Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor mi is vagyok/vagyunk?

Most akkor mi is vagyok/vagyunk?

Figyelt kérdés
Mint ahogyn Sub Bass Szabi is mondja " Sok szlováknak csak magyarnak, náhány magyarnak csak szlovák"... Igy érzek én is, csak más felállitásban! Sokszor megyek Magyarországra, innen Vajdaságból, és annak ellenére, hogy tősgyökeres Magyar vagyok, még papiron is, szerencsétlenségemre, igazán sokszor le szerbeznek, vagy jugóznak! Miért is? Vajdasában "csak" a sok felesleges magyar egyike vagyok, amikor átmegyek az enyémeim közé, akkor pedig a felesleges szerbek egyike... Szerb a bánat, én biztos nem vagyok az, de mégis sokan ugy vélik, főleg az idősebbek! Miért is él ez az ellenszenv irántunk, akik igazán nem önszántunkból élünk ott ahol élünk, és mégis próbálunk tisztes magyar emberek módjára élni és tovább adni eme gyönyörű kultúrát!
2013. ápr. 28. 22:36
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
Furcsa dolog ez, mert Ti sem tudjátok átérzni a mi helyzetünk, és mi sem a Tiétek! Más dolog, ugyh nagymagyarkodni, ha mindneki magyar körülötted, és más úgy, ha senki sem magyar körülötted! Nehéz nap mint nap érvényesülnünk, és egyszerűbb lenne beolvadni, de én ezt qrvára nem szeretném. Ezzel nem panaszkdoni akarok, csak több megértést várok az emberektől!
2013. ápr. 28. 23:31
 12/55 anonim ***** válasza:
Hagyd ezt a ti-mi szembeállítást. Egy nemzet vagyunk. Én például Felvidéken fogantam, és Budapesten születtem. Anyukám Erdélyben fogant, és Felvidéken született. Magyar az, aki annak érzi magát.
2013. ápr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
És mélységesen szégyellje magát mindenki, aki a határon túli magyarokat idegennek tekinti.
2013. ápr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:

Sosem értettem, miért kell ilyen hülyeségen besértődni. Az emberek nagyon régóta azonosítják az ismeretlen embereket származási helyük szerint. Szerbiában élsz? Akkor annak, aki csak ennyit tud rólad, bizony szerbnek fog nevezni. Én ebben nem látok semmi kivetnivalót. Úgy teszel, mintha leprásnak vagy valami hasonló nyavajában szenvedő izének néznének. Pedig csak a magyar nyelven szokásos módon azonosítanak. Nekünk itthoniaknak te szerb vagy, de ebben nincs semmi ártó szándék vagy sértés. Itthon nem azonosíthatnak téged úgy, hogy "a magyar", ugyanis itt mindenki az. Szerb meg csak te vagy.


Csak egy konkrét példa: rokonom kinn él amerikában, rá is amerikaiként hivatkozunk. Senki nem sértődik be rajta. Te is csak azért sértődsz be, mert utálod a szerbeket, innentől kezdve meg nem érdemelsz egy cseppnyi sajnálatot sem. Aki más népeket kollektíven elítél, az nem érdemli meg, hogy foglalkozzanak az érzéseivel.

2013. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
Értem, szóval neked az jött le ebből, hogy szerb ellenes antiszemita, szép mondhatom. Szerencsére sokan nem így gondolkoznak.
2013. ápr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:

*

szerb ellenes, „antiszemita,"

2013. ápr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:

"Nekünk itthoniaknak te szerb vagy, de ebben nincs semmi ártó szándék vagy sértés. Itthon nem azonosíthatnak téged úgy, hogy "a magyar", ugyanis itt mindenki az. Szerb meg csak te vagy."


Ezekért a mondatokért mélységesen szégyellem magam helyetted is, és "magyar"-ként a nevedben is megkövetem a kérdezőt.

2013. ápr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:

Pannónia Oroszlánja, tenném én Önt oroszlánkondi e vidékekre , és megnézném mivé vált mondjuk 10 éven belül!

Nem sértődés, nem utálat, hanem lenézés! Ennyi!

A szerb állam tavalyi évig kollektiv bűnösökként tekintett a magyarokra. Puff, jött az EU megszoritás, és eltörölték a rendeletet nagy NEHEZEN! A tudatokban továbbra is az él!

2013. ápr. 28. 23:47
 19/55 anonim ***** válasza:

"Te is csak azért sértődsz be, mert utálod a szerbeket, innentől kezdve meg nem érdemelsz egy cseppnyi sajnálatot sem."


Förtelmes, amit írsz.

2013. ápr. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:
Nem akarok itt vitát kelteni, én minden véleményt elfogadot, elvégre azért ide irtam! De azért köszönöm azoknak, akik próbálnak egyet érteni velem!
2013. ápr. 28. 23:49
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!