Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne annyira ördögtől...

Miért lenne annyira ördögtől való a nyugdíjcsökkentés?

Figyelt kérdés

Nagyon sok országban a válságintézkedések közé tartozik a nyugdíjak befagyasztása, csökkentése. Mégsem dől össze a világ.


És az tagadhatatlan, hogy Magyarországon hosszú évek óta politikai, választási megfontolásokból jóval az ország, a gazdaság teherbíró képessége feletti nyugdíjkiadásokat fizetnek. Éppen ideje lenne ebből visszavágni.



2012. szept. 17. 21:46
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon magas jövedelmek csökkentését én is támogatnám,de sajnos ezt nem lehetne,mert akkor lázadoznának,hogy ők milyen sok pénzt befizettek a nyugdíjkasszába akkoriban,meg hogy mennyi évet ledolgoztak.Mert ez így nagyon igazságtalan,hogy vannak nyugdíjasok akik 100-150 ezret kapnak,míg egy dolgozó napi 10-12 órás munkával 70-80 ezret,vagy ami még felháborítóbb,hogy egy közmunkás napi 8 órai munkáért nettó 47 ezret! Kb fele annyit,mint amennyit a nyugdíjasok átlagban.
2012. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
73%

Emberek! Szerintetek azokon kellene spórolni, akik végigdolgozták tisztességesen az életüket? Vagy adják el a házukat? De miért? Te ha pl egész életedben, 0-60-70-80 éves korodig felkeltél reggel, kimentél dolgozni, ezt-azt, és bezárnak egy 40-50m2-es panellyukba, 5 év múlva vagy depressziós leszel, és öngyilkos leszel, vagy egyszerűen beleőrülsz és meghalsz. Ez ilyen egyszerű. Tudom, az állam érdeke is, hogy azt a ,,sok hülye nyugdíjast" kinyírja, de nem megoldás!

Ők kerestek pénzt az államnak, amiből cukorgyárakat, vasiparokat, TSZ-eket építettek, amiket a jelenlegi rendszer lerombolt. Erről nem az én 90 éves nagyanyám tehet, hogy itt járunk, ahol. Ő dolgozott életébe, van 80.000 Ft nyugdíja, meg 22.000 Ft még valami támogatás, öregotthonba van, és nem elég a 100.000Ft, mert napi 2 marék gyógyszert szed, pelenka kell neki, meg az ellátási díj. inkább 110.000 Ft, mint 100.000Ft. És a másik, hogy miért kellett eltörölni a többkulcsos adót? Minusz milliárdok. MILLIÁRDOKAT veszít rajta az osrszág! A 3 millió nyugdíjas meg úgy örül annak a plusz 500Ft-nak, mint más egy lottóötösnek. Akkor miért azon spórolnának? Miért nem a vezetők milliós fizetésein? Vagy a képviselők tiszteletdíján, lakhatási támogatásán, utazási kedvezményén? A havi milliós fizetéseket le lehetne csökkenteni 300.000Ft-ra is! Ez összességébe jelentene egy fél-egy milliárdot. Ebből a 3 millió nyugdíjasnak jutna plusz 500 Ft, és a képviselők sem halnának éhen! Arról nem is beszélve, hogy ha pl a nagy fizetésekre duplán kéne adózni (2x annyit) akkor is milliárdok mennének az államkasszába, amiből fejlődni, adósságot visszafizetni lehetne. Nem újabb IMF hitelt felvenni, a már így is csőddel küzdő országra, hanem ésszerűen gondolkodni!

2012. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
20%

10: "Egy 50 nm-es lakásban lakó idős embernek a rezsije nem lehet 50-60 ezer forint,mert azért az enyhe túlzás lenne"


Lakótelepi lakásban lakom, itt annyi. Lehet pár dolgon spórolni, de a legnagyobb költségen, a fűtésen és a közös költségen nem lehet... Az emeleten ahol lakom, a nyugdíjasok épphogy megélnek, szerényen.

Még el sem tudnak költözni kisebbe, mert téglaépületben nem kapnának ennyiért...


Én a babagyáros segélyeket kurtítanám meg, csak adókedvezményt adnék, aki meg nem tudná eltartani a kölkét, az adja bentlakásos suliba (na meg ne szüljön 4-8 gyereket). Akinek az állam neveli a gyerekét, attól gyerektartást követelnék, hogy tényleg azok vállaljanak gyereket, akik dolgoznak és tényleg nevelnék is a gyerekeket.

2012. okt. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
45%

Egyébként a nyugdíjcsökentésről annyit hogy valóban ne a nyugdíjasokon spóroljanak ha csak a gazdagok adójának eltörlése 500 milliárdos kiesést okozott a költségvetésnek!


vagyis azoknak ADTAK akik mondjuk havi 1 millát keresnek!


És most attól vennénk el aki 80-90.000-ből él???


És egy komolyabb nyugdíjcsökkentés hozna 300-400 milliárd bevételt a szegényektől! Mert ne higgyük hogy tele van az ország 400-500ezret kapó nyugdíjasokkal!

Az átlagnyugdíj 90-100.000 forint.


Ja és most jön a tanárokon való spórolás!


A gazdagok mindig kimaradnak...

2012. okt. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok országban a válságintézkedések közé tartozik a nyugdíjak befagyasztása, csökkentése."


Nagyon sok országban nem volt szocializmus, de volt normális fizetés, amiből félre lehetett tenni öreg napjaira az embernek, de ami a legfontosabb, hogy ezt nem vágta pofon a kormány kamu indokkal.

Én úgy gondolom, hogy a 130 ezer Ft feletti nyugdíjakat kéne mahinálni, illetve azokét, akik az előző rendszerben farkat vertek, de normális munkát nem végeztek, és most kaják a zsíros nyugdíjakat. Lásd pl. Biszku.

2012. okt. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
17/35 -nek akinek kisebb a nyugdija az vagy rossz időben ment nyugdijba, vagy kevés volt a munkaviszonya,vagy megvolt,de feketén volt bejelentve. A "közepesek",mint pl én 110 ezer / 20 év régi rendszer 22 év most multinál/, tehát istentelen sok tulóra és sok munka részben fizikai és soha nem mondtam nemet,mert tudtam,hogy el kell tartanom a 4 tagu családomat, ahol a 2 gyermekem még tanul és a feleségem munkáéja olyan mint a mesében- hol dolgozik hol nem. A magasabb nyugdijjal rendelkezők sem mind ingyen kapták, hiszen pl aki a kohászatban ledolgozott 30 évet három müszakban anno elég jól keresett, de az egészsége ráment. Akkor annak 100 ezer felett miért kellene adót fizetnie avval szemben aki közmunkásként tengette az életét vagy 10-15 évig és nem volt bekeresettje igy kapja a min.nyugdijat. Lehet ugyan nivellálni, de jogsértés nélkül nem megy.
2012. okt. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!