Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Valaki fideszes segítsen...

Valaki fideszes segítsen nekem. Mindenki isteni viktort de nem értem h miért! Elmagyarázná ezt valaki?

Figyelt kérdés
Segítségeteket kérem! Ugye mostanában szinte mindenkit kirúgnak. MINDENKIT! És most viktor úgy döntött, h 98% az adó a végkielégítésnél! Mondjátok miért jó Nektek, hogy ha kirúgnak,1 millió helyett kapsz 20 ezret. Vagy mondjuk járna 10 millió és kapsz 200 ezret. Ez miért jó? én nagyon nem értem. Az alkotmány úgy döntött hogy ez így nem jó és betiltotta.. Viktor nagyon okosnak gondolta magát, és úgy döntött hogy akkor eltörli az alkotmánybíróságot is! segítsetek kérlek!!
2010. nov. 29. 22:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ne akard megérteni, úgysem fogod!!! Ez az egész egy cirkusz, tele majmokkal!!!!
2010. nov. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a véleményem, csak azt hittem ezzel egyedül vagyok. Igazából utálom a politikát! mint szó, mint fogalom... De most hogy Magyarországon ennyire eldurvult a helyzet, kíváncsi vagyok mi forog az emberek agyában. mért nem látják a fától, az erdőt
2010. nov. 29. 22:16
 3/17 anonim ***** válasza:
43%

Elsőnek olvass utána. Mert két millió felett jár a különadó. És figyelembe, hogy hétköznapi emberek hat havi fizetése sem éri el a két milliót, viszont aki afölött kap, annak ritkán hiányzik, és amilyen siralmas a költségvetés, jogos a dolog.


A másik, amiben egyetértek: hogy visszaállították a buktatás általános alsóban is. Elnézve a helyesírásod, ez is egy bölcs dolog volt.


Amúgy csak az elvakult emberek istenítenek egy politikust. Személy szerint az a véleményem, hogy jól csinálja a dolgát. Ezerszer jobban, mint az előző nyolc évben. Végre valaki próbál csinálni valamit, nem csak veszi fel a hitelt, mindegy milyen kamatra, csak adjanak pénzt, hogy majd mi megcsináljuk a semmit. Persze, ebbe beletartozik, hogy belebuknak. Sajnos az is, hogy az ország is. De figyelembe véve, hogy csak hitellel menekültünk meg az államcsődtől már a válság előtt is, erre mindenképpen meg van az esély. Azt meg nem értem annyira, hogy miért fáj mindenkinek, hogy nem az adókat emelte az egekbe, az ÁFA is maradt a normális szinten.


Igen, emeltek adót. És igen, szerintem igazságos, hogy egyenlő lett az adózás. Az, aki hihetetlen sokat keres, kitörli a hátsóját azzal, hogy százezerrel kevesebbet adózik. Viszont az, aki pl informatikus volt, megérdemli, hogy ne adózzon majdnem kétszer többet azért, mert volt pofája többet tanulni... Szóval ebben sem értem a hőbörgést.


A másik meg: ha itt változást akarunk, sajnos lépni kell. Ezek a jó öreg demokratikus utak sajnos egy csőd szélén álló országban nem igazán mennek. Most ha elvitatkoznak rajta két évet, aztán másik hármat, na akkor, hogy s mint legyen, addigra összeomlik minden.


Egyébként kedvenc iróniám az, amikor anyáznak a FIDESZre, hogy nem csinál semmit, aztán anyáznak rá, mert nem tárgyal, hanem nyomatja a törvény módosításokat. :) És soha, egyik anyázónak sem tűnik fel, mennyire üti ez egymást.


Egy elvakult fideszes :)

2010. nov. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem gondoltam, hogy egy élő helyesírási kéziszótárba bukkanok. Hibát még a gép sem észlelt, de jó hogy vannak ilyen figyelmes emberek. Az meg hogy elmarad a vessző a "hogy" előtt, na bumm! Természetes, hogy a gépen nem mindenki ír úgy, mint a való életben...

És természetesen az 1milliót is csak az egyszerűség kedvéért írtam.


Egy elvakult politika utáló :)

2010. nov. 29. 22:27
 5/17 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem kedves elvakult fideszes, hogy egyszer azt mondod, hogy aki nagyon sok végkielégítést kap, az biztos nem érdemli meg, de aztán meg írod, hogy aki sokat keres, az megérdemli, hogy kevesebbet adózzon. Ez is üti egymást nem?


Egy szemlélődő

2010. nov. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

Inkább Viktort istenítem, mint gyurcsányt.

Egy elvakult "nemfelejtő".

2010. nov. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Az elvakult Fideszes nyilván olyan,aki jól jár az adócsökkentéssel!

Az igazságérzetem tiltakozik ellene! Az általad említett informatikus a többi ember adójából tanult. Egyáltalán nem biztos,hogy azért keres sokat,mert nagyon kiváló munkáját végez. Lehet,hogy csak jó protektorai voltak! Az,hogy egyetemet végzett,még csak annyit jelent,hogy van egy papírja,de még nem tett le semmit a társadalom asztalára. Ehhez évek hasznos munkája kell. A társadalomnak kevés informatikusra van szüksége,de kétkezi munkásra annál több. Nélkülük ugyanis az informatikus sem tudna megélni!

Egykulcsos adó még a fejlettebb országokban sincs. Egy olyan politikus,aki állandóan az egész nép vezérének tartja magát,töródhetne az ország nagyobb részét kitevő,alacsonykeresetű emberekkel is. Nem a gazdagokat kellene csupán pártolnia. Aki félmillát keres,annak az 1 % csökkenés csak zsebpénz,de aki 100-200.000.- ből él a családjával,az adó komoly terhet jelent.

Nem kellene kapzsinak lenni,hanem szolidárisnak a társadalommal. Főleg ha úton-útfélen hangoztatják a keresztény erkölcsöt!

Az adó csökkentés komoly hiányt okoz a költségvetésben. Ezért kell ellopni a magánpénztári befektetéseket az emberektől.

Igazad van,nem vesznek fel kölcsön az IMF-től,helyette a saját állampolgáraitól lopja el a pénzt! Ez valóban azt jelenti,hogy Országveszejtő Viki jól végzi a dolgát.

A 98 %-os adó pedig szintén sérti a jogérzékemet! Visszamenőleg egyetlen jogállamban sem lehet terhet róni semmilyen ügyben senkire!

Az pedig mese,hogy mindenkinek kell adóznia 2 milla felett!

A Fideszesek SZJA-köteles jövedelme ugyan alatta van. De mellette költségtérítés és egyéb címen háromszorosát vágják zsebre adófizetés nélkül a politikusaink.

Ami az elmúlt 8 évet illeti:

Az ország állapotáért minden eddigi kormány felelős,beleértve a Fidesz első kormányzását is!

Az elmúlt 8 év ugyan nem volt sikertörténet,de nem tett annyi kárt az országnak,mint Orbán félév alatt!

A törvények közül egy sincs,ami az országnak hasznos,csupán arra jó,hogy a hatalmát erősítse.

Nem vagyok jós,de közgazdászként elég siralmasnak látom a jövőt. Egy-két év múlva komoly bajok lehetnek az országban. Akkor az elkötelezett Fideszesek is szívhatják a fogukat!

Nem vagyok komcsi,mielőtt rámfognák. Egyik pártnak sem vagyok a híve. Sajnos ma nincs olyan párt at orsázgan,akiben bízni lehetne.

2010. nov. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

" Mondjátok miért jó Nektek, hogy ha kirúgnak,1 millió helyett kapsz 20 ezret. Vagy mondjuk járna 10 millió és kapsz 200 ezret"

ezt nem értem, hogy jött ki, de mindegy!

Amúgy megszokásból istenítik, na meg a 19.sz-ban begyöpösödött tekitélyelvűség miatt!

2010. nov. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

" Mondjátok miért jó Nektek, hogy ha kirúgnak,1 millió helyett kapsz 20 ezret. Vagy mondjuk járna 10 millió és kapsz 200 ezret"

ezt nem értem, hogy jött ki, de mindegy!

Amúgy megszokásból istenítik, na meg a 19.sz-ban begyöpösödött tekintélyelvűség miatt!

2010. nov. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

„Mindenki isteni viktort de nem értem h miért!”


Én nem úgy vettem észre hogy mindenki istenítené...



Egy elvakult észre nem vevő.

2010. nov. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!