Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Végre a kormány is belátja a...

Végre a kormány is belátja a diploma fontosságát?

Figyelt kérdés

"A koncepció kifejti, hogy a diplomások képzése már csak azért is fontos, mert ők egészségesebbek, jobb életminőségben és hosszabb ideig élnek, alacsony körükben a munkanélküliség, több adót és járulékot fizetnek és kevésbé terhelik a jóléti rendszereket. Az anyag szerint a közpénzekből a diplomaszerzésre történő ráfordítások nagy átlagban 8-9 szeresen térülnek meg.


A tanulmányból kiderül, hogy a kormány szerint a felsőoktatásban nincs túlképzés, Magyarországon nem túl sok, hanem túl kevés a diplomás. A felsőoktatási államtitkárság szerint fontos, hogy minél több szakmunkás legyen, de az ő létszámuk növelése "nem valósítható meg az OECD-átlaghoz képest alacsony felsőoktatási részvételi arány további csökkentésével". A blog azt írja: az anyag sorban dönti meg az elmúlt hónapok kormányzati túlképzésről, felesleges egyetemistákról, központi kormánydöntéssel meghúzott ponthatárokról szóló szlogenjeit."


[link]


2013. jún. 15. 10:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 A kérdező kommentje:
48%-os igen több infós kellene, de nem a helyek bővítésével. AZ más dolog, hogy ez a kormány inkompetens és idióta, de ne tegyük tönkre a felsőoktatást. Nem úgy lehet javítani a minőséget, hogy pénzt vonunk el. Persze ha egyházi egyetem vagy NKE akkor nem vonunk el, sőt még adunk, de ezek nem a topp egyetemek. Azoktól viszont von el. Egy csapat idióta kezébe van az oktatás.
2013. jún. 15. 14:39
 62/80 anonim ***** válasza:
0%

A férőhelyek piaci igényekre való alakításával az egyedüli elérhető eredmény az, hogy megközelítőleg megfelelő számú "DE ezen belül jelentős inkompetens álláskereső lesz az adott szakmában. Értsd: olyanok fogják elvégezni az adott szakmát a helytúlkínálat következtében, akiknek alapvetően erre nem megfelelőek a képességeik, de a bővült kvótarendszer következményében képesek átbukdácsolni rajta. "


Ez egyszerűen nem így van. SZóval ha szükség van 1000 informatikusra évente, és mi ezért 1000 db államilag támogatott info helyet biztosítunk a felsőoktatásban, akkor az a minőség rovására menne? Szerintem egyrészt nem, másrészt meg kíváncsi vagyok, hogy akkor szerinted mit kéne tenni? Kevesebb államis helyet biztosítani mint amennyire a munkaerőpiacnak szüksége van???

2013. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 A kérdező kommentje:

"De már nagyon szeretnék egy konkrét elképzelést látni arról, hogy akkor szerinted a kormánynak mit kéne tennie?"


A francokat veszi figyelembe a munka világát. Ezt megtapasztaltuk a jog és gtk-n. EZ mind politikai döntés volt. Átgondolatlan. De amit most csinálnak az egyáltalán nem jó. De jól tükrözi, hogy 2 évig csináltak egy koncepciót, majd az ment a kukába. Aztán 3 nap alatt csináltak egy újat. Akkor az mennyire jó?

2013. jún. 15. 14:42
 64/80 A kérdező kommentje:

ma 14:41


De figyelembe kell venni, hogy rengeteg olyan állás van amihez nincs hozzákötve terület, csak a diploma. Sok helyen a diplomát várják el. De ha valaki végez egy területen, rengeteg olyan hely van ahol el tud vele helyezkedni.

2013. jún. 15. 14:44
 65/80 A kérdező kommentje:
És amit be kell látni, hogy eddig se volt túlképzés. 5%-os a munkanélküliség. De akkor térjünk el erről a terültről. Mit kellene csinálni a rengeteg szakmunkással akinek nincs állása? NEm az a megoldás, hogy felduzzasszuk a helyeket. Attól nem akarnak ott dologzni.
2013. jún. 15. 14:45
 66/80 anonim ***** válasza:
82%

"Már hgy lehetne belőlük remek történelem tanárok, ha nincs annyi történelem tanári állás? Remélem érted, hogy ez miért abszurd."


Nem, te nem érted az egészet. Tegyük fel végez évente 100 ember történelemtudományon (ez egy teljesen fiktív szám természetesen!) - mivel a szak megnevezése NEM történelemtanár ugyebár.


Ebből mondjuk 50 végez pedagógiát is, tehát LEHETNE belőle tanár. A maradék elmegy múzeumokba, kutatási projektekre, külföldre, szaklapokhoz, stb.


Az országnak szüksége van mondjuk 20-ra.


De azt honnan a büdös francból állapítod meg, hogy abból az 50-ből 50 szeretne-e tanár lenni,vagy csupán alternatív lehetőségként felvette ezt a szakosodást is? Lehet, hogy abból az 50-ből csak 10 akar valóban tanár lenni, de az is lehet, hogy 40. Nem lehet tudni.


Ha viszont csak 20-et képezünk (mert ugye az a piaci igény), akkor nem fognak teljesülni a piaci kívánalmak, mert 20/20 nem akar majd tanárként dolgozni.

2013. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
0%

"48%-os igen több infós kellene, de nem a helyek bővítésével."


De fél sorral lejjebb már az van, hogy nem úgy lehet javítani a minőséget, hogy pénzt vonunk el. Most akkor mi van? Csak mert a helyek pénzbe kerülnek. Most akkor melyik intézkedés a negatív szerintetek?


"AZ más dolog, hogy ez a kormány inkompetens és idióta, de ne tegyük tönkre a felsőoktatást. Nem úgy lehet javítani a minőséget, hogy pénzt vonunk el."

Jó mondjuk gondolom egy mosoly közepette mindenki levágta, hogy a kérdés csak egy ürügy amiért szapulhatjuk a kormányt.

2013. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
0%

" De figyelembe kell venni, hogy rengeteg olyan állás van amihez nincs hozzákötve terület, csak a diploma. Sok helyen a diplomát várják el. De ha valaki végez egy területen, rengeteg olyan hely van ahol el tud vele helyezkedni."


Ez igaz, ezeket is bele kell kalkulálni.

2013. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
93%

"Ez egyszerűen nem így van. SZóval ha szükség van 1000 informatikusra évente, és mi ezért 1000 db államilag támogatott info helyet biztosítunk a felsőoktatásban, akkor az a minőség rovására menne? "


Azért, mert ha eddig 500 embert vettek fel, akkor volt egy bizonyos HATÁR, minőségi ellenőrzés. Teszem azt felvettek 500 informatikust, mert 400 pont volt a ponthatár és ennyi teljesítette. Ha a kvótát 1000-re növeljük, attól még nem lesz 1000 olyan jelentkező, aki teljesíti az előző évi 400 pontot, így a ponthatár lecsökken 250-re mondjuk - magyarán JELENTŐSEN gyengébb képességű emberek jutnak be az adott szakra, FELHÍGUL a felsőoktatás.


Ezután jöhetne az, hogy kibuknak első évben. Igen ám, de egy bizonyos bukásarány felett a vizsga érvénytelen, tehát óhatatlanul is el fogják végezni az egyetemet százával az inkompetens hallgatók (a leleményesekről meg ne is beszéljünk) - de ettől még nem fognak a szakma gyakorlásához megfelelő tudásanyaggal rendelkezni, mert aki eleve nem képes a bekerüléshez szükséges kritériumokat teljesíteni (egy normál rendszer esetén), az a később kapott tudásanyag elsajátítására ugyanúgy képtelen lesz.


Magyarán az eredmény egy rakat használhatatlan végzett lesz, és nagyjából pont ugyanannyi használható, mint előtte.

2013. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
84%

Valóban azt kell belátni, hogy a kereslet és a kínálat nem biztos, hogy találkozik.

Ennek kiegyenlítése főleg az állam feladata lenne.

Persze ha valakinek minden vágya, hogy újságíró, énekes, riporter, fodrász stb. képzést végezzen, annak ezt nem szabad megtiltani, de ha nincs rá kereslet, akkor miért finanszírozná az állam? Sajnos nem mindenki tudja valóra váltani az álmait, ilyen az élet.


És az is igaz, hogy hiába emelik a mérnök, informatikus keretszámokat, ennek csak az az eredménye, hogy lecsökkennek a ponthatárok és mindenkit felvesznek, nagy részük viszont 1-2 év után kieseik, mert nem odavaló.


A fiataloknak, az adófizetőknek, az államnak is az az érdeke, hogy minden fiatal megfelelő végzettséget szerezzen, amiben sikeres tud lenni. A diplomás munkanélküliség valóban alacsony, de figyelembe kell venni, hogy sok diplomás nem a képzettségének megfelelő munkát végez, ez számára is frusztráló lehet és a kérdés is felmerül, hogy akkor megérte-e a képzés az egyénnek és a közösségnek. Természetesen ez a környezettől is függ. Lehet, hogy az adott környéken nincs szükség az ő végzettségére, de az ország más területén vagy külföldön hasznosítható.

2013. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!