Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lesz jó, ha külföldiek...

Miért lesz jó, ha külföldiek vásárolnak földet Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én ezt teljesen nem értem, miért lesz jó.

Én is paraszt vagyok kb 100 hektár körüli. Ha itt a faluban lesz föld eladó akkor a külföldiek fogják majd ,megvenni akkor majd minket lehetetlenítenek el.

100 hektár föld kb 100 millió Ft. Ezt egy külföldi akár ki, zsidó, olasz, holland stb zsebből ki fogja fizetni.


2012. nov. 1. 19:20
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
22%
A magyar gazda terrorizálja a piacot az áraival. Inkább jöjjön a holland és értelmes áron adja el a jobb minőségű termékeit.
2012. nov. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

Utolsó

Tán szerinted rossz a magyar termék, a világon egyik legjobb. A másik ,hogy mit értesz magas árakon talán az ,hogy minden emelkedik. Pl.: Szója eddig 12 ezer Ft volt most 22 ezer Ft. Miről beszélünk én már 40 Ft ért adom a tojást, így is kevés rajta a haszon , pedig van több mint 500 tyúkom. A külföldi behozza az olcsó tojást és minket elnyom. Bezzeg a külföldi, és mi tartjuk terrorban a gazdaságot te nagy hülyeséget ,beszélsz, amikor már minden fellegekben jár. A holland se tudna olcsóban termelni ilyen árak mellet.


Utolsó te értesz a gazdasághoz?

2012. nov. 2. 10:33
 13/44 rémuralom ***** válasza:
40%

Ti komolyan azt hiszitek, hogy most csak magyaroknak vannak földjeik Magyarországon?


Ja, papíron így van. Jelenleg külföldi állampolgár nevén nem lehet földtulajdon. Így tehát, ha egy osztrák, holland, kínai, busman vagy akárki mindenképpen földet akar venni Magyarországon (mondjuk azért, mert olcsó, és lejjebb meg is magyarázom, hogy miért olcsó), akkor keres egy magyart, akinek van joga földet venni, az ő nevén lezajlik az adásvétel, a külföldi és a magyar pedig megegyeznek, hogy a föld de facto a külföldié, a magyar nem szed érte bérleti díjat, egyszer megkapta a föld árát meg egy kis extra juttatást hálául a segítségért, de ennyi, a föld a külföldié, és amint jogilag is az övé lehet, átíratják.


És hogy miért alacsonyak a magyar földárak? Mert aki vehet (a magyarok), azoknak többnyire nincs rá pénzük. Fizetőképes kereslet híján nem fog magas ár kialakulni. Fizetőképes kereslet beengedése után pillanatok alatt egekbe (de legalábbis európai szintre) fognak szökni a földárak. Most nem nagy az a kör, akinek joga és pénze is van magyarországi földvásárlásra, ezért alacsonyak az árak.

2012. nov. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

Erről beszéltem az én vagyonomat a 100 hektár 1 külföldi zsebből kifizeti az nem sok pénz. A bevétel 10 millió Ft ből meg újabb földeket vesz.

Minálunk a faluban még a megyében is alig hallottam ilyen vételről. A Jászságban élek és itt ilyen nincs.

2012. nov. 3. 15:35
 15/44 A kérdező kommentje:
A külföldinek nem sok pénz az én földjeim 100 millió Ft az simán kifizeti.
2012. nov. 3. 15:36
 16/44 anonim ***** válasza:
34%

KEdves kérdezö: a 100 millió Ft az kb 333 ezer Euro!


Nekem (mérnök 20 éves itteni - Nyugat-Európai - tapasztalattal meg jó munkahellyel) az ÉVES jövedelmem 50ezer Euro!!


Szóval azért az nem igaz, hogy a külföldinek nem pénz a 100 millió FT!!!!

2012. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy én olvastam felületesen a cikket, de nekem nem jött le semmi olyasmi, hogy juj de jó lesz, a a külföldiek megvehetik a földet. Ha mégis van, kérlek idézd ide az erről szóló bekezdéseket!

Inkább arról szól a cikk, hogy az összes ellenzéki párt tiltakozik az ellen, hogy akár földműveléshez egyáltalán nem értő Fidesz-közeli emberek nyernek sorra földeket. Lehet, hogy magyarok, de attól még nem biztos, hogy értenek hozzá, és lehet, hogy más, hozzáértő MAGYAR embereket szorítanak ki spekulációs céllal.

Ebben az összes ellenzéki párt és politikai egyesület egyetért. Aki úgy véli, hogy a magyar földek pályázataival minden renden van, az vagy elvakult, vagy nyertes.

2012. nov. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
18%

Nem lesz jó, de NEM KÁR ÉRTETEK. Csicskáztattok, feketén, dolgoztattok . Nem lesz nyugdíja, TB-je a napszámosaitoknak.

Cseppet sem örülök a külföldieknek (Sőt!), de ők legalább a törvényesség és jó ízlés keretein belül működnek. Nem hencegnek azzal, hogy személy szerint, milyen kapcsolataik vannak, mit engedhetnek meg maguknak. Bejelentik a dolgozóikat - még akkor is, ha csak a töredékét fizetik neki, mint Nyugat-Európában. A magyarnál így is többet... Legalább viselkedni tudnak.

Helyesen tették az ukránok, hogy nem verték szét a kolhozokat. Meg is látszik a foglalkoztatási és életszínvonal mutatókon. Nekünk is szövetkezeteket kellene szervezni és a KERTGAZDÁLKODÁST fejleszteni. Az most a helyénvaló. Ehelyett a politikusok a marakodással, meg az osztozkodással vannak elfoglalva: a nagybirtokrendszer restaurációjával, ZSÍROS PARASZTOK kitenyésztéséval. Klientúra építéssel.

Különben a háromszínű pántlikás magyar termékeket sem vásárolom meg, amíg van helyette külföldi áru. Nem is fogom, mindaddig, amíg ilyen pöffeszkedések meg uszítások mennek ebben az országban. Idétlen sznobok! Nem hagyják boldogulni a szegény embert. Dögöljön meg a szomszéd tehene is!

2012. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

Időpont ma 14:30


Figyelj, én eddig ebben az évben nem is dolgoztattam napszámost,mert mindent és és a feleségem csinál meg.

2012. nov. 11. 16:12
 20/44 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg milyen frankó lesz, ha eladják az országot! Mást nem is vártam az emeszpétől, pontosan ezt művelte Kurcsány és LiBajnai is.

A kolhozokról meg annyit, hogy csak pár millió ember döglött éhen anno a kolhozosítás során, de az tényleg bagatell. Sztálin bátyód is megmondta, hogy kiirtani milliókat az nem bűn, hanem statisztika...

*facepalm*

2012. nov. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!