyek néhány kérdést.


- Milyen szinten beszélsz norvégul? Magántanárnál tanulsz?

- Miből szeretnél kimenni Norvégiába? Mert kezdésnek vihetsz magaddal kb 1 millió forintot minimum ahhoz, hogy az első hónapot fizetés nélkül túléld, hiszen a világ egyik legdrágább országáról beszélünk.

- Szerinted milyen esélyekkel vetélkedsz majd azokkal a norvég fiatalokkal, akik perfekt norvégot beszélnek, és Norvégiában szerezték meg a végzettségüket? Úgy összességében elég rossz esélyekkel indulsz, tekintettel arra, hogy gyakorlatilag nulla, vagy nagyon kevés szakmai tapasztalatod lesz.

- Az etnikai oldaláról meg csak annyit, hogy teherautóval jöttek nyáron, kéregetni, és nem egyet láttam már belőlük az utcán, a boltokban stb. Mindenhol ott vannak, és egyre többen jönnek, terjeszkednek.

- Az egészségügy sehol sem tökéletes, mindenhol vannak negatívumok. De itt pl nem fedezi az egészségbiztosításod a fogászatot, ami iszonyatosan drága.

- Ezt pedig a figyelmedbe ajánlanám, egy másik kérdésnél merült fel ez a dolog, így bemásolom a választ egy másik válaszolótól (remélem, ez nem plágium :) ):

"Én norvég állampolgár vagyok (alattvaló) és már többször próbáltam villanyszerelőként elhelyezkedni. Nem sikerült. Ha nem norvég szakiskolából való a diplomád, akkor a rendeletek szerint elméleti különbözeti vizsgát kell tenned és a gyakorlati részt egy 6 hónapos gyakornoksággal kell helyettesítened, vagyis 6 hónapig inaskodnod kell. Ez alól kibújni nem lehet."


Mindezek alapján én meggondolnám, hogy pont Norvégiában akarnék letelepedni, mert bár valóban, nagyon jó ország, de azért nem olyan egyszerű oda kijutni. Főleg ilyen fiatalon nem, amilyen Te vagy (20 év körüli?). Keményen meg kell azért dolgozni, hogy ide kijuthass, és normális munkahelyed és megbecsülésed legyen. Mert könnyen irogatja mindenki, hogy "persze menj csak, mert Norvégia jó ország", de a legtöbbjüknek fogalmuk sincs, hogy milyen követelményeknek kell megfelelni, és milyen költségekkel jár mindez, ahol egy havi albérlet 8-10 ezer korona (320.000-400.000 Ft), és előre kifizethetsz még 2-3 havi kauciót is. Nem mindenkinek van hirtelen, főleg szakközép elvégzése után ennyi pénze, de a legtöbb embernek még utána sincs..

De azt javaslom, hogy ne add fel az álmodat, csak gondoltam, nem árt tisztában is lenned azzal, hogy mit vállalsz.


Lykke til!

2013. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
37%
Jól teszed!!
2013. okt. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
58%
Hát, mit mondjak, ha tényleg annyira ostoba vagy, mint amilyennek a kísérőszöveged alapján gondollak, akkor valóban jobb lenne, ha minél előbb elhúznál innen, és nem rontanád tovább a levegőt ebben az „élhetetlen” országban...
2013. okt. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
47%
Fékezd magad 26-os nagy "hazafi"! Hadd menjen. Nem mindenkinek tetszik az,amit a haverod 2010 óta művel.
2013. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
17%
Gyakorlatilag azóta erős kivándorlás van, mióta van tömegközlekedés Magyarországon, kedves utolsó kommunista állatkirály. Nem a "vezér" miatt. Tudom, hogy az is az Orbán hibája, hogy reggel a wc mellé hugyoztál, de azért legyél már normális.
2013. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
78%
Igazad van. Megyek is feltörölni mert azt hiszem tényleg melléhugyoztam.Amúgy úgy emlékszem,annak idején meg Gyurcsány volt a hibás ha véletlenül te hugyoztál mellé.
2013. nov. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
34%
Gyurcsány sok mindenért hibás, már kb az is bűn, hogy még egyáltalán a politikai palettán van, de ez a kivándorlásos egymásra kenés most kezdődött az utóbbi pár évben, pedig már a kiegyezés óta zajlik kb szünet nélkül. Jó, a komcsi időszak kivétel, de akkor nem is lehetett szabadon mozogni.
2013. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!