Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor mi is vagyok/vagyunk?

Most akkor mi is vagyok/vagyunk?

Figyelt kérdés
Mint ahogyn Sub Bass Szabi is mondja " Sok szlováknak csak magyarnak, náhány magyarnak csak szlovák"... Igy érzek én is, csak más felállitásban! Sokszor megyek Magyarországra, innen Vajdaságból, és annak ellenére, hogy tősgyökeres Magyar vagyok, még papiron is, szerencsétlenségemre, igazán sokszor le szerbeznek, vagy jugóznak! Miért is? Vajdasában "csak" a sok felesleges magyar egyike vagyok, amikor átmegyek az enyémeim közé, akkor pedig a felesleges szerbek egyike... Szerb a bánat, én biztos nem vagyok az, de mégis sokan ugy vélik, főleg az idősebbek! Miért is él ez az ellenszenv irántunk, akik igazán nem önszántunkból élünk ott ahol élünk, és mégis próbálunk tisztes magyar emberek módjára élni és tovább adni eme gyönyörű kultúrát!
2013. ápr. 28. 22:36
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

Csak belegabalyodott amit írni akart ez a pannon puma. A kérdező azt sérelmezi, hogy szerbnek hívják/mondják miközben magyar, te meg kilyukadtál a végén arra, hogy Szerbiából, a Vajdaságból jött.

Gratulálok....

2013. ápr. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:
De tudjátok mi a szép igazán? Akárhányan is mondanak rám ezt meg azt, nem tudnak meggyőzni, és elvenni a kedvem! Az itteni írások alapján 80-90% elfogadja azt amit mondok, és támogat, ami igazán jó!
2013. ápr. 29. 00:11
 33/55 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, kérdező, de névtelen internetes senkik miért zavarnak téged egyetlen percig abban, ami a világ legtermészetesebb dolga: hogy magyar vagy?
2013. ápr. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:
Nem névetelen internet használók állitják ezt, hanem emberek, akikkel nap mint nap találkozom, beszélek! Ahogy átérek a határon fék órán belül valaki a fejemhez vágja, hogy a "szerb"! Ezen a fórumon csak azért kérdezősködtem, mert édekelt, hogy mi az emberek véleménye erről a dologról!
2013. ápr. 29. 00:19
 35/55 anonim ***** válasza:
Ami pedig a liberális jelzőt illeti: igen, szép eszme. Csak sajnos az itteni képviselői érthetetlen okokból gyűlölnek mindent, ami nemzeti, ami keresztény, ami hagyományos. Ettől függetlenül (a szó eredeti jelentése szerint) én is liberális vagyok.
2013. ápr. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
Fúúú, szerintem kicsit túlliheged ezt a dolgot. Már olyan, mintha komplexusos lennél vagy nem tudom. Én persze, hogy magyarnak tartom azokat az embereket, akik a szomszédos országokban élnek és magyar származásúak, de kicsit nyugodj meg, mert pl. sokkal szimpatikusabb lennél, ha nem raknál minden mondat végére felkiáltójelet, mert így olyan érzést kelt, mintha folyton kiabálnál. El tudjuk olvasni a mondatokat akkor is, ha csak pont van a végükön. :)
2013. ápr. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
És most álmodj szépeket úgy, ahogy világéletedben álmodtál: magyarul.
2013. ápr. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
Olyan írásjeleket használ, amilyeneket akar: mondom, hogy liberális vagyok. :)
2013. ápr. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:

Jó, csak azt mondom, hogy ellenséges és ideges érzetet kelt ez a sok felkiáltójel. És túlságosan is mellre szívja ezt a ki magyar és ki nem magyar dolgot. Nem kell ennyire komolyan venni, hogy ki mit mond. Ha magyarnak tartja magát, márpedig magyar származású, akkor magyar. Bárki bármit mond.


Meg kell őket kérni kérdező, hogy ne hívjanak jugónak meg szerbnek, mert az neked rosszul esik, mivel 1920-ban volt egy területelcsatolás Magyarországról és akkor rengeteg magyar a határon túlra került. ilyeneknek vagy te a leszármazottja. Meséld el nekik szépen és kulturáltan és hidd el nekem, hogy utána úgy fognak emlékezni rád, hogy rendes gyerek ez a határon túli magyar és ezért tisztelem őt, nem szerbezem le többet. :)

2013. ápr. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

Ez a Pannónia oroszlánja is nyugodtan átnevezhetné magát Kánaán Karvalyára.

Csak mondom hogy a saját országukban sem lehetsz önfeledten magyar, mert akkor le leszel nácizva, antiszemitázva, szóval a problémánk ugyan az, elvagyunk nyomva a saját földünkön. Ezek a libsik szokták a feszültséget kelteni a külhoniakkal hogy széthúzást gerjesszenek. Ők a kerékkötői az egyesülésnek.

Az öregek meg azért ilyenek mert agymosott a túlnyomó többség, és ezért tart itt ez az ország, mert ezek az emberek nem fogták fel hogy 23 éve rendszerváltás volt, és ezek a mostani szocik teljesen mások mint akiknek az öregek hiszik őket, és egyszerűen nem tudod nekik megmagyarázni. A saját nagyszülőmnek képtelen vagyok elmagyarázni hogy ez egy hazaáruló, vadkapitalista, hódító, idegen nép bandája, egyszerűen nem tudnak a pacalpörköltnél meg a csirkefarhátnál tovább gondolni.

És hiába mondom, sőt kérem hogy ne szavazzon a baloldalra mert az én és az unokáim jövőjét teszi tönkre a szűklátókörűségével, egyszerűen nem érti meg.

Inkább nekik hisz (mert ez vak hit amit ez a korosztály csinál, ahelyett hogy a templomba mennének), mint a saját rokonának. És amikor ezt mondom neki hogy ezt nem mondja komolyan hogy ennyire vak, akkor én kapom meg hogy már pedig én vagyok a vak. És amikor elmagyarázom neki a tényeket meg hogy mire alapozok, legyint egyet és érvnek előszedi hogy mit mondott a Marika aki hallott valamit az ATV-ben... Ha meg felhozom hogy most én vagyok a dolgozó nekem ez a fiatalságom, én majd ezt fogom 30 év múlva visszasírni, és ahogy ő állítja hogy nekik akkor az volt a jó és az igaz, én meg azt hogy nekem meg ez, tehát most nekem kéne dönteni mert ez az én időm, nembaj ők most is jobban tudják mint én, mert nekik akkor jó volt, legyen most is az. És hiába mondom hogy 1 ezek nem azok, 2 nem is lehet már olyan mint volt, 3 nem is akarom hogy olyan legyen mint akkor volt 50 éve, egyszerűen nem értik, ha más nem akkor megsértődnek, hogy miért bántom őket...

Ha ideges leszek és bedobom nekik hogy tönkre teszitek a gyerekeim jövőjét mert megvagytok véve egy kis nyugdíjemeléssel, meg képtelenek vagytok a felismerésre, meg hogy nem hagyjátok hogy a mi generációnk (20-40) meghatározza a saját jelenét még most is dirigálni akartok amikor már örüljetek hogy éltek az általunk fizetett nyugdíjból, mert anno az övékbe se szólt bele senki, max a párt, akkor halálosan megvannak sértődve...


Bocs hogy kisregényt írtam, de ezzel csak azt akartam érzékeltetni hogy itt nálunk is nagyon gondok a fejekben, ne lepődjél meg sajnos. Csúnya dolog ezt mondani de az emberek gyöpösségét az életük rövidsége oldja fel. 10,20 év és kifog halni ez szoci,komcsi generáció, majd akkor esetleg jobb lesz. Állítom hogy ha az ember 200 évig élne, még most is középkori szinten lennénk, mert a világ mindig csak akkor fejlődik előre, ha valaki kerékkötő meghal, és a jön a helyébe egy másik aki lép előre egy kicsit. Bár teszem hozzá 10,20 év múlva kihal a baloldal mert a mai generációkat életkoruknál fogva már nem lehet nosztalgiával szavazásra bírni. Ugyan is a mai generációk azt fogják mondani hogy ezek a szemetek nyomorították meg a fiatalságomat, ezekre sosem szabad szavazni. Rátok is más szemmel fognak nézni majd akkor.

2013. ápr. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!