Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lesz jó, ha külföldiek...

Miért lesz jó, ha külföldiek vásárolnak földet Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én ezt teljesen nem értem, miért lesz jó.

Én is paraszt vagyok kb 100 hektár körüli. Ha itt a faluban lesz föld eladó akkor a külföldiek fogják majd ,megvenni akkor majd minket lehetetlenítenek el.

100 hektár föld kb 100 millió Ft. Ezt egy külföldi akár ki, zsidó, olasz, holland stb zsebből ki fogja fizetni.


2012. nov. 1. 19:20
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
97%
ki mondta, hogy jó lesz?
2012. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Főleg ,hogy 10 millió Ft bevételem van 1 évben.

Februártól Novemberig van munka.


Amúgy ezt az MSZP mondta.

[link]

2012. nov. 1. 19:24
 3/44 anonim ***** válasza:
23%
Sok olyan terület van, ahol már sok éve nem müvelik a földeket, mert az emberek elmentek a nagyobb varosokba, a földek meg parlagon hevernek, Az ilyen helyeken szerintem jobb, ha külföldiek megmüvelik, mintha senki sem.
2012. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
79%

Ja az MSZP mondta? hát amit ők mondanak az úgy is van.


Ha külföldiekhez kerülnek a magyar földek hiába művelik meg, akkor is az övéik lesz és így lassacskán minden föld oda kerül. Ebben igaza van a csúnya antiszemita rasszista jobbiknak: A MAGYAR FÖLD NEM ELADÓ!

2012. nov. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
87%
Azzal egyetértenék, hogy a magyar föld ne kerüljön külföldiek kezébe (nem a kivitt profit miatt, az a kisebb baj, a nagyobb, hogy megszűnik a belföldi agrárismeret). Csak az baj, hogy azt mindenki tudja, mit ne tegyünk, arról senki nem beszél, mit tegyünk. Ennek az az egyszerű oka, hogy nem tudják. A hetvenes nyolcvanas években valóban voltak világszínvonalú TSZ-ek. Az összesnek kevesebb, mint 1%-a, igaz, a termelés jóval nagyobb részével. Sajnos a magyar agrárium mellett azóta a külföldi megoldások messze elmentek. A felsőfokú képzés jó, de nincs hozzáértő derékhad. Ma már a mezőgazdaság is a legmodernebb informatikai, automatizálási technikát alkalmazza, Magyarországon ezt nagyon kevesen ismerik, még kevesebben akarják. Így marad a 100 éves elmaradás, és a parlag.
2012. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem lesz jobb, hogy rosszabb lesz-e az pedig függ a magyar gazdák képességeitől. Amúgy ez nem eldöntendő kérdés, EU-s direktíva az agrárium liberalizálása.
2012. nov. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
42%
Senki nem azt mondta, hogy jó lesz, hanem csak azt, hogy muszály lesz (EU - szabad piac korlátozására való hivatkozása által)
2012. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem nincs abban semmi rossz, ha egy német vagy holland család Magyarországon akar földet venni és gazdálkodni, de az egy család által birtokolt föld nagyságát korlátoznám.


Amit nagyon fontosnak tartok, az az, hogy a külföldieknek és a magyaroknak egyaránt megakadályozzuk a spekulációs célú földszerzést. Tehát azé legyen a föld, aki megműveli, ne egy gazdag városi vegye meg arra spekulálva, hogy majd később drágán eladja vagy bérbe adja.

2012. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Nagyon kevés van aki nem műveli a földjét, mert aki nem is műveli az ki adja haszonbérbe, vagy egy gazdának vagy egy TSZ-nek.

Amúgy meg a modern kor vívmányairól, nekem is van 2 db T150-esen , és 4 db MTZ-ém. Ezekkel is meg tudom művelni a földemet pedig 100 hektár soknak számít értéke is legalább 100 millió Ft. A falu legnagyobb parasztja vagyok. Szóval nem kellenek ilyen modern gépek, egy jó tanács van ,hogy érts hozzá.

Ezek a külföldiek ki fogják túrni a magyar parasztságát a földjéről. A másik , a magyar föld magyaré legyen.

Most nekem 100 hektár körül van ez kb 100 millió Ft egy külföldi zsebből kinyomja ezt a pénzt. Én februártól novemberig dolgozok a földeken. Csak én dolgozok rajta , senki más no meg a feleségem. Most is van a faluban 4 hektár eladó, amit meg fogok venni és itt nem akarom ,hogy egy akármilyen jött ment földet vegyen csak magyar. A külföldi megvesz mindent zsebből és ezért kéne őket kitiltani.

2012. nov. 1. 22:16
 10/44 A kérdező kommentje:

A holland vegyen Hollandiban földet.

Egy magyar vegyen Magyarországon. Ilyen egyszerű.

2012. nov. 1. 22:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!