Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert szidja mindenki ennyire...

Miert szidja mindenki ennyire Orban Viktort?

Figyelt kérdés

En egy 17 eves magyar vagyok aki nem Magyarorszagon el mar jo par eve ezert nem is ismerem ki magamat nagyon az otthoni politikaban, de ahol en elek es amit hallok Orbanrol az szerintem nem olyan rossz. En ugy latom,hogy jot akar Magyarorszagnak es nem hagyja,hogy az EU tönkre tegye az orszagot. Nekem szimpatikusnak tünik,de mindenki csak szidja es nem ertem,hogy miert.

A jobboldaliak szidjak es a baloldaliak is...


2013. márc. 20. 21:04
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Mindenki szidja, de nem mond nekem senki semmi konkretumot...Meg mindig nem tudom pontosan,hogy miert utaljatok...
2013. márc. 20. 21:51
 12/29 anonim ***** válasza:
70%

államadósság pl 200 milliárddal haladja meg az eddigi csúcsot. Ahhoz képest, hogy azt mondják, hogy magyarország egy sikertörténet :D Hát, negatív siker valóban!

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
40%
olvasgass utána kisfiú.
2013. márc. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig támogattam, hogy a határon túliaknak járjon a szavazati jog, de a kérdező meggyőzött engem, hogy erre valóban nincsen semmi szükség.
2013. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

"Mindenki szidja, de nem mond nekem senki semmi konkretumot...Meg mindig nem tudom pontosan,hogy miert utaljatok..."


Mert neked nem volt nyugdíjmegtakarításod, meg az a 20 új adó sem érint, amit az elmúlt 3 évben vezettek be.

Elég meggyőző voltam konkrétum terén?

2013. márc. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


én egy 23 éves magyar vagyok, aki nem Magyarországon él már jó pár éve, de ezek szerint én másokat hallok és olvasok, mint te. Nem tudom, hogy merre felé laksz, gondolom ez befolyásolhatja a véleményed, de az én környékemen (Skócia) 50-néhány magyar van még rajtam kívül errefelé, akik közül majdnemhogy senki sem tervezi a hazamenetelt egyetem után a jelenlegi Orbán-rezsim miatt. Jót akar.. na ja. az EU meg persze tönkreteszi az országot. Már elmondtam párszor: nem az EU hibája, hogy a magyarok nem tudják kihasználni az előnyeit (mert rengeteg van, csak úgy szólok).


Előre látom, hogy én fogom a szüleimet egyetem után támogatni (ez nem panaszkodás, ez tény), és nem a király magyar fizetésemből.. hanem a nyugatiból.

2013. márc. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Másrészt, tegnap jött a hír, hogy az államadósság még sose se volt akkora, mint most. Magyarország jobban teljesít!
2013. márc. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Azért mert mindegy ki a miniszterelnök mindegyiket szidja valaki. Az egyetemistákról meg annyit hogy én sem értek egyet azzal hogy ingyen tanulnak majd elhúznak külföldre.Én azt tartanám igazságosnak ha tanulmányi eredmény alapján fizettetnének velük.Aki jól tanul ne fizessen aki rosszul az pedig igen.
2013. márc. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Adócsökkentést ígért, de ez csak a felső tízezret érintette, a többieken adót növelt, és azóta számos új adót vezetett be.


Azt ígérte, hogy ha 2/3-os hatalomra kerül, nem fog az Alkotmányhoz nyúlni, hatalomra jutva átírta saját szájíze szerint, hetente változtatta meg, az új Alaptörvénynek is ez a negyedik módosítása, melyben az alkotmányellenes törvények rögzítése mellett megfosztotta az alkotmánybíróságot attól, hogy tartalmi okokból törvényeket semmisítsenek meg, vagyis Magyarországon bárhány alkotmányellenes törvény el lehet fogadni.


Orbán megígérte, hogy megvédi a nyugdíjpénztárakat, erre felszámolta őket és lenyúlta az emberek pénzét, amit ott fialtak.


Korrupcióellenességről beszélt, közben nőtt az országban a korrupció. A Fidesz holdudvara százmilliárdokat keres az emberek pénzén.


Többet hazudott, mint ahány csillag van az égen, és van egy 20 oldalas gyűjteményem belőle.


A kormányra kerülése óta a forint a régió legrosszabbul teljesítő valutája, a gazdaság zsugorodik, holott a régió nő, az államadósság nő és egyre drágább az országnak, Orbán pedig keni a felelősséget az EU-ra, ellenzékiekre, tüntetőkre, mindenkire, akire csak tudja.


Olyan választási törvényt írt, hogy neki lejt a lejtő, és ezért újra őt fogják megválasztani. A független állami működést felügyelő szervezeteket vagy felszámolta, vagy saját embereit betonozta a vezetőségbe, vagy kihúzta a méregfogát: ÁSZ, AB, MNB, KT, NMHH mind a Fidesz kezében van, a demokrácia alappilléreit így lerombolta.


Orbán egy populista, hazug, számító szemétláda, aki felszámolta az ellenvéleményt, diktátumokkal kormányoz és kiszolgálja az országot az érdekeltségeinek.


És Dunát lehetne rekeszteni az értelmiség kifogásaival Mellártól Kopitsig, Barrossoról az amerikai külügyig, az Amnesty Internationaltól az ENSZ-ig, de nem jut el az emberekhez, mert a média jelentős része a Fidesz holdudvarához tartozik, és visszatartják az ellenvéleményt. Az állandó háborúzással pedig érzelmileg tüzeli fel az embereket, mert tudja, hogy különben elkezdenének gondolkozni, és hamar választási vereséget szenvedne.


Orbán a behülyített 1 millió szavazóval, demokráciarombolással és sok-sok közpénz lenyúlásával akar örökre hatalmon maradni. Ezért szidjuk ennyire Orbán Viktort.

2013. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"ingyen tanulnak majd elhúznak külföldre"


tehát szerinted mindenki, aki eddig Mo. tanult majd elhúzott külföldre, annak fizetnie kell/hazajönnie? hol húzod meg, hogy ki az, aki még beleesik ebbe a kategóriába és ki az, aki nem?

már a szüleim-nagyszüleim idejében is elég sokan megpattantak nyugatra (50 éve), pedig ők is ingyen tanultak itthon.. azokkal mivan? őket miért nem utáljátok (a mai 40-50-60 éveseket, akik elhúztak külfölre anno), miért csak a mai fiatalok a probléma?


undorítónak találom, hogy még az is, aki szidja orbánt beveszi ezt a szöveget: "a mi pénzünkön tanultak, itt kell dolgozniuk" be*szarok de komolyan. mert ez az én pénzem ugyebár majd én eldöntöm mire költsék. hát nem, bocsi, ez nem így működik (akármennyire is nem tetszik). vagy van ingyenes taníttatás mindenkinek, vagy mindenki fizet; ez lenne a korrekt megoldás. nem pedig utálkozni meg mutogatni meg jaj mert az én adófizető pénzemből - legalább értelmes dolgokra fordítják, nem pedig stadionok építésére. a tanulás, taníttatás egy jó befektetés és rengeteg fiatal (legalábbis hosszútávon) tervezi, hogy visszaköltözik Mo.ra (persze erre ellenpélda a mi külföldi egyetemi Hungarian Society-nk, ahonnan alig 5% tervezi a hazatérést egyetem után). az meg a pláne, hogy rendszeresen küldünk haza pénzt szülőknek, családnak.


p.s. annyit tennék csak hozzá, hogy Skóciában ingyen tanulok (=van tandíj, de az állam kifizeti EU-s diákoknak) és semmiféle papírt nem kellett aláírnom, hogy majd itt dolgozom az egyetem befejezése után xy évig.

2013. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!