Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, nők! Nektek mennyire...

Lányok, nők! Nektek mennyire kellemetlenek a piros betűs napok?

Figyelt kérdés

Légyszi kort is írjatok!Nektek mennyire szokott fájni ill. mennyire kellemetlenek szoktak lenni a piros napok?

És az normális,ha valakinek semmije sem fáj? Mert nekem speciel nem,csak egy kicsi hasmenésem van,semmi több.Sohasem szedtem be semmilyen gyógyszert.Osztálytársamnak egyszer meg csak kórházban tudták csillapítani infúzióval,annyira fájt.

Amúgy 17/L,6 éve jött meg.


2011. aug. 4. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon :((

az első pár órában fel se bírok kelni az ágyból :S

Hasfájás, fejfájás, hányás :-/

2011. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
nincs bajom a vasárnappal:PPP
2011. aug. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Amig nem szedtem fogamzásgátlót, pontatlanul jött meg, 2 hétig véreztem, iszonyatosan megvolt, az első 2 napra szabit kellett kérnem. (Erre ment el az éves szabim.) Hánytam, szédültem, úgy görcsöltem, hogy néha elájultam.


Amióta gyógyszert szedek pont 28 napra jön meg, alig-alig (napi 1 tampon elég lenne, csak a fertőzés elkerülése végett cserélem 3-4 óránként), 4 napig tart, és semmi fájdalom.


Csak az első nap fáj a fejem, előtte 2 napig meg hisztis vagyok. :)

2011. aug. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

21 éves koromig semmi tünetem nem volt amikor megjött..Sokszor onnan tudtam hogy menstruálok,hogy átáztam..Szülés után jöttek a tünetek.De mindig más.

Jelenleg 39 éves vagyok..Ma ezek a tüneteim vannak:

-Menstruáció előtt 1 héttel megduzzad,bekeményedik a mellem,és nagyon fáj,érzékeny.

-amikor megjön a mellduzzanat,és fájdalom már el is múlt.

Helyébe jön a "majd leszakad a derekam" érzés.Ez 2-3 napig tart vagyis addig amíg nagyon erős a menstruáció.

-Amikor már nem kell óránként cserélni a betéte/tampont (2-3 nappal később) akkor már semmi tünet nincs..Még 4-5 napig menstruálok,és el is múlt..

Idővel mindig más és más lesz a tünet..Az is lehet hogy pár év múlva vissza sírod a 17 éves kori piros betűs napjaidat..

2011. aug. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sztem normális. Örülj neki, hogy megúszod.

Nekem is borzasztó. Nő az agynyomásom, hányingerem van, borzasztóan fáj a fejem , a derekam is elviselhetetlenül fáj, van hogy semmilyen pozíció nem tud kényelmes lenni fekve sem, és csak a legerősebb fájdalomcsillapító segít.


Ezenkívül ingerlékennyé válok, akárki akármivel fel tud húzni, és olyan érzékeny leszek, hogy bármilyen Tv műsoron elsírom magam, és meghatódom a legalapvetőbb emberi gesztusoktól is.. Szóval nem ez a kedvenc 5-6 napom a hónapban..

18L és nekem 7 éve jött meg.

2011. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én nehezen viselem. mikor szedtem fogamzásgátlót, talán jobb volt. előte kapartam a falat, tudom majdnem lemaradtam anno az érettségiről is, ugy fájt. abbahagytam a fogamzásgátlót 2008 ban, azóta van h jobban van h kevésbé jól viselem.Fájdalmaim is vannak de olyankor rámjön gyakran a hasmenés is.Ha görcsöl No-spat veszek be, az van h enyhiti de nem mindig.
2011. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

16:06: biztos,hogy nem lehet megúszni fájdalom nélkül?

Lehet,hogy örököltem,mert a családban több ilyen eset is van.Anyukám 46 és sohasem fájt neki annyira.Nem lehet örökölni?

Az osztálytársam am. 18...tehát nem igazán korfüggő szerintem.Inkább hajlam.

2011. aug. 4. 16:24
 8/14 anonim ***** válasza:

Elotte par nappal fajdogal a hasam. Az elso napom eleg szornyu, mert nagyon faj a derekam, hasam, es elso ejszaka alig birok aludni.A masodik nap mar turheto, a harmadik nap pedig mar eleg jol megy.Amugy 4 napig tart.

16 eves vagyok 3 eve van meg.

2011. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
hát.. Nekem 1 éve van meg, általában 2-4 napos. Az első napon nagyon fáj a hasam és 'ott' lennt is. A következö napokban minimális fájdalom, szinte semmi(szerencsére :D) és utánna hipp-hopp el is tűnik. Még tuti változni fog, de remélem nem sokat:)
2011. aug. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
hát.. Nekem 1 éve van meg, általában 2-4 napos. Az első napon nagyon fáj a hasam és 'ott' lennt is. A következö napokban minimális fájdalom, szinte semmi(szerencsére :D) és utánna hipp-hopp el is tűnik. Még tuti változni fog, de remélem nem sokat:) 13 vok
2011. aug. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!