Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én tartom furcsának azt,...

Csak én tartom furcsának azt, hogy ahogyan az államnak kellemetlenek lettek a HÖK-ök, egybol lejáratják oket?

Figyelt kérdés

Diak vagyok en is, bar nem az ELTE-n.

Tudom, hogy most meg kellene jatszanom, hogy mennyire fel vagyok haborodva, meg minden, ugy kene tegyek, mint ha az HOK lenne a fogonosz.


Akarhany helyen dolgoztam, akarhany egyesuletben voltam, mindenhol vannak ilyen listak, mindenhol kamu facebook profillal szereznek infot az emberek, hozza vagyok szokva ezekhez.


Nem tartjatok furcsanak, hogy pont most, amikor a tandij kerdes van, pont ilyenkor egetik be a szerencsetlen HOKosoket?


(Egyebkent: A tandij az egyetlen dolog, amiben egyetertek Orbannal. En is fizetek. A problema, hogy valoban kenyelmesebb lenne zaszlot lengetni, meg tuntetni, mint dolgozni, hogy megkeressem a penzt, de en inkabb az utobbit valasztottam, a nagymagyarokkal ellentetben)



#hok
2013. febr. 21. 11:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

a, az ELTE BTK HÖK elismerte hogy van ilyen lista

b, vannak akik okosak de nincs pénzük a tandíjra. Akkor ők ne tanuljanak, vagy milliós tartozással kezdjék az életüket? Nem lennének orvosok ha rajtad múlna a felsőoktatás.

2013. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

"A problema, hogy valoban kenyelmesebb lenne zaszlot lengetni, meg tuntetni, mint dolgozni, hogy megkeressem a penzt, de en inkabb az utobbit valasztottam, a nagymagyarokkal ellentetben."


Egy kicsit el vagy tévedve a hökkel kapcsolatban:

[link]

2013. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

Most őszintén mit vártunk a BTK-soktól. Én már e

az elején megmondtam hogy a krumplisütősökön fog ez az egész dolog elmenni.

2013. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanígy látom, egyértelmű hogy minden eszközt megragadtak, hogy lejárassák a HÖK-ot. A birka TEK is biztos ezen dolgozott. Elég gáz volt látni az EU-nak h amagyar diákok az utcán vannak hónapok óta.


Jaja, vannak ilyen listák mindenhol, nem nagyon szám. Megoldás: NE tegyél a netre részletes profilt (fb,iwiw stb). Hülye lennék kirakni facebookra ilyeneket. Nekem is kamuprofilom van.


Tandíj: Elfogadható, de inkább mint "hozzájárulás", félévente 50guriga tűrhető lenne.

Szociális alapon persze lehetnek engedmények. Lényeg, hogy ne hitellel lépjen ki az ember a suliból.

2013. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A HÖK messze nem olyan angyal, mint mondja magáról. Az egyetemeken belüli működéséről, hatalmi játszmáiról, korrupciójáról regényeket lehetne írni. Mentségére mindössze az szolgál, hogy ők is ebben a közegben működnek.

Sajnálatos, hogy a listagyűjtés - amelyet a Fidesz népszerűsített és vitt tökélyre - mára a hétköznapok természetes része lett. Nagyon nem természetes. Mindössze a propaganda működik jól. A listázás a Rákosi korszak nagyszerű vívmánya, bár korábban is volt, de nem számított dicső (hazafias) cselekménynek, ezt melegítette fel Fidesz a kor képére formálva.


Itt mindössze egy hatalmi harc zajlik, gusztustalan eszközökkel. De azt érdemes világosan látni, hogy nem a hatalmi harc termelte ki ezeket az eszközöket, hanem csak felhasználja.


A hatalom növelésének és demonstrálásának sok eszköze van, de ha a kormány ezt jelentősen csökkenti, beindulnak a tisztességtelen mechanizmusok. A demonstráció elvileg azt szolgálja, hogy a hatalom észrevegye - ennyien nem fogják végrehajtani a parancsait. Ettől enged. Viszont az is tény, hogy ez egyéb visszásságokat is kitermel, és semmiképpen nem növeli a termelést, értékteremtést (legfeljebb a feltételeit).


A tandíj Orbán szemében ördögtől való, hiszen ennek tagadásával nyerte meg az ifjúságot - és később a választást. Viszont a pénzt nem nélkülözheti, ezért sokkal igazságtalanabb, sokkal drasztikusabb pénzt követel az oktatásért, csak nem szabad tandíjnak nevezni. De talán a diákságnak a legkeservesebb benne a hallatlan megalázás, módszer, és kiszolgáltatottság érzése (még akkor is, ha az sokkal kisebb a látszónál)

2013. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

Én nem igazán követem ennek a történetnek a folyamatát de pár hete a tévében elhangzott 2 mondat amivel teljesen egyetértettem.

Egy gyűlésen az egyik egyetemista valami olyasmit mondott hogy

"Régen az egyetemisták az életüket adták azért hogy itt tanulhassanak"


Erre a mondatra egy férfi ennyit mondott

"Igen, fiam. De azok az egyetemisták amikor letették a diplomát nem rohantak ki külföldre, hogy ott kamatozzák a tudásukat."


És milyen igaza volt a férfinak..


Az igazság az, hogy én nem bonyolítanám ennyire ezt az ügyet, Egyszerű lehetőséget kínálnék.

1. Aki fizetős egyetemista az vagy elfogadja hogy X összegbe kerül a tandíj vagy sem. De diplomaszerzés után ott érvényesül ahol akar. Végül is kifizette az árát.

2. Aki ösztöndíjas egyetemista az mondjuk 10 évig nem mehet külföldre dolgozni. Ha kimegy akkor vissza kell fizetnie az egyetemi tandíjat..


Azért az tényleg nem fair hogy az állam fizeti az oktatást, és amint megkapták elhagyják az országot, másnak adják a tudásukat..

2013. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Komplikato ***** válasza:
100%

Minden kiszivárgott infót egybe vetve megérdemlik, hogy égjenek mint olajos rongy.


És igen csak téged lep meg. Eddig a kérdezett csoport mindenkit leszalámizott akit előtte felhasznált. Szerintem előre látható volt.

2013. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

haha nem szereti a hököt, elkoptak az egyetemfoglalók ezért kellett egy újabb műbalhé ...

A kormány semmit se profitált ebből a botrányból ...

az se véletlen, hogy az Atv csak a hahásokat hívja meg még a hök elnököt nem..

Atv azt se hajlandó megmondani kitől kapta ezt a listát, így teljesen hiteltelen ez egész történet ...

2013. febr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Remélem majd a nyomozás alkalmával kiderül, hogy mikor hol mentették a dokumentumot, bár egy ilyen fájlt nem nehéz módosítani egy egyszerű copyval. Elég ha csak 10 mp nem vagy a gép előtt megnyitás- másolás -mentés és helló !
2013. febr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
unióban azt se tudják kik vagyunk, illetve csak a balib barátok kéréseiről tudnak valamit ... de egyéb érdekességet se tudnak az országról!
2013. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!