Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ami itthon náci, az nyugaton...

Ami itthon náci, az nyugaton hazafiság?

Figyelt kérdés

Amerikában jártam. Szinte minden háznál van zászló, amit a nemzeti ünnepeken mindenki kitesz. Itthon max. az önkormányzat, meg néhány magánház.


Ott szinte mindenki büszke arra, hogy amerikai állampolgár, itt ha valaki büszke a magyarságára, akkor már lenácizzák, lemélymagyarozzák, gyűlölködnek.


Miért van ez a nagy különbség? A jobboldali embereket folyton lenácizó baloldaliak számára mit jelent a valódi magyar hazafiság, ők hogyan élik ezt meg (ha megélik egyáltalán), és hogyan nyilvánulhat meg a jobboldaliak hazaszeretete, hogy az ne sértse folyton a baloldaliakat?


Igyekeztem korrektül kérdezni.



2013. jan. 20. 22:42
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
70%

Mindjárt jönnek a válaszok a ("szakértőktől") hogy akik büszkék a származásukra, azok a magyarkodók, nácikok,....


De a valóság az, hogy ezt a korrupt, hatalmukat és pozíciójukat féltő politikusok, és pártok terjesztik, akik a nem magyar érdekeket képviselik, csak azt a látszatot próbálják mutatni.

2013. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%

Meg az USA-ban van a déli államokban is olyan kultusz.Akik könföderációs zászlót tesznek ki mindenhova a sima amerikai helyett.

Őket sem mondja senki nácinak.

2013. jan. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
78%

Ezt hallom kedves rokonomtól is, hogy miért baj, ha kiteszi a magyar zászlót. Én meg visszakérdezek, hogy kedves rokonom! Már hosszú-hosszú évek óta ott lebeg a házadon. Ki bántott eddig szóban, tettben miatta? Senki, de… Na látod! Akkor most miről is beszélsz?


Legalább annyi ember állítja hamisan, hogy bántják a magyarsága miatt, mint ahányan ostobaságuk miatt náciznak.


Van egy réteg, aki nem a magyarságára büszke, hanem felsőbbrendűnek, különbnek hiszi magát, s fújól mindenkire. Különös, hogy pont az „igazmagyarok” történelmi ismeretei a leghiányosabbak, és sokuk sem helyesen írni, fogalmazni nem tud.


Szerintem hazánkban sincs senkinek baja az egészséges hazafisággal. Legalábbis a többségre nem jellemző, csak ügye azokról tudunk, akiknek nagy a hangja. Akik bármelyik oldalon verik a tamtamot.

2013. jan. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
77%
Az a baj, ezekkel a nagy hazafiakkal, hogy sokan éppen csak a "baloldaliak" provokálására rakják ki a zászlót, és amúgy a hazaszeretet nálunk kimerül ilyen külsőségekben, meg abban, hogy a kurucon fröcsögnek egy sort. Tisztelet a kivételnek, mert ilyen is van. Nálunk például sok házon kint lóg a zászló, van, ahol még magas zászlórudat is állított a tulaj. És láss csodát, semmilyen attrocitás nem éri őket, senki nem nácizza le őket. De mondok valamit: én, aki a lehető legtávolabb vagyok Orbántól is meg a Jobbiktól is ideológia szinten, kiraktam egy trikolóros szalagot a kocsim visszapillantójára. Egy őskomcsi ismerősöm meg is dorgált érte, hogy be fogják törni a szélvédőt. Mondtam neki, hogy szép világ lenne az, ahol Magyarországon egy nemzeti színű szalagért betörnék a szélvédőt. Sőt, sokat járok Erdélybe is, egyetlen egyszer sem volt konfliktus a románokkal emiatt. Mire akarok kilyukadni? Arra, hogy Magyarországon a szélsőségeknek sajnos túl nagy hangjuk van, ezért általánosít mindenki. Szinte csak a szélsőséges baloldali liberálisok jutnak szóhoz, akik szerint bármiféle zászlókitevés vagy hasonló dolog nácizmus, és szinte csak a szélsőséges konzervatív "hazafiak" jutnak szóhoz, akik szerint a zászló hiánya vagy az antisovinizmus rögtön hazaárulást jelent. És a kérdező is emiatt jutott el odáig, hogy egy baloldali már nem is lehet hazaszerető. Holott ez nettó hülyeség, és aki nyitott szemmel jár és nemcsak a gép előtt ül egész nap, az könnyedén beláthatja, hogy ez egyáltalán nem így van. Nem szabad csak a médiára figyelni, mert az gerjeszti az indulatokat.
2013. jan. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
50%

Elcsesződött itt már rég minden. A hazaszeretet a komcsikorszak deformálta meg nagyon, aztán meg az SZDSZ-es butítás tette égővé.

Én ezt nem szeretem. Márciuskor, kokárda viseléskor szokott ez még előkerülni. Valaki nagy kokárdát rak fel, valaki kicsit. Ha valakinek nagy van, az a baj, micsoda köcsög már.

Sokan nem vesznek föl, azt anyázzák meg kiröhögik azokat, akiken van. Én is láttam ilyet.


Ettől a náci vs balcionista csatározásból meg már nagyon elegem van.

2013. jan. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Pro Patria ***** válasza:
13%
Valójában ezeknek az országoknak nem önmagával az öntudatos, erős identitású, saját nemzeti érdekeit, gazdaságát védő társadalommal van bajuk - hiszen az övék is ilyen -, hanem azzal, ha az általuk piacnak tekintett közép-, és kelet-európai államok ilyenek - velük szemben.
2013. jan. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
89%

…nyilvánulhat meg a jobboldaliak hazaszeretete, hogy az ne sértse folyton a baloldaliakat?…


Erre a részkérdésre szeretnék neked egy példán keresztül válaszolni. Azzal a kiegészítéssel, hogy nem korlátoznám a baloldaliakra.


Kérdéssel kezdem.

Alapállás: nő vagy, csinos és fiatal. Tévében, rádióban mondják a hírekben, hogy egy sorozatgyilkos tizedeli a csinos fiatal nőket. Teszi ezt éjjel, kispárnával. Az illető púpos, kopasz, és magas.

Innen indulunk. Éjszaka van, s jön veled szemben a púpos, kopasz és magas férfi, kispárnával a kezében.

Mire gondolnál? Most jön a tisztítóból az egyneművel? Ügye nem!


Tény, hogy egyik legelső zászlónk piros-ezüst sávozású. Legalábbis nagyon valószínű. Az is tény, hogy az utóbbi kb. 150 évben lobogóként csak a nyilasoknak volt nagyon hasonló zászlajuk. És az is, hogy ők katonai egyenruhában, vagy arra nagyon hasonlító egyenruhában jártak.

Az Árpád-sávos zászlóval az ég világon nincs semmi baj. A bakanccsal sincs. A fekete vagy bármilyen sötét ing sem félelmetes. Derékszíjat viselni is roppant hasznos.

De ezek együtt, egy emberen? Nem olyan mint a pupos a párnával?


Magyarország a Magyaroké (sic!). Vesszen trianon. Idézem őket. Ha egy ilyent látok beírva, s javítom, hogy a magya kicsivel irandó, Trianon meg naggyal, akkor mocskos hazaárulónak titulálnak. Miért?

És ha azt is írom, hogy Trianon miatt már régen lehetne megint nagy az ország, akkor még különbeket vágnak a fejemhez.

Lépten nyomon hallom, hogy Magyarország a Magyaroké. Akkor is zsidóbérenc vagyok, ha megjegyzem, hogy a trianoni magyar honban a lakosságnak kevesebb mint a fele volt magyar ajkú. A többiekekel mi van?


Hát nekem ez a bajom. Én magyar vagyok, de nekem nem kell gigantikus méretű kokárda márciusban, hogy ezt tudjam. Nem kell mutatnom se. Az én magyar büszekeségem abban nyilvánul meg, hogy becsületesen élek, lehetőségeimhez képest igyekszem megismerni multunkat, s tenni a jövendőért. Tudom, nem sokat tehetek. Ismerem és tisztelem azokat, akik ennek a hazának egykor vagy ma dicsőséget szereztek, függetlenül attól, milyen istent imádott, milyen nyelven beszélt, s miként vált magyarrá. Egyáltalán magyar-e.

2013. jan. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
52%

"És a kérdező is emiatt jutott el odáig, hogy egy baloldali már nem is lehet hazaszerető. Holott ez nettó hülyeség,"


van valami abban amit írtál, de ha csak a rendszerváltás utáni időket nézem napjainkig, nekem nem az jön le hogy a baloldali-liberális-antisoviniszta beállítottság hasznára lett volna az embereknek, és akkor még finoman fogalmaztam. Olajügyek, privatizálások áron alul, állami tulajdonok ellopása-ingatlan panama, offshore érdekelt politikusok-magyar adó elkerülése, és még sorolhatnám.

Szóval szerintem egy hazafi a hazája érdekét szolgálja, de a leírtak alapján én inkább hazaárulóknak nevezném a baloldaliakat-antisovinisztákat.

2013. jan. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Most magukat baloldalnak mondó politikusról van szó, vagy baloldali emberekről, meg jobboldali emberekről? Az nagyon nem ugyanaz!


Ha pl. magamat veszem: én liberálisnak tartom magam. De mit is jelent az én fogalmaim szerint ez?

Azt, hogy az én szabadságom határa ott van, ahol a tied kezdődik. Egyszerűbben: Nem szabad ártani.


A csirkefogó az csirkefogó, bármilyen oldalhoz tartozónak mondja magát.

2013. jan. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
63%

Pro Patria, már megint sikerült egy otvar baromságot irnod. Ugye hogy a magyarok a szentek, a többiek meg a rosszfiúk?


A kérdésre válaszolva:

A különbség a többi nép és a mi nacionalizmusunk közt, hogy nálunk ez sajnos bőrszínhez kötött. Amerikában meg nem. A franciák is befogadják a negert franciának.

2013. jan. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!