Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ami itthon náci, az nyugaton...

Ami itthon náci, az nyugaton hazafiság?

Figyelt kérdés

Amerikában jártam. Szinte minden háznál van zászló, amit a nemzeti ünnepeken mindenki kitesz. Itthon max. az önkormányzat, meg néhány magánház.


Ott szinte mindenki büszke arra, hogy amerikai állampolgár, itt ha valaki büszke a magyarságára, akkor már lenácizzák, lemélymagyarozzák, gyűlölködnek.


Miért van ez a nagy különbség? A jobboldali embereket folyton lenácizó baloldaliak számára mit jelent a valódi magyar hazafiság, ők hogyan élik ezt meg (ha megélik egyáltalán), és hogyan nyilvánulhat meg a jobboldaliak hazaszeretete, hogy az ne sértse folyton a baloldaliakat?


Igyekeztem korrektül kérdezni.



2013. jan. 20. 22:42
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
70%

"Amerika pedig más, mint Magyarország. Az amcsik ezerféle helyről jöttek, mindenféle náció alkotott egy óriási, sikeres országot, erre büszkék."



Igen más olyan szempontból Amerika, hogy nem azt nézik a közéleti személyiségek, (akiknek a példát kellene mutatniuk) hogy mit tudnának ellopni az állami tulajdonból, és nincsenek az előző rendszerből megmaradt élősködő kommunisták.

2013. jan. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 Pro Patria ***** válasza:
20%

Kedves 60%-os, elárulod, miért szálltál rám?

Csak tisztázásképp: én Közép-, és Kelet-Európa alatt "nem a mayarokat", hanem a lengyeleket, cseheket, szlovákokat, magyarokat, szlovénokat és horvátokat értem. Megint alap nélkül rohansz ki. Ismered a mondást, hogy az ács mindenhol szöget lát?


A 65%-os válaszoló hozzászólását egészíteném ki:

"Még engem sem fogadtak volna el franciának hiába vagyok fehér.Náluk a francia az francia ,nem lehet sem négerből sem magyarból francia."

- Emellett Sárközyt is többször kritizálta az ellenfele, hogy "mégis hogy jön ő ahhoz, hogy magyar származásúként beleszóljon a francia politikába? Ha ő francia származású magyar lenne, ő se jönne ide Magyarországra."

2013. jan. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
52%
Itthon nem nagyon vannak nácik. Itt a cigányokat senki sem a származásuk vagy a bőrszínük miatt utálja.
2013. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
88%
Nem az a magyar aki döngeti a mellét és a kocsmában fröcsögő szájjal és jó piccesen könnyes szemmel csókolgatja az árpádsávos zászlót, közben azt sem tudja mi fán terem az ujkori történelem. ÉS AKKOR FOLYTATHATNÁM AVVAL AMIT A KÉRDEZŐ A MÁSODIK MONDATÁBAN ÍR, HOGY NEM AZ A MAGYAR aki lemélymagyarozza, lecigányozza, lekommunistázza azt, aki másként gondolkodik vagy másként érvel CSENDBEN és meghúzódva.
2013. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 bumbi02 ***** válasza:
100%

Nem szoktam nácizni sose. Gyűlölködni se túl sokszor. De.


Nem azért náciznak, mélymagyaroznak sokan, mert valaki büszke a magyarságára, származására, vagy éppen magyar zászló van a házán.


Hanem azért, mert Magyarországon, akik hazafinak mondják magukat, a legkevésbé se hazafiak. Annyiból áll a hazafiság, hogy kuruc infot olvasnak, Kárpátiát hallgatnak, vagy FankaDelit, van egy árpádsávos kendőjük, meg mondogatják hogy Vesszen Trianon.



És nekem mit jelent a valódi magyar hazafiság? Már leírtam más kérdésnél is.

Nekem azt jelenti, hogy ismerem a történelmünket. Nem csak azt az 5 királyt ismerem az Árpádházból, akit tanítanak, hanem a többit is, akik nincsenek alaptantervben. Mert érdekel a téma, és magam utána járok, ha érdekel.

Nekem azt jelenti, hogy ismerem a kultúránkat, az országunkat. Fel tudom sorolni a borvidékeinket, a jellegzetes boraikkal, az összes nemzeti parkunkat, és a térképen se veszek el, mert már bejártam az ország nagyrészét, pedig csak 19 éves vagyok. Nem csak a hírekből hallok Miskolcról, hanem jártam ott már vagy 3x, ahogyan Visegrádon, Székesfehérváron, Sopronban, Szombathelyen, Pécsen, Szigetváron, Szegeden, kecskeméten, Budán, és még sorolhatnám. Jártam a kevésbé ismert szép helyein az országnak.

És büszke vagyok a magyarságomra, származásomra, 600 km-re dolgozok Kaposvártól, és hordom a "Szeretem Kaposvárt" pólómat itt is. Azért mert külföldön dolgozok, még magyar maradok, és azt az országot tekintem hazámnak.



Nekem ezeket jelenti a hazafiasság, a "magyarság"-érzet. Nem pedig az, hogy külsőségekben követek egy turulos divatot.

2013. jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Na erről beszélünk,mi akik nem a nagy magyar modorságról hirdetjüök a magyarságunkat. Látható, hogy aki még csak vitatkozni sem hajlandó erről a témáról mást sem csinál,mint lepontozza őket. Tehát embert barátjáról, barbárt magyarságáról !
2013. jan. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
71%

"Sárközyt is többször kritizálta az ellenfele"

A politikát ne keverd a magánélettel. Már csak azért se, mert Sarközy megnyerte a választásokat, tehát a franciák többsége nem foglalkozik magyar származásával. Az, hogy egy politikus hogy mocskolódik teljesen más, nem a valóság.


Amúgy meg: az, hogy most épp a magyarokat együtt említetted más országokkal nem jelent semmit, ez nem védekezés. Ugyanis attól függetlenül megint a magyarok voltak a jófiúk között, mint mindig.


És igen, a franciák nem fogadják be a bevándorlókat. Legalábbis azokat, akik első generációs bevándorlók, és nem tudtak beilleszkedni. Azt, aki már ott született, tökéletesen beszéli a francia nyelvet és ismeri a franciát, azt minden gond nélkül befogadják a nemzetükbe.


Míg nálunk ugyanezt egy egyetemet végzett, tisztességes roma nem mondhatja el magáról. Neki akkor is nehéz munkát találnia, csak mert roma.

2013. jan. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Pro Patria ***** válasza:
11%

Áh, szóval innen fúj a szél.


"Míg nálunk ugyanezt egy egyetemet végzett, tisztességes roma nem mondhatja el magáról. Neki akkor is nehéz munkát találnia, csak mert roma."

- Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás?

2013. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Honnan fúj a szél? A közmondást pedig fejtsd ki mire érted pontosan, mert homályos.
2013. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 Pro Patria ***** válasza:
77%

Úgy értem, hogy nem oknélkül elővigyázatosak egy romával. Ebben a cigány társadalomnak kemény munkája van, ez az erre adott válasz.

Nekem van cigány barátom, ha valaki viselkedésével és igényességével igazolja, hogy érdemes arra, hogy a társadalom tagja legyen, az az is lesz - nekem ne mondd, hogy nem, mert erre konkrét példa van. Az, hogyha a cigányság döntő többségével szemben negatív tapasztalatai vannak az embereknek, de az adott illető nem adna erre okot, azt ne az embereken kérje számon, hanem azokon, akik ezt a negatív képet elérték. (A szomszédunk cigány származású, mégis jobban írtózik tőlük, mint mi. Neki gyümölcsöket adunk, ő nekünk baromfikat, teljesen megférünk egymás mellett.)

És ha egy illető a kevés kivételhez tartozik, akkor ne kérje ki magának, hanem fogadja el, hogy az emberek bizonyságot várnak tőle, hogy ő nem olyan, mint a többség. Szomorú dolog, de a probléma forrását nem a társadalomban kell keresni.


Persze az is közrejátszik, hogy ha valakit elutasítanak az állásinterjún - márpedig ilyen rengeteg emberrel történik ma - és történetesen cigány származású, az hajlamos ezt betudni az elutasítás okának.

2013. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!