Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt ünnepelt sztár a...

Miért volt ünnepelt sztár a magyar médiában és az emberek előtt Habsburg Ottó, amikor az elődjei rengeteg kárt, rosszat, gyalázatot hajtottak végre az őseinknek?

Figyelt kérdés
A Habsburgok miatt lázadtak fel anno a nagy elődeink 1948-ban és rengeteg embert őltek meg közülünk a Habsburgok, akik eltiporták a szabadságharcot és megvonták a magyarok jogait. Mégis ünnepelt sztár volt a magyar emberek között a XX.században. Ez mégis miért lehetett így?
2013. jún. 5. 18:28
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

A fentebb kommentelő véleménye szerint Magyarország szuverenitása már akkor elveszett, mikor képtelenné vált önmagát megvédeni a Török Birodalommal szemben. Mohács után még az uralkodó személyében sem tudtunk megegyezni, a maradék önállóság emiatt veszett el.

A "három részre szakadt ország" megmaradt területeit egyfelől a Habsburgok révén (Magyar Királyság) , a keleti régiót csak a török Porta jóváhagyásával tudta megtartani(Erdélyi Fejedelemség).

A Magyar Királyság még végvárrendszerét is csak Német Birodalmi Gyűlés komoly anyagi segítségével tarthatta fent.

A Habsburgok nélkül ez aligha volt lehetséges.

Erdély mintájára török vazalussá lettünk volna.

Az ország újraegyesítésében, a török kiűzésében is jelentős szerepe volt a Habsburgoknak, akik ezáltal joggal érezhették, hogy kiérdemelték a Magyar Koronát.

Azonban figyelemreméltó, hogy sosem csatolták az "örökös tartományokhoz", mindig is külön királyságként tekintettek rá (kivéve II. József kudarcba fulladt próbálkozását),s bár külpolitikát önállóan nem folytattunk, belpolitikai kérdésekben a vármegyék jelentős fokú önállósággal bírtak.


1848 a forradalmak éve volt. Furcsamód egyszerre lángolt fel egész Európa.

A pesti eseményekhez annyit fűznék hozzá, hogy kezdetben az úgynevezett "forradalom" inkább csak tüntetés volt. A legdurvább cselekmény Táncsics Mihály őskommunista (na engem megköveznek...) kiszabadítása, ami abból állt, hogy odamentek, megkérték a Helytartótanácsot engedje ki, az meg kiengedte...

Az áprilisi törvényeket V. Ferdinánd király komolyabb ellenállás nélkül szentesítette.

2013. jún. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

"tegnap 23:24"


Habsburg Ottó azért volt "túlhypeolva", mert majdnem 100 évet élt és ráadásul olyan történelmi tapasztalatai voltak, amivel a világon senki más nem rendelkezett. Ő "belülről" élte át a történelmet. Emellett az Európai Unió vagy inkább az európai gondolat egyik alapítója. Nem ennem az EU-nak, mert ő egészen mást képzelt el, de része volt benne.


Magyarország jogilag 1849. márciusáig független volt a Német-római Birodalomtól, majd az Osztrák Császárságtól. Ezen nem kell hümmögni.

2013. jún. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Kedves # 29/32 valóban így gondolom Én is. Túl ünnepelték a médiában és az egyszeri emberek is, pedig ha megtanulták volna a történelmet és ismernék mennyit szenvedtek őseik a Habsburgoktól, nem köpnék szembe ősapáinkat.


Az hogy a császári hadseregben kuruc tiszt volt, egyáltalán nem gesztusként kell értékelni felénk, épp ellenkezőleg ! Saját seregük harci értékét emelték vele. Ez ugyanolyan mint egy kiváló focista idegenlégiós használata. Az olasz focióriás Milanban játszott Sevchenko ukrán focista, hogy sikeressé tegye, segítse a csapatot, de közben ugyanolyan a politikai viszony az olaszok és ukránok között. Lényeg, az hogy a kuruc hadvezér használatával saját magukat tudták jobb harci pozícióba juttatni a Habsburgok. Ezt azért ne írjátok a dicsőségükre. :P

2013. jún. 7. 11:02
 34/36 anonim ***** válasza:

Megfogadtam, hogy az értelmetlenségre nem válaszolok, ehhez tartom is magam, csak kijavítalak.


Nem kuruc tiszt szolgált a császári hadseregben, hanem magyar. És nem csak tisztek. Ehhez semmi köze Sevcsenkónak vagy az AC Milannak. Egyszerűen nem álltak be a lázadók soraiba. Ahogy az egyszerű ember sem. Nem tudom feltűnt e neked, hogy a nagy "szabadságharcaink" nem egyszerűen úgy végződtek, hogy katonailag vereséget szenvedtek a lázadók, hanem "érdeklőség hiányában" lassan felbomlott az egész.

2013. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
* érdeklődés
2013. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:

Hát igen, az ukrán és olasz foci helyzete 100%-ban megegyezi a monarchia katonaságában fennálló helyzettel.


Amúgy meg nem értem: hol volt Habsburg Ottó túl sokat mutatva? Szerintem egy kezemen meg tudom számolni hányszor láttam/olvastam róla az elmúlt 20 évben.


Egyáltalán nem voltak elnyomva a magyarok a Habsburg korban. Egyszerűen a nemesek már megint csak maguknak akarták a hatalmat, ahogy azt tették már az Árpádok alatt is (emlékezzünk csak hogyan alakultak ki a kiskirályok Mo-n). Édes mindegy ki a király Mo-n, a nemesek egy része hű volt hozzá, más része meg ellene volt. Az elmúlt 1000 évben soha nem volt itt teljes békesség, a pártoskodás már akkor ment.


A magyar paraszt szempontjából meg édes mindegy volt, hogy ki a király, neki akkor is ugyanúgy ki kellett mennie a földre, ugyanúgy adóznia kellett stb. Sőt mi több, ha Mo-n a paraszt el volt nyomva, az nem az uralkodó miatt volt, hanem inkább a földesúr miatt.

2013. jún. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!