Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érettségi után, szakma+külföld...

Érettségi után, szakma+külföld, vagy egyetem+itthon maradni?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm dolgozik kint, könnyen ki tudnának szervezni, a nyelv is megy.

Kint keresnék 400-450 körül, itthon diplomával 150-200 között.

Melyik lenne a jobb?


2013. jan. 12. 22:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?!

Ezt csak te tudod eldönteni...

De ahogy látom a külfölddel szimpatizálsz,tehát ha már el is döntötted, duplán felesleges volt ez a kérdés.

2013. jan. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Ha van lehetőséged, akkor hülye vagy, hogy itt dolgozol 150-ért. nekem ez a véleményem. Ki kell menni, itthagyni ezt az országot a francba. Én is kifogok, amint csak tehetem.
2013. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

"Sok ismerősöm dolgozik kint, könnyen ki tudnának szervezni, a nyelv is megy.

Kint keresnék 400-450 körül, itthon diplomával 150-200 között."


Akkor mi a kérdés? Szerintem meg is válaszoltad magadnak.....

2013. jan. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szakmával többre fogsz menni, mert ha a nyelv nem megy perfektül akkor diplomával azért nehezebb lesz. Szerintem szerezz gyorsan szakmát valamit ami érdekel és szeretnéd is csinálni, aztán ha megvan akkor nézelődhetsz munka után. Egyetemet itthon öngyilkosság szinte mert rengeteg diplomás van aki nem tudott elhelyezkedni maximum büfésnek, vagy gyárimunkásnak havi 90 ért maximum. Én nekem szakmám van, asztalos vagyok. De nem keresek jól, gyárban dolgozom 2 műszakban 110 ezerért, hát nem a legjobb hely, és keményen melózom. Én is márciustól ha minden igaz megyek külföldre, nyelvet folyamatosan tanulgatom mert amióta befejeztem a sulit sokat felejtettem, de fejlesztem a tudásomat már 1 hónapja.

Jobb a külföld hidd el.

2013. jan. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%

Diplomával 150-200 között?

Istenem, nem butázlak le kérdező, de ne higgy el mindent amit hallasz!

Én Diákmunkával keresek 120.000-et, érettségim van egyelőre csak! Az állandósok nálunk 180.000-et keresnek. A TESCO árufeltöltők (barátom ott dolgozik) 130.000 nettót kapnak Frissárun.(Váciút.)

Az már más kérdés hogy találsz-e munkát, és milyen diplomád lenne (Mert pl BTK-n panaszkodnak, könyörgöm, mit várnak?). Magyarországon talpraesettnek kell lenni, nem lehetetlen a jó állás.


Külföld: Ismerősömék kimentek, szakma nélkül 1000 eurót keresnek szerintük kánaán. Én ezt kételkedek elhinni mert Londonban vannak, és horribilisek az árak, kb ugyanott tartanak mint Magyarországon, szakmával viszont esélyes hogy találsz jó munkát:)

2013. jan. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

"A TESCO árufeltöltők (barátom ott dolgozik) 130.000 nettót kapnak Frissárun.(Váciút.) "


Muhahahahahaaaaaaa. Ezt mikor álmodtad?

2013. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Beszkenneljem a munkaszerződést esetleg?:)

770-es bruttó órabérben van, illetve kap 10.500 sodexhot

2013. jan. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

Én is szkennelek neked munkaszerződést arról, hogy 12000-es órabérért pakolászom a raklapokat a tescoban. :) Ne etessük már egymást.

Én is dolgoztam a váci úti tescoban...

Nagyot mondtál, lebuktál, told el a bringát.

2013. jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Külföld és szakma. Esetleg külföld és egyetem, ha türelmes vagy. Persze olyan egyetem, ami ér is valamit. Egyébként ha jó szakmád van külföldön, akkor nem fogsz minimálbért kapni, és remekül el leszel. Nemcsak London a külföld, egy kisebb városban, akár Angliában, akár Németországban még minimálbérből is egész jól el lehet éldegélni, és legaláb kellemes légkörben, tiszta környezetben van az ember, nemúgy mint otthon.
2013. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a a sorrend:

- egyetem

- utána külföld

2013. jan. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!