Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lesz jó, ha külföldiek...

Miért lesz jó, ha külföldiek vásárolnak földet Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én ezt teljesen nem értem, miért lesz jó.

Én is paraszt vagyok kb 100 hektár körüli. Ha itt a faluban lesz föld eladó akkor a külföldiek fogják majd ,megvenni akkor majd minket lehetetlenítenek el.

100 hektár föld kb 100 millió Ft. Ezt egy külföldi akár ki, zsidó, olasz, holland stb zsebből ki fogja fizetni.


2012. nov. 1. 19:20
1 2 3 4 5
 41/44 rémuralom ***** válasza:
0%

Nem értem ezt a hozzáállást, hogy azé legyen a föld, aki megműveli. Ez olyan, mintha minden gyártulajdonost arra köteleznénk, hogy ő maga robotoljon a gyártósoron, vagy mintha betiltanánk az albérletet mondván, hogy azé legyen a lakás, aki benne lakik.

Ez nonszensz. Miért ne lehetne nekem, városi bunkónak 500 hektár földem vidéken? A közelben lakóknak kiadnám bérbe, műveljék meg. A föld nem lenne az övék, de a haszna (vagy éppen a vesztesége) igen. Ők szántanának, vetnének, aratnának, és ők adnák el a terményt, én csupán a fix bérleti díjat kapnám.

Na most, ha azt elfogadjuk, hogy a pesti panelpatkány nevén lehet földtulajdon, akkor egy bécsi vagy amszterdami panelpatkányén miért ne lehessen? Ő ugyanúgy bérbeadja a földet olyannak, aki megműveli. Azzal, hogy egy holland földbirtokos tulajdonában áll az a pár száz hektáros földdarab, az még ugyanúgy magyar föld marad. Persze, a magyar nyelv ugyanazt a föld szót alkalmazza a termőföldre, mint a bármely területre mezőgazdasági hasznosíthatóságra való tekintet nélkül. Az indoeurópai nyelvekben a termőföldre jellemzően teljesen külön szó van, pl. angolul a föld általában earth vagy labd, a termőföld pedig soil.

2013. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
79%

Marha jó lesz tényleg, felvásárol egy kis falu melletti legelőt, épít oda valami nyalánkságot, legyen mondjuk veszélyes hulladék tároló, aztán mindenki le van szarva, ő a kiskirály, az ő tulajdona,azt csinál vele amit akar.

#26, félelmetesen ostoba vagy. Kaptad tőlem is a mínuszt, #36 szintén.

2015. júl. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
0%
Miért baj ha külföldi veszi meg?
2017. jan. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

A kormánynak biztos jó, mert ők csak keresnek rajta.

Az embereknek már kevésbé, amikor kivásárolják alóluk a földet, aztán vagy ottmaradnak rabszolgaként rajta, vagy takarodhatnak a fenébe.

Most konkrétan ez történik Pesten a bulinegyedekben. A szemét intoleráns helyben lakók nem kultiválják a 24/7 üvöltő zenét és az össze-vissza hányó, üvöltöző, kötekedő részeg hordákat, mit csinál az önkormányzat? Kiköltözteti a lakókat a francba. Még véletlenül se a mattrészeg szubhumán aljanépet paterolná el a francba valahova az erdő közepére.

Igazi magyar megoldás, szarva közt a tőgyit.


"A magyar gazda terrorizálja a piacot az áraival. Inkább jöjjön a holland és értelmes áron adja el a jobb minőségű termékeit."


Az hát, fujj, a szemét magyar gazdának van pofája méltányos árat elkérni a verítékes munkával összehozott terményeiért! Ahh, pfuj, skandallum! Golyó általi kötél neki! Együk inkább a hollandok hidroponikus, táptalajon érlelt vízízű vegyszeres hulladékát!

Te meg is érdemelnéd, hogy mást ne is kapj enni, és minél hamarabb elpatkolj.


"Nem lesz jó, de NEM KÁR ÉRTETEK. Csicskáztattok, feketén, dolgoztattok . Nem lesz nyugdíja, TB-je a napszámosaitoknak."


Érted se lesz kár, amikor majd tealólad vásárolják ki a földet, és hajtanak el a halál fszára. Akkor döngesd ekkora elánnal a melledet.


"Cseppet sem örülök a külföldieknek (Sőt!), de ők legalább a törvényesség és jó ízlés keretein belül működnek. "


Jaham, nézd meg bármelyik multit. 4 órára jelentik be a melóst, 12 órákat húzatnak le vele, ünnepnapon, hétvégén is meló, és hónap végén odavágnak egy marék gombot neki. Ha megbetegszik vagy baleset éri, úgy vágják ki, mint a közmondásos négylábú állatot szarni. A bevételt meg talicskázzák kifele.

Elég fura fogalmad van a törvényességről és a jó ízlésről, de tudod mit? Oké. De akkor szád ne halljam, hogy miért ilyen szar a magyar gazdasági helyzet.


"Különben a háromszínű pántlikás magyar termékeket sem vásárolom meg, amíg van helyette külföldi áru. Nem is fogom, mindaddig, amíg ilyen pöffeszkedések meg uszítások mennek ebben az országban. "


Rossz hírem van, ezzel nem a politikusokkal bszol ki, hanem az átlag magyar gazdával, aki semmiről nem tehet. Mindegy, úgyis hiába mondom, nem fogod fel, mert nem is akarod.


"Titeket újmagyarokat is ki kéne zavarni..."


Egyelőre ez még a mi országunk, nem a tietek. Ha nem tetszik, csomagolj és takarodj haza Izraelbe. Sutyerák.


"Hát kérdező én meg az ilyen parasztoktól vagyok rosszul, mint."


Egyéni szoc. probléma. Amíg ők termelik meg az élelmiszert, addig ne nagyon pampogj.


"Most akkor a magyar gazdagok se vehessenek külföldön ingatlant? Hát apukám vedd fel a versenyt és ennyi."


A magyaroknak nem szokásuk más országban kivásárolni a talajt az ott lakók alól, úgyhogy a fröcskölődést akár be is fejezheted.


"Na most, ha azt elfogadjuk, hogy a pesti panelpatkány nevén lehet földtulajdon, akkor egy bécsi vagy amszterdami panelpatkányén miért ne lehessen? "


Mert KIVISZI a nyereségét! Az a GDP hiányozni fog a kasszából. Csak ezért.

Aztán szokás szerint megy a cirmogás, hogy milyen szar az ország gazdasága. Pont ezért, mert minden fingomnyi föld külföldi tulajdonban van, aki hülye lesz itt befektetni.

2018. aug. 24. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!