Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érettségi után, szakma+külföld...

Érettségi után, szakma+külföld, vagy egyetem+itthon maradni?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm dolgozik kint, könnyen ki tudnának szervezni, a nyelv is megy.

Kint keresnék 400-450 körül, itthon diplomával 150-200 között.

Melyik lenne a jobb?


2013. jan. 12. 22:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
az a baj,hogy a tesco tescos étkezési utalványt ad 5ezer ft értékben,és nem sodexhot 10ezer felett....
2013. jan. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
38%
Az a baj hogy megint okos vagy. A tesconal vagyok de a hps által.
2013. jan. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"Kint keresnék 400-450 körül, itthon diplomával 150-200 között."


Mennyiből és milyen színvonalon tudnál megélni? Hol éreznéd jobban magad?

2013. jan. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szakmával , szakmunkás végzettséggel könnyebben találsz állást külföldön középszintű nyelvtudással is és a fizetés is jó meg van megbecsülés.


A diploma esetében szinte őslakos szinten kell tudnod a nyelvet egyből ha kint akarsz a diplomáddal dolgozni.Nem beszélve a szakmai nyelvről.

2013. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 bumbi02 ***** válasza:

Ha nagyon perfekt vagy nyelvből, akkor akár egyetem+ külföld.


Ha annyira nem anyanyelvi szint, akkor szakma+külföld. Bár, saját tapasztalatból mondom, arra készülj fel, hogy dolgozni itt is kell. Nagyon sok magyar úgy jön ki,hogy kánaán, és majd hullik a pénz. Aztán 1 hónap után közlik ha inkább hazamegy, mert ezt nem csinálja. Annyi a különbség hogy itt dolgozni is kell, de kifizetik a munkádat. És ha ügyes vagy, már minimálbérből is tudsz félretenni. Magyarországon ez elképzelhetetlen.

2013. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

ha anyukám 135 ezerből eltart engem meg a 3 testvérem akkor hogy ne tudnál megélni itthon 150000 ft felett egyedül?

Amúgy meg "Áldjon vagy verjen sors keze itt élned és halnod kell"

2013. jan. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 compactegon ***** válasza:

hát akkor élj és halj itt, ha neked ez megfelel :)

nehogymá' az legyen a mérvadó, hogy milyen kevés pénzből is meg lehet itt élni.

2013. jan. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a sort a Szózatból úgy idézgetik egyesek, mintha valami isteni kinyilatkoztatás lenne. Azért kéne itthon maradni, mert Vörösmarty egyszer régen talált magának egy szép rímet?
2013. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 bumbi02 ***** válasza:

ha anyukám 135 ezerből eltart engem meg a 3 testvérem akkor hogy ne tudnál megélni itthon 150000 ft felett egyedül?

Amúgy meg "Áldjon vagy verjen sors keze itt élned és halnod kell"


Kár viszonyítani ilyen alapon. Anyám elég jól keres, de a hitel miatt a hónap felétől már eléggé számolnunk kell otthon, mire jut, mire nem.


Másrészt pedig azt mondom, ha ugyanazért a munkáért kereshetek 4x annyit is, akkor miért gürizzek otthon 90 ezerért?

2013. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Másrészt pedig azt mondom, ha ugyanazért a munkáért kereshetek 4x annyit is, akkor miért gürizzek otthon 90 ezerért?"


Egy vers miatt...

2013. jan. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!