Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Végre a kormány is belátja a...

Végre a kormány is belátja a diploma fontosságát?

Figyelt kérdés

"A koncepció kifejti, hogy a diplomások képzése már csak azért is fontos, mert ők egészségesebbek, jobb életminőségben és hosszabb ideig élnek, alacsony körükben a munkanélküliség, több adót és járulékot fizetnek és kevésbé terhelik a jóléti rendszereket. Az anyag szerint a közpénzekből a diplomaszerzésre történő ráfordítások nagy átlagban 8-9 szeresen térülnek meg.


A tanulmányból kiderül, hogy a kormány szerint a felsőoktatásban nincs túlképzés, Magyarországon nem túl sok, hanem túl kevés a diplomás. A felsőoktatási államtitkárság szerint fontos, hogy minél több szakmunkás legyen, de az ő létszámuk növelése "nem valósítható meg az OECD-átlaghoz képest alacsony felsőoktatási részvételi arány további csökkentésével". A blog azt írja: az anyag sorban dönti meg az elmúlt hónapok kormányzati túlképzésről, felesleges egyetemistákról, központi kormánydöntéssel meghúzott ponthatárokról szóló szlogenjeit."


[link]


2013. jún. 15. 10:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
0%

""Én konkrétan rácsesztem, elmentem egyetemre, pont azért mert menőbbnek tartotta, ahelyett, h megcsinálom a szakképzést is érettségi után 2 év alatt, és olyan szakmám lenne, hogy utána egyrészt pillanatok alatt találok munkát, másrészt 400-600 ezreket keresnék NETTÓ! Ehelyett elmentem egyetemre, lesz egy nagyon menő tömegdiplomám és munkám meg úgyse"


Ja bocsánat, itt kihagytam a kommentárt.

Azért én nagyon kíváncsi lennék arra, hogy melyik az a szakma ma Magyarországon, amivel pályakezdőként, alkalmazotti jogviszonyban 500 ezer - maradjunka kettő között - forintot lehet keresni. Nekem erről a maffia jut eszembe csak."


Utána leírtam, hogy matróz :) Miután levizsgázol simán el lehet helyezkedni a folyami hajózásban, persze külföldi cégeknél, de ettől magyarországon laksz meg minden, ide fizeted a TB-t stb, csak a munkád miatt ugye több országban utazgatsz, mondjuk végig a dunán, és a bérezés európai szintű. Ennyit erről, látod tévedtél, buta voltál :p

2013. jún. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 A kérdező kommentje:

ma 13:16


Akkor ha ez így van miért nem a matróz itthon a legjobban kereső szakmák egyike? És még egy jobb kérdés. Mennyi matróz kell itthonra? Ez azért nem az a munka ahova 1E-nél több ember kell. Meg az állásokat áttekintve itthon nem találtam. Külföldre többet is, de itthon... A másik, hogy ezek a hajósok, nem csak itthon dolgoznak. A folyón szépen el kell menni külföldre napokra/hetekre. Persze 1-2 sétahajó van itthon, de szállítmányozásban már nem.

2013. jún. 15. 13:27
 43/80 anonim ***** válasza:
0%

Meg kíváncsi lennék ki mit akar. Tehát mit szeretnétek, hogy a kormány mindenkinek fizesse az első diplomáját? A taknyosok 80%-a úgy is úgy válogatna, hogy mi menő és mi nem, és 10 éven belül mi lennénk a 1 000 000 gazdaság é menedzsment diplomások országa :D


A diploma nem valami varázsszer, minél általánosabbá válik, a cégek szemében annál alapabb elvárás lesz és annál kevésbé fogják úgy tartani, hogy plusz pénzt kell érte adni. Nem érünk el vele mást, hogy megnöveljük feleslegesen az emberek átlag tanulmányi idejét 3 évvel.


Annyi diplomás kell amennyire a piacnak szüksége van. Nem állíthatunk 1 munkás mellé 10 vezetőt :D

Mondom, minél általánosabbá válik a diploma annál kevesebb lesz az értéke. Tökéletes példa rá az érettségi, 50 éve még a többségnek az sem volt, így akinek volt az alapból okosnak számított, az emberek nagy része szakmunkás volt, akinek érettségije volt az már jobban kereshetett vele, jobb munkát kapott stb. Aztán idővel egyre többnek lett, mára meg már szinte mindenkinek, és ma már szinte semmire sem jó.

2013. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
12%
Azt kell megérteni, hogy ha holnaptól varázsütésre mindenkinek lenne diplomája, akkor attól még senki nem keresne jobban, mert minél átlagosabb, minél több embernek van, annál kevésbé számít + értéknek.
2013. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 A kérdező kommentje:
Legyen mindenki szakmunkás? Még szarabb fizetés, még szarabb körülmények, még szarabb elhelyezkedési esélyek. Érdemes megnézni miért van szakmunkáshiány. Nem azért mert olyan kevesen vannak. de ezt már írtam. Ma a diploma még mindig egy jobb esély. De elég csak megnézni a világot. Egyre nagyobb elvárása diploma. Attól, hogy itthon nem képzünk a világ halad tovább. 2020-re az EU-ban az állások harmadához kell diploma. Már rég továbbléptünk a ipari világból.
2013. jún. 15. 13:50
 46/80 anonim ***** válasza:
86%

A diplomás értelmiségre általában a kevésbé tanult réteg fúj, de mondjuk az ilyennek már az érettségi is elég komoly akadály volt, vagy pocsékul sikerült neki. Ez a savanyú a szőlő-effektus.

A másik állatfaj a bölcsészeket lefitymáló hülyegyerek, akinek valószínűleg még egy "büfészakon" sem jönne össze a diploma, de a hülyeségét mindenhova ontja kéretlenül. Semmi baj ezekkel sem, mert nem belőlük kerül ki az igazi értelmiség, hülyének lenni pedig állampolgári jog, amivel a fentiek élnek is folyamatosan.

Szóval igen, szükség van diplomásokra, ebből a fenti cikkből is látszik a kormány még a saját koncepcióival sincs tisztában.

2013. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 A kérdező kommentje:
Sokan úgy vannak vele, hogy kitanul egy kétkezi szakmát és aztán jó azzal ellesz. Viszont egyre haladunk el a kétkezi világtól, ez az amit fel kellene fogni. a ma 12:06 nagyon jólmegfogta alényeget.
2013. jún. 15. 13:53
 48/80 anonim ***** válasza:
82%

"Utána leírtam, hogy matróz :) Miután levizsgázol simán el lehet helyezkedni a folyami hajózásban, persze külföldi cégeknél, de ettől magyarországon laksz meg minden, ide fizeted a TB-t stb, csak a munkád miatt ugye több országban utazgatsz, mondjuk végig a dunán, és a bérezés európai szintű. Ennyit erről, látod tévedtél, buta voltál :p"



Te meg hülye, hogy inkább elmentél egyetemre. Na, melyik a jobb.

De továbbra se hiszem, hogy igaz amit mondasz, mert akkor mindenki elvégezné a szakmát. Oké, hogy dunai hajózás, de Duna csak egy van...

2013. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 A kérdező kommentje:

"A diplomás értelmiségre általában a kevésbé tanult réteg fúj, de mondjuk az ilyennek már az érettségi is elég komoly akadály volt, vagy pocsékul sikerült neki. Ez a savanyú a szőlő-effektus."


Azért ez is nagyon igaz. Ma egy érettségi 4-est összehozni vicc. De a többség kettesnek nagyon örül. Mindenki úgy tekint az érettségire mint valami nagy nehéz dologra. AZ semmi egy egyetemi vizsgához képest. AZ egész érettségire tanultam annyit mint egy vizsgára. És még így se tudtam mindent a vizsgából.És kik azok akik a legjobban szidják az egyetemet? Akiknek már az érettségi is kemény dió volt.

2013. jún. 15. 13:56
 50/80 anonim ***** válasza:
83%

""Tehát jó kevés bölcsészre, kevesebb jogászra (ezt a kormány jól csinálja, h nem támogatja kétpofára a jogászok dömpingképzését csak mert minden második az akar lenni) " "


A bölcsészes megjegyzésre szeretnék reagálni.


Bölcsészek nélkül az ország ugyanúgy működésképtelen, ahogy közgazdászok, orvosok, jogászok vagy éppen mérnökök nélkül.


Csak egy pár példa arra, hogy mit köszönhetsz a bölcsészeknek:


- az újságot a kezedben, a híreket benne, minden tudományos vagy éppen kulturális jellegű folyóiratot (ugyanis a szerkesztők, korrektorok, stb. minden esetben bölcsészek)

- a könyveket, amiket (gondolom) olvasol

- szinte mindent, ami a tv-ben megy a külföldi hírközvetítéstől a dokumentációkon át a szinkronizált filmekig ("kom-médiás büfészakosok" + fordítók)

- az oktatást, amiben az iskolád részesített, mivel még a matektanár is részben bölcsész (pedagógiát kellett tanulnia)

- a nyelvtudást

- a könyvtárakat

- a múzeumokat, kiállításokat

- a diplomáciát (értsd ezalatt a külfölddel való bármilyen jellegű kommunikációt)

- a külföldi cégeket és a kereskedelmet (mely szakszerű közvetítés, nyelvtudás hiányában kivitelezhetetlen lenne)

- azt, hogy munkát kapsz (mivel erről a humánosok döntenek a cégnél)

- humán jellegű kutatást (történészet, irodalomtudomány, nyelvészet, művészettörténet és még sorolhatnám)


Sorolhatnám még.


Mielőtt legközelebb megszólalsz, gondolj bele, hogy amellett hogy minden művészeti vagy kulturális téma, tevékenység mögött bölcsészek állnak, a hírközlés az összes nemzetközi cég, az oktatási rendszer, a nemzetközi politika és diplomácia, a munkaerőrendszer rajtuk alapszik, szerves részei.


Persze erre nyugodtan lehet mondani, hogy lóf*szos dolog egy múzeum számára történelmi kutatásokat végezni, de szerintem amíg fizetnek érte, nem mindegy? A statisztikák szerint a bölcsészek 90%-a egy éven belül képes a szakmáján belül elhelyezkedni, tehát szerintem rohadtul nem lenne érdemes csökkenteni.


Itt egy öregebb statisztika, amikor még ugye azt is mondhatjuk, hogy túlképzés volt:

[link]

2013. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!