Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik a zsidók? A való életben...

Kik a zsidók? A való életben ismertek zsidókat? Rosszak?

Figyelt kérdés

Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy csak a Jobbik populista politikájának kénye-kedve szerint kitaláltak egy körülírhatatlan, nehezen meghatározható embercsoportot, de annál könnyebben gyűlölhető embercsoportot akikre minden hibát rá lehet verni.


Tudom, hogy sokan hajlamosak kényelembőlazt hinni, hogy a nagybetűs Zsidók tehetnek mindenről, semmint bevallani, hogy az ország pont azért van ott, mert mindenki természetesnek veszi a dolgozók kézbe fizetését, csak úgy adó- és járulékmentesen meg okosba' megoldani áfa nélkül minden vásárlást meg szolgáltatást, de ettől még ez a gyakorlat meg az általános mentalitás viszi a sírba az országot, nem valami karikaturálisan eltúlzott párszázas csoport.



2013. márc. 27. 13:11
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
96%

Ezért is teljesen abszurd, aki asszimilációt sürget.

Az asszimiláció kontra elkülönülés a XIX. században volt vita tárgya.

Aki veszi a fáradságot és megnézi például a nemzetiségekről szóló törvényt.

[link]

Tételesen felsorolja, hogy ma Magyarországon mely csoportok számítanak nemzetiségnek. A zsidóság nincs köztük. Nincsenek zsidó kisebbségi önkormányzatok.

A zsidók ma magyar nemzetiségűnek számítanak, nem akarják így megkülönböztetni magukat. Ennél nagyobb asszimiláció kinek hiányzik?

Csak zsidó egyházak léteznek, de ne feledjük, hogy a szekularizáció náluk is erős.

Szóval tényleg kikről is beszélünk?

Azok a közszereplők, akiket rendszeresen zsidóként határoznak meg? Akik felbukkannak szélsőjobboldali oldalak listán? Akiket itt is emlegetnek? Nos, ennél jobb listát nehéz találni olyan emberekről, akik a legjobban "asszimilálódtak" a magyar közéletbe, kultúrába.

2013. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:

Az "asszimilációt" követelőkben az a legjobb, hogy ugyanők azok, akik követelik, hogy az általuk Gonosz Zsidónak vélt egyének azonnal tűnjenek el az X jelenlegi szerepükből, mert azzal a drága anyaföldet rontják.


Tehát asszimilálódjanak, csak akkor ne, amikor ti azt mondjátok, mert akkor húzzanak a mocskos fajtársaik közé. Értem.


Nyuszi meg a sapka esete.

2013. márc. 27. 19:46
 33/56 anonim ***** válasza:
50%
61 %: jobb, ha beveszed a gyógyszered, mielőtt az ápolók észreveszik, hogy elszabadultál.
2013. márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
33%
Csak a szabadkőműves zsidókkal van a baj!!!!!
2013. márc. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
68%

Városunkban a legtisztességesebb kereskedő zsidó. Tisztességesen megfizeti az alkalmazottait, nem hajtja ki belőlük a lelket, ahogy a többi, nem zsidó vállalkozó teszi. Sőt. Jótékony célokra is sokat áldoz.

Ha a magyarok is ilyenek lennének, élhetőbb lenne az ország.

2013. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
35%

Na látom ki lett cenzúrázva a kommentem.

Biztos fáj az igazság.

Érvek helyett lepontozás és törlés. Bravó!

2013. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
97%

Egy zsidót sem ismerek, vagy csak nem tudom, hogy az. Mamám elmondása alapján (ő elég sok zsidót ismert) nem rossz emberek. Való igaz sok a pénzük (általában) de egy átlag zsidó nem magyarellenes, sok esetben a vallását sem gyakorolja, csak éppen zsidónak tartják, mert a felmenői is azok.

Azokkal a zsidókkal van problémája a ma antiszemitának kikiáltott embereknek, akik a felsőbb hatalmat képviselik. Igazából szerintem nem is a zsidósággal lenne nekik problémájuk, hanem csak a felsőbb hatalommal, akik nagyrészt zsidók.

Lehet nem így van, de én így gondolom ez a véleményem.

2013. márc. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
30%

Cionékkal van a probléma, akik a zsidóság mögé bújtak. Őket még egy átlag zsidó is elítéli (már amelyik foglalkozik a témával). Ők olyanok, mint nálunk a rasszisták, csak ők nem a saját nemzetükben játszanak, hanem az egész világgal.


Amúgy a magyarságot kifigurázó válaszok, miért kapnak ilyen nagy %-ot?

2013. márc. 29. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon érdekes a kérdező, mert feltett egy kérdést és arra csakis egyfajta választ fogad el, az ellenérveket meg sem hallgatja, nem is reagál rá, csak lepontozza vagy torli.


Miért tette fel kérdést, ha nem híve a párbeszédnek?

2013. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
76%
Az nem párbeszéd, ha fröcsögünk, mennyire utáljuk őket, vagy olyasmiket írunk be, mint az egyik kedves, azóta törölt kolléga, hogy "maximálisan megérdemelték a holokausztot".
2013. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!