Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Végre a kormány is belátja a...

Végre a kormány is belátja a diploma fontosságát?

Figyelt kérdés

"A koncepció kifejti, hogy a diplomások képzése már csak azért is fontos, mert ők egészségesebbek, jobb életminőségben és hosszabb ideig élnek, alacsony körükben a munkanélküliség, több adót és járulékot fizetnek és kevésbé terhelik a jóléti rendszereket. Az anyag szerint a közpénzekből a diplomaszerzésre történő ráfordítások nagy átlagban 8-9 szeresen térülnek meg.


A tanulmányból kiderül, hogy a kormány szerint a felsőoktatásban nincs túlképzés, Magyarországon nem túl sok, hanem túl kevés a diplomás. A felsőoktatási államtitkárság szerint fontos, hogy minél több szakmunkás legyen, de az ő létszámuk növelése "nem valósítható meg az OECD-átlaghoz képest alacsony felsőoktatási részvételi arány további csökkentésével". A blog azt írja: az anyag sorban dönti meg az elmúlt hónapok kormányzati túlképzésről, felesleges egyetemistákról, központi kormánydöntéssel meghúzott ponthatárokról szóló szlogenjeit."


[link]


2013. jún. 15. 10:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 A kérdező kommentje:

"Ha én keresnék 400 ezret egy irodában rohadnék egész nap és tiszta stressz lenne az életem egy bankban, jobban élnék, mint ha keresek 70 ezret egy gyönyörű környezetben ahová minden ember vágyik és mindent a cégtől ingyen kapok juttatásként, beleértve téli tüzelőt is? "


Azért maradjunk a realitás talaján kérlek. Egy gyárban mikor van gyönyörű környezet? Megint az átlagtól térünk el. vagy a szakmunkások többsége egy arborétumban dolgozik,mint gyönyörű hely? Mondjuk a favágó közel áll hozzá, de nem irigylem.

2013. jún. 15. 11:49
 32/80 A kérdező kommentje:
"Mondjuk te magad hoztad fel a szakmunkás fizetést, beböffentve egy röhejesen magas összeget, "Én hoztam fel?????? Kérlek olvasd már vissza. Ajánlom a ma 10:53.
2013. jún. 15. 11:50
 33/80 A kérdező kommentje:

És a munkakörülményekre megint a cikket hozom fel. " a zord körülmények közötti munkavégzés,"

[link]


Végül kiderül, hogy a legtöbb szakmunkás teljesen jó helyen dolgozik, csak nem látják ezt.

2013. jún. 15. 11:52
 34/80 anonim ***** válasza:
95%

Bocs de Marketingens is kell amit kipakolsz a haszontalan diplomás által terverzet gyártósorboll azt mégi eltudják adni valakinek és egy haszontalan diplomás kitudja számolni a fizetésedet és legyen miből adni neked.

Magyarországon amugy igen rosz a reklámozás semi pr érzékűk a válalkozásoknak.

2013. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
100%

"Kapsz 400 ezret és mindent pénzért veszel, elmegy a 400 ezred és semmid sem marad. Én kapok 70 ezer zsebpénzt, de költenem semmire sem kell és az életem egy élmény."


Képzelem miféle középvezető lehetsz ennyi bérrel... De mindegy is, ez így is csak te vagy egy törpekisebbség részeként. Valójában sok szakmunkás és betanított munkás a feje búbjáig tömény stresszben áll, mert egy "értéktelen", "eldobható" ember, akinek a helyére perceken belül felvesznek valaki mást, ha kirúgják és aki maximum családi pótlékot kap azon a 70 ezer forinton felül.

2013. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek kb egy százada elég lenne diplomásból."


"Egyetértek azzal, hogy Magyarországnak diplomásokra semmi szüksége és a jelenlegiek egyetlen százaléka is elég lenne."


A lakosság kb. 20%-a rendelkezik diplomával. Ez akkor 1,7-2 millió ember. Szerintetek elég lenne 17 ezer diplomás.

Két kérdésem lenne:

1. Tudjátok e, hogy csak tanárból, orvosból, állam és közigazgatásban dolgozóból - ahol nem előny, hanem követelmény a diploma - mennyi van? Mondjuk a 17 ezernek a hányszorosa. Elég, ha tippeltek.

2. Mit kellett volna tanulnia és mit dolgozna a maradék 99%?

El kellett volna mennie szakmunkásnak?


Na látjátok már csak ezért is jó lenne legalább egy szociológia vagy földrajz Bsc-t elvégezni, mert akkor ilyen hülyeséget nem írnátok le.

Ugyanis alap, hogy ma már az jelzi egy állam fejlettségét, hogy miként oszlik el a munkaerő az ágazatokban. Ti akkor azt szeretnétek, hogy a keresőknek kb. az 60 %-a az iparban dolgozzon, gondolom olyan 30% a mezőgazdaságban, a maradék meg a tercier szektorban. Ez kb. akkor nigériai szintű fejlettséget és életszínvonalat jelentene. Ugyanis a legfejlettebb államokban az utóbbi - tercier - szektorban dolgozik a 65-70-a a keresőknek! Ide pedig - leszámítva mondjuk a turizmust (bár ott se mindenhol) és a logisztikát - szinte mindenhol diploma szükséges.

Úgyhogy ha hallgattál volna, okosabb maradták volna régi szólás mindkettőtökre igaz.



"Te meg gondolkodj. Mi neked a jobb élet? A több pénz? "


Nem kell itt moralizálni. Meg kell nézni: a magasabb életszínvonal (melyhez azért magasabb jövedelmi szint szükséges, remélem ebben nincs vita) mennyiben járul hozzá az egészséges, hosszú élethez.


"Ez azt jelenti, hogy a bölcsész diploma most az, ami régen az érettségi volt. Az érettségi meg kb annyit ér, mint régen a 8 általános, jelzi, hogy van egy alapműveltsége az illetőnek."



Én konkrétan rácsesztem, elmentem egyetemre, pont azért mert menőbbnek tartotta, ahelyett, h megcsinálom a szakképzést is érettségi után 2 év alatt, és olyan szakmám lenne, hogy utána egyrészt pillanatok alatt találok munkát, másrészt 400-600 ezreket keresnék NETTÓ! Ehelyett elmentem egyetemre, lesz egy nagyon menő tömegdiplomám és munkám meg úgyse."


Persze, lehet azt mondani, hogy nincs szükség filozófusokra, politológusokra, történészekre...stb.

De azért nézni kell egy olyan oldalát is a dolognak, hogy a felsőoktatásban - jó esetben - azért az ember kap egy olyan információhalmazt, és fejlesztik bizonyos képességeit, aminek köszönhetően nagyobb rálátása van a politikára. Szerintetek a legtöbb diktatúrának miért mindig az értelmiség - lényegtelen most, hogy mi a pontos definíció, erről nincs konszenzus, az egyszerűség kedvéért, most legyen a diplomások halmaza - volt az első célpontja? Az, hogy az állampolgár "politikailag is érettebb" lesz, az államnak is jó. Én pont ebben látom a jelenlegi kormány hátsó szándékát. Ne akarjon a vidéki, szegényebb gyerek egyetemre vagy főiskolára menni, menjen inkább szakmunkásnak. Azért is jó, mert ismeretei kevés lesz, könnyebben befolyásolható, jövedelme kevesebb és jobban függ tőlünk. Ha meg elmegy külföldre az is jó, mert utalja haza a pénzt.

2013. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 A kérdező kommentje:

"Képzelem miféle középvezető lehetsz ennyi bérrel... "


Ezen én is elgondolkodtam. Ez a minimálbért kerülgeti. 10E több mint a minimálbér. Ennyiért van vezetői munka?

2013. jún. 15. 12:09
 38/80 anonim ***** válasza:
100%

"Én konkrétan rácsesztem, elmentem egyetemre, pont azért mert menőbbnek tartotta, ahelyett, h megcsinálom a szakképzést is érettségi után 2 év alatt, és olyan szakmám lenne, hogy utána egyrészt pillanatok alatt találok munkát, másrészt 400-600 ezreket keresnék NETTÓ! Ehelyett elmentem egyetemre, lesz egy nagyon menő tömegdiplomám és munkám meg úgyse"


Ja bocsánat, itt kihagytam a kommentárt.

Azért én nagyon kíváncsi lennék arra, hogy melyik az a szakma ma Magyarországon, amivel pályakezdőként, alkalmazotti jogviszonyban 500 ezer - maradjunka kettő között - forintot lehet keresni. Nekem erről a maffia jut eszembe csak.

2013. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesen jön rá a fontosságára, megint milliókat vontak el az egyetemektől...
2013. jún. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
0%

"A diplomások magasabb életszínvonala stb stb pont a diploma értékéből adódik, minél több diplomás van a diploma értéke csökken, ha mindenkinek lenne BA, bsc diplomája akkor annyit érne kb mint az érettségi, hiszen mindenkinek lenne. "


"Viazont egyre több cég várja el a diplomát. Akkor mégis kinek lesz jobb? Akinek van vagy nincs... És sok cég van aki nem települ ide mert nincs meg a megfelelő számú szakember. Pl informatika egy nagyon szép példa és hosszan tudnám ezt ecsetelni. "


Ezt írtam részben én is,csak a fizikatanárokkal, amiből hiány van azt támogatni kell, de olyan szakokat amiből így is túl sok van azokat meg nem, ha informatikusból hiány van akkor azt a szakot is kell támogatni.


"A diplomások (egy része) azért él jobban, mert olyan munkát végez, amit jobban megfizetnek, ez egyértelmű, a mérnök sokkal többet keres mint a villanyszerelő, és ezért jobban él, de ha minden villanyszerelő kap villamosmérnök diplomát akkor ez a különbség eltűnne. "

"És a többi embert mi tartja vissza. Miért nem megy inkább akkor villamosmérnöknek. Ja mert nem könnyű??"


Igen, nem könnyű, nyilván könnyebb villanyszerelő okj-t szerezni mint villamosmérnök diplomát, de nem értem hogy jön ez ide, Mindenki aki villanyszerelő akar lenni először villamosmérnök diplomát próbáljon szerezni? Nem értem, hogy ez hogyan cáfolná meg a fenti megállapítást, vagyis hogy a diplomások egy része, amelyiknek keresett értelmes diplomája van, azért él jobban mert többet keres.

Ha összesen az országban elég mondjuk 4000 villamosmérnök, és kell 20 000 villanyszerelő akkor minek támogassunk jobban? Annyira kell támogatni, hogy nagyjából annyian végezzenek amennyien el tudnak helyezkedni, ha 4000 villamosmérnökre van szükség, és képzünk 5000-et, akkor a maradék 1000 villamosmérnök diplomával megy villanyszerelőnek? Felesleges, biztos alapból valamivel többet kapna mint az aki villanyszerelőnek "csak" villanyszerelő végzettséggel megy, bár lényegében ugyan azt csinálnák. Viszont az a pénz, az a amúgy kevéske, amivel a villanyszerelőként dolgozó villamosmérnök többet keresne mint a villanyszerelőként dolgozó villanyszerelő se csak úgy magától teremne, annyival kevesebb maradna a cégnek, ha valóban többet fizet neki csak mert jobban képzett (aminek egyébként se veszik majd hasznát mert a sima villanyszerelő is tökéletesen ellátja a feladatot). Ez kicsiben érezhetően még nem látszana meg, de ha ugyan ezen logikát fojtatjuk akkor igen. Szóval tegyük fel, hogy a kormány MINDENKINEK fizetné az első BA, bsc diplomát! Pár éven belül a 4000 villamosmérnök állásra lenne mondjuk 24 000 villamosmérnök diplomás, 4000 tudna villamosmérnökként dolgozni, a többi elmenne és más választása nem lévén betöltené a 20 000 villanyszerelői állást, de már nem keresnének többet mint a sima villanyszerelő, mert minek fizessen többet a cég, mikor ugyan ilyen képzettséggel vannak bőven jelentkezők? Amíg "ritkaság" volt a +tudás addig lehetett érte +pénzt adni, de minél jobban átlagosnak számít annál kevésbé.

Eljutunk oda, hogy ugyan azt a munkát ugyan azért a pénzért feleslegesen túlképzett emberek végeznék.



"Tehát jó kevés bölcsészre, kevesebb jogászra (ezt a kormány jól csinálja, h nem támogatja kétpofára a jogászok dömpingképzését csak mert minden második az akar lenni) "

"A bölcsész az ami egy elég ingatag dolog. De a jogász, közgazdász nem. Ezekre szükség is van. Sokan hangoztatják, hogy nincs szükség, mégis ezek kiemelkedő fizetést kapnak és eléggé keresettek. A felső harmadban vannak pályakövetés alapján."

Értem, de csak amelyik kap munkát a szakmájában.

2013. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!