Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt ünnepelt sztár a...

Miért volt ünnepelt sztár a magyar médiában és az emberek előtt Habsburg Ottó, amikor az elődjei rengeteg kárt, rosszat, gyalázatot hajtottak végre az őseinknek?

Figyelt kérdés
A Habsburgok miatt lázadtak fel anno a nagy elődeink 1948-ban és rengeteg embert őltek meg közülünk a Habsburgok, akik eltiporták a szabadságharcot és megvonták a magyarok jogait. Mégis ünnepelt sztár volt a magyar emberek között a XX.században. Ez mégis miért lehetett így?
2013. jún. 5. 18:28
1 2 3 4
 1/36 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
96%
Egyrészt 1848, másrészt Habsburg Ottó nem ártott soha senkinek. Miért kéne valakit az ősei miatt utálni?
2013. jún. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%
1848-ra gondolsz. Habsburg Ottó 1912-ben született, nem hinném, hogy felelős lenne a történtekért. És azt sem hiszem, hogy ünnepelt sztár lett volna, egyszerűen csak pozitív figura volt, köszönhetően annak, hogy sokat tett a régió európai integrációjának ügyében.
2013. jún. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
15%
Az oktatási rendszernek nem erőssége (és gyanítom, nem is célja), hogy tudjuk, mit jelent magyarnak lenni. Személy szerint én 28 éves koromra jutottam el odáig, hogy tudjam, a Habsburgok mennyi kárt okoztak az országnak, de sokaknak sajnos nincs ideje, energiája a napi mókuskerék mellett alternatív forrásokból 'továbbtanulni'.
2013. jún. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
97%

"Személy szerint én 28 éves koromra jutottam el odáig, hogy tudjam, a Habsburgok mennyi kárt okoztak az országnak.."


És addig mikor fogsz eljutni, hogy az egyéneket saját, nem pedig őseik tette alapján ítéld meg?

2013. jún. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Sztar lett volna? Nekem ez sosem tunt fel. A rojalistak imadtak nyilvanvalo okok miatt.
2013. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

1848-ra gondoltam és elírtam, de köszi hogy ezt felrójjátok nekem ezzel igazolván a ti igazatokat -.-


A Habsburg család hosszú dinasztián át tiporta őseinket, mind a nemeseket, mint a köznépet !!!!!


Ez olyan, mintha Hitler gyerekének újjongana a média és mondanák, ha megnyertük volna magyarok a világháborút, most ő lenne a Főkancellára a világnak éljen vagy ugyanez Sztalin fiára. Nem érzitek az ostobaságotokat !?

2013. jún. 5. 18:47
 7/36 anonim ***** válasza:
Ha kijavítják a hibádat az nem felróvás.
2013. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
Hitler vagy Sztálin gyereke sem tehetne arról, hogy ki az apja, szóval nem értem mi a gondod.
2013. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

1848-as szabadságharc során megkíséreltük, hogy önállósítjuk magunkat, hogy "kiugrunk" a Monarchiából

1867-ben létrejött a kiegyezés, vagyis (ha jól emlékszem) külön ország-gyűlés, külön törvényhozási lehetőséget kaptunk és a magyar nemesség is visszakapott valamit az ősi jogaiból

De alapjaiban a Monarchia, mint államforma megmaradt az első világháború végéig, és mutass nekem a világon akár egyetlen olyan uralkodó nemzetet, amelyik nem okozott kárt az általa uralt idegen nemzet érdekeinek.


Habsburg Ottó mindezekkel teljes mértékben tisztában volt, és mondhatni egész életében ahol csak tehette, ahol lehetősége volt rá, nemcsak az osztrák, de a magyar érdekeket is úgy képviselte, mintha ez lenne egyedüli dolga.

Szerintem valahol belül érezhetett olyat, hogy ha mással nem, legalább ennyivel tartozik népünknek, nemzetünknek, és ezt az érdek-képviseletet egész életében ellátta.

Persze nem akarom őt fényezni, de mutass másik olyan uralkodó leszármazottat, aki ezt nemzetközi szinten ilyen következetesen tette volna érdekünkben.

Gondolok itt pl. akár a Károlyi-család utódjára (Károlyi Katinkára) és még ki tudja hányan éltek, élnek a világ legkülönbözőbb részein.

2013. jún. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Dick Esmen ***** válasza:
Mert nem ő tette hanem az elődei.Érzed a különbséget?
2013. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!