Aki nem írja alá a rezsicsökkentést helyeslő kérdőíveket, az tulajdonképpen többet szeretne fizetni csak ne a Fidesz legyen már kormányon?
Kedves kérdező!
Egy kicsit ott beszélünk el egymás mellett, hogy ez egy jogelméleti-államelméleti jellegű kérdés, amelyben nem szabad, hogy számítson az, hogy ez kinek mekkora haszonnal jár. Valami attól függetlenül lesz helyes vagy helytelen, hogy az bárkinek a pénztárcáját hogyan érinti.
Egy ország kormánya nem tehet meg akármit. A közügyek olyan intézése egy kormány feladata, amelyben az összes érintett érdekét meg kell vizsgálni, majd ezen érdekek figyelembevételével kell egy olyan lehetőleg pártatlan döntést hozni, ami rendezi az adott társadalmi viszonyt. Ha a kormány ezt nem így teszi, akkor visszaél a hatalmával és nem igazgat, hanem uralkodik.
Úgy lehet ezt talán elképzelni, mint a focimeccsen a bírót. A bíró nem fújhat egyik csapatnak sem, a feladata a pártatlan döntések meghozatala. Ha a bíró úgy dönt, hogy ad 2 gólt az egyik csapatnak, csak mert ők szegényebbek, akkor visszaél a hatalmával és nem lehet jó bírónak nevezni.
A kormány ma már olyannyira nem pártatlan, hogy egy szerintem botrányos TV reklámban, disznófejű pénzszámláló zsugoriként ábrázolja a szolgáltatókat, az ő véleményüket, érdekeiket pedig egyáltalán nem veszi számításba. Pedig ha szeretjük, ha nem, ezek a szolgáltatók az általunk lefektetett magyar jogszabályokat betartva működnek nálunk és nem szóltunk nekik előre, hogy számítsanak arra, hogy Magyarországon a közműszektorban diktatúra lesz.
Vagy Magyarország egy olyan ország, ahol egy közműszolgáltatónak, ha a kormány úgy gondolja, többé nincsenek jogai? És nekem meddig vannak még? És biztos, hogy a kérdezőnek is örökké lesznek?
Nekem egy kicsit széles a látókőrőm és nem vagyok gazdak
Szerintem ere tőbet füzetünk majd rá mint a rezsi csőkentés őszege én és előtem sokan leirtú mért. És a befektetői kedvnek nem kedvez a kiszámitathatalan gazdaság politika.
Ami hátrányos a álláskeresőkre azok meg 100ezret vesztenek havoonta akik ezmiat nem kapnak melót.
Stadionokra van pénz de az adóját levini nincs.
Akkor úgy fejezem ki magam,hogy érthető legyen: Honnan tudjuk,hogy eddig amit fizettünk az volt a valós?
Megvizsgálták,és úgy találtatott,hogy a szolgáltatók visszaélve a fogyasztók kiszolgáltatottságával többet kértek eddig,mint elvárható lett volna.
Ezért a 2/3-os felhatalmazással a kormány változtatott a korábbi rossz gyakorlaton,és meg szabta,hogy mennyit kérhetnek a szolgáltatók.Túl sok volt az eddigi profit.
A Hornék garantálták nekik a hasznot,ezen változtatott a Fidesz,mert 20 év eltelt,és már teljesen más világot élünk.
Mindenhol kevesebb a pénz,és a szolgáltatóknak is tudomásul kell venni.Ha nem tetszik nekik,majd visszaadják az államnak.Gondolom ez is a CÉL.
Azt megértem hogy Bajnai G. nem írja alá,de egy bérből és fizetésből élő átlagpolgár miért nem.Ezt nem értem,hiszen kevesebbet fog fizetni.A saját zsebe ellen dolgozik itt mindenki.
Kell a jó nem,kell a rossz kell!
Igaza lenne a kérdezőnek, ha pl. áramot csak és kizárólag, megváltoztathatatlanul csak egyetlenegy cégtől lehetne beszerezni és senki mástól. Mondjuk azért, mert valami csoda folytán egyedül az a cég lenne képes áram előállítására, senki másnak valamiért soha nem sikerülhetne. Valamint mondjuk, ha az áram az élet elengedhetetlen feltétele lenne.
Talán emiatt az áram nem is jó példa, hiszen ott elméletileg, ha nem tetszenek a feltételek ki is köttethetem az áramot és élhetek úgy, mint ahogy elődeink azt évszázadokig tették minden gond nélkül.
Legyen inkább víz a termék.
Azonban víz esetén is megoldás lett volna, hogy ha nem vagyunk megelégedve egy szolgáltatóval, akkor először is kérjük, hogy csökkentsen árat. Ha ezt nem teszi meg, akkor pályázatot kellett volna kiírni, hogy új szolgáltatót keresünk és a legmegfelelőbb árat ajánlóra lecserélni a mostani szolgáltatót.
Ha egyikkel sem vagyunk megelégedve, még mindig alapíthatunk egy újat, ami már megfelel nekünk.
Valamint még mindig nyithatunk versenyt azokban az ágazatokban, ahol erre van lehetőség.
Igazi jogállamban és piacgazdaságban a rezsicsökkentésnek ez a menete. Erőszakmentes, jogszerű.
A mi rezsicsökkentésünk azonban az erőszakon alapul, vagyis a kormány kiadta az ukázt és ha ennek ellentmondana a szolgáltató, akkor az állam erőszakkal lépne fel (befagyasztaná a szolgáltató számláját, letartóztatná a vezetőit stb.).
Ez sehogy sem OK!
Nem lehet nálunk a kerületben választani.
Csak az EL-MÜ van és kész. Ha tetszik,ha nem.Ha a számla magas tessék azt csökkenteni.Egy átlagpolgár ezt úgysem tudja elérni,ezért az állam lépett helyette. Miért baj ez? A lényeg hogy kevesebb a számla.
Én nem értem,itt ezt nem érti senki. Az Ő javát akarják, nem?
A víznél detto ugyanez van. Vízmü és kész.Hol van itt verseny?Mivel nincs,ezért lépett a kormány.Nincs is ezzel semmi baj.
Igazi demokráciában nincs olyan, amit az átlag polgár nem tud elérni. Ha akarja, akár alapíthat rezsicsökkentő pártot, megnyerheti a választást majd kiírhatja a közműpályázatot ő maga és így elérheti a csökkentést. Vagy alapíthat új szolgáltatót, kérheti a kormányt, hogy írjon ki pályázatot és nyerhet rajta.
De persze így, mint most tettük (hiszen az én nevemben is történt, én is felelős vagyok ezért) sokkal egyszerűbb rezsit csökkenteni.
Tartok attól egyébként kedves kérdező, hogy sehogyan sem lehet téged meggyőzni arról, hogy a rezsicsökkentésnek ez a módja nem helyes. Nem igazán gondolod át a dolgot, csak addig, hogy ami a népnek jó és ami a népnek segít, azt a kormány megteheti és az mind legitim dolog. Pedig ez nem így van.
A népnek jó lenne, ha holnap elvennék az összes pénzemet és szétosztanák az utcán. Jó lenne, ha elvennék az autómat és rendőrautót csinálnának belőle. A nép jól járna, ha a házamat vennék el és abból orvosi rendelőt alakítanának ki. Azonban ettől ezek a dolgok még nem lennének jogosak.
Ugyanígy lehet a rezsicsökkentés a népnek bármennyire is hasznos, az még nem lesz helyes, nem lesz jogos.
Rosszul fogja meg a kedves válaszoló.
Rendben van,hogy valaki rezsicsökkentő pártot alakít,de az
egy örökkévalóság,amíg lesz abból valami.Nálunk egy egyén soha nem ér el semmit sem.
Ami egynek lehetetlen,az kettőnek már lehetséges.
A Fidesz a választások előtt szólt is erről:
"Kis győzelem kis változás,nagy győzelem nagy változás."-
hát ezt látjuk most.
17:10
"Ha nem tetszik nekik,majd visszaadják az államnak."
Bezony. Az hozza majd el nekünk az államcsődöt meg a nyugdíjfelezést. Éljen :)
Kérdező, sajnos egy kommunista propagandát tálalsz most nekünk.
A szomorúbb dolog pedig az, hogy észre sem veszed, hogy mindez egy kommunista propaganda, és hogy hagyni kellene a piacgazdaságot működni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!