Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Végre a kormány is belátja a...

Végre a kormány is belátja a diploma fontosságát?

Figyelt kérdés

"A koncepció kifejti, hogy a diplomások képzése már csak azért is fontos, mert ők egészségesebbek, jobb életminőségben és hosszabb ideig élnek, alacsony körükben a munkanélküliség, több adót és járulékot fizetnek és kevésbé terhelik a jóléti rendszereket. Az anyag szerint a közpénzekből a diplomaszerzésre történő ráfordítások nagy átlagban 8-9 szeresen térülnek meg.


A tanulmányból kiderül, hogy a kormány szerint a felsőoktatásban nincs túlképzés, Magyarországon nem túl sok, hanem túl kevés a diplomás. A felsőoktatási államtitkárság szerint fontos, hogy minél több szakmunkás legyen, de az ő létszámuk növelése "nem valósítható meg az OECD-átlaghoz képest alacsony felsőoktatási részvételi arány további csökkentésével". A blog azt írja: az anyag sorban dönti meg az elmúlt hónapok kormányzati túlképzésről, felesleges egyetemistákról, központi kormánydöntéssel meghúzott ponthatárokról szóló szlogenjeit."


[link]


2013. jún. 15. 10:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 A kérdező kommentje:

"Magyarországon megéri diplomát szerezni, hiszen a felsőfokú végzettség 20 százalékkal hosszabb élettartamot ígér a középiskolai végzettséghez képest (ennyivel tovább élnek a diplomások), a kereseti különbség pedig több mint kétszeres. Ez utóbbi adattal hazánk első helyen áll az OECD-tagállamok között; a legtöbb nyugat-európai országban a különbség ugyanis csak 30 százaléknyi "

[link]

2013. jún. 15. 11:19
 22/80 anonim ***** válasza:
8%

"Én konkrétan rácsesztem, elmentem egyetemre, pont azért mert menőbbnek tartotta, ahelyett, h megcsinálom a szakképzést is érettségi után 2 év alatt, és olyan szakmám lenne, hogy utána egyrészt pillanatok alatt találok munkát, másrészt 400-600 ezreket keresnék NETTÓ! Ehelyett elmentem egyetemre, lesz egy nagyon menő tömegdiplomám és munkám meg úgyse. "


Kb erről beszéltem. Ennek ellenére a kérdező szerint én vagy troll vagyok, vagy bunkó paraszt. :)

2013. jún. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 A kérdező kommentje:

"Kb erről beszéltem. Ennek ellenére a kérdező szerint én vagy troll vagyok, vagy bunkó paraszt. :)"


Látom azért nem tudsz ilyen hülyeségektől elszakadni. Mikor kap itthon ilyen fizetést egy szakmunkás?? Ja nem véletlen nem mennek az emberek ennek.

A kedvesért ezt a cikket kiemelem:

[link]

Miért is van itthon hiány? Hát a 400E nettó fizetés miatt nemde? Senki nem akar ilyet kapni. Azért a statisztikákat ne felejtsük már el. A diplomások vagy a szakmunkások kapnak itthon többet? Ja már erre is adtam be felmérést, ami persze lehet nem tetszik egyeseknek. itthon kiemelkedően többet kapna a diplomások mit az eu átlag. 2X többet.

2013. jún. 15. 11:28
 24/80 anonim ***** válasza:
11%

"Magyarországon megéri diplomát szerezni, hiszen a felsőfokú végzettség 20 százalékkal hosszabb élettartamot ígér a középiskolai végzettséghez képest "


Tündérke! Az élettartamnak pont semmi köze a végzettséghez. Nekem nincs diplomám, ennek ellenére az átlag diplomásoknál tanultabb embernek tartom magam, a vízügynél dolgozom középvezetőként, a természetben élek, én járok ki terepre az emberekkel. Azért kapom a fizetésem, hogy az egész napom egy olyan környezetben töltsem el, melyért mások vagyonokat fizetnek, hogy hétvégente eljuthassanak oda. Orvoshoz sosem járok, gyógyszereim a természetből merítem, onnan is táplálkozom. Fejfájásra fűzfakérget használok, csonttörésre nadálytövet, mikor elütött egy autó és szárkapoccsont törésem lett, sem mentem orvoshoz, mert nem akartam hat hetet gipszben lenni, mikor én egy ilyet két hét alatt forrasztok össze.


Van egy tipped, hogy én vagy a hamburgerzabáló, stresszes managereid lesznek -e a hosszabb életűek? :D

2013. jún. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
2%

"Látom azért nem tudsz ilyen hülyeségektől elszakadni. Mikor kap itthon ilyen fizetést egy szakmunkás?? "


Áruld már el ki a fenét érdekel a fizetés? Szerinted a fizetés számít valamit az életminőség szempontjából? Már megbocsáss, de a diplomád sok értelemet nem hozott beléd. :)

2013. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 A kérdező kommentje:
De ha ennyire rossza diploma, akkor mégis miért a diplomások kapnak magasabb fizetést és mégis miért náluk a legalacsonyabb a munkanélküliség? És miért ott a legjobb az elhelyezkedhetőség? Mindig jön persze példa, hogy van 1 szakmunkás aki így meg úgy él. De ez az átlag? EZ csak egy nagyon kicsi rész. AZ átlagot kell nézni. Ezt meg a felmérések adják meg.
2013. jún. 15. 11:30
 27/80 tetro ***** válasza:
61%

11.30

Mondjuk te magad hoztad fel a szakmunkás fizetést, beböffentve egy röhejesen magas összeget, aztán meg visszakozol, hogy ennek semmi köze semmihez. Mókás egy srác lehetsz :D

2013. jún. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
18%

Az átlagot a felmérések adják meg. Az átlag szerint a diplomások fizetése magasabb. A magasabb fizetés mivel jobb?

Ha ezen elgondozol megérted, miért nincs értelme a diplomának. Te csak számokban és statisztikákban tudsz gondolkodni.


Egy kérdés:

Ha én keresnék 400 ezret egy irodában rohadnék egész nap és tiszta stressz lenne az életem egy bankban, jobban élnék, mint ha keresek 70 ezret egy gyönyörű környezetben ahová minden ember vágyik és mindent a cégtől ingyen kapok juttatásként, beleértve téli tüzelőt is?


Az én válaszom: NEM!


Te meg gondolkodj. Mi neked a jobb élet? A több pénz? A számok? Kapsz 400 ezret és mindent pénzért veszel, elmegy a 400 ezred és semmid sem marad. Én kapok 70 ezer zsebpénzt, de költenem semmire sem kell és az életem egy élmény.


Értem, egy Troll vagyok. :)

2013. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 A kérdező kommentje:

" csonttörésre nadálytövet, mikor elütött egy autó és szárkapoccsont törésem lett, sem mentem orvoshoz, mert nem akartam hat hetet gipszben lenni, mikor én egy ilyet két hét alatt forrasztok össze. "

Ki az az állat aki nem megy orvoshoz törés esetén?? Persze orvos nélkül is összeforr, mert ismerjük a biológiát. De nem garantált, hogy jól fog összeforrni. Hogy pontosan a helyére. És itt az orvos lényege, hogy nehogy szarul forrjon össze, mert az nem kellemes. Egyik haverom nagyanyja volt az aki hagyta a francba minek orvos. Majd mikor rosszul forrt össze mégis elment orvoshoz. persze semmivel se lett jobb, hisz az egész elölről kezdődhetett. Ha meg már nyílt törés lenne akkor már megint más. De hihetőbb a zúzódás vagy


És kérdezem, hogy akkor vesekőre ami már elég nagy mit használnál? Vagy vakbél gyulladásra, amivel kb 1-2 hétig el lehet élni fájdalmakkal? VAgy lyukas fogra?


És ami a munkát illeti. Azért ne egy vezető beosztásút hasonlítsunk már össze egy kezdődiplomással. Mert egy kezdő programozó vagy matematikus ugyanolyan helyen dolgozik, ugyanolyan körülmények között mint egy kezdő szakmunkás. Az előbbiek a vezetőkhöz hasonló helyen vannak. És az utóbbiak általában többségében megmaradnak azon a szinten életük végig, így nem nagyon fognak irodában ülni.

2013. jún. 15. 11:45
 30/80 anonim ***** válasza:
75%

"A humán végzettségűek egyébként nélkülözhetetlenek a gazdaságban. A munkaerőpiacon eleve azért van esélye például a bölcsészeknek, mert ők nyitottságot és tanulási képességet, az új ismeretek elsajátításának módszerét tanulják meg, amit learning abilitynek is neveznek."


Ez igaz, de ezzel te is elismered, hogy nem szereznek a munkaerőpiacon hasznosítható tudást, csupán megvan a képességük, képzettségük, hogy továbbképezzék őket.

Ez azt jelenti, hogy a bölcsész diploma most az, ami régen az érettségi volt. Az érettségi meg kb annyit ér, mint régen a 8 általános, jelzi, hogy van egy alapműveltsége az illetőnek.

2013. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!