Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért látják olyan ördögtől...

Miért látják olyan ördögtől vallónak a hallgatói szerződést?

Figyelt kérdés
20 év alatt kell ledolgozni a képzés kétszeresét Magyarországon. Szóval egy öt éves képzés után kimehet 10 évre külföldre dolgozni, kit bejön az élet simán visszafizeti, nem jön be akkor meg úgy is visszajön.Miért más adójából tanuljon, ha ő soha nem lesz Magyarországon adófizető.
2012. júl. 4. 00:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
jó a hallgatói szerződés, csak akkor ne legyen már minden így megcsappantva. döntsék el, hogy az állam pénzéről, vagy a diákok pénzéről beszélünk. egyébként hallgatói szerződés nélkül is eleget adózik mindenki szerintem, hülyeség kijelenteni, hogy "más adójából". eddig is lenyomtak még 40 évet az egyetemről kijöttek, ezután is le fognak nyomni. tulképp semmi változás.
2012. júl. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Azt csak az ördögnek vallók látják ördögtől valónak.
2012. júl. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Én ördögtől valónak a részösztöndíjat tartom, ahol a hallgató nem keveset fizet, és mégis vissza kell jönnie ledolgozni a képzés kétszeresét, mint aki teljes egészében a "mi adónkból" tanult.
2012. júl. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

„eddig is lenyomtak még 40 évet az egyetemről kijöttek”

Azért ez így nem teljesen igaz. Például mérnököknél és az orvosoknál óriási a kivándorlás mérete. És minden szakmára igaz ami keresett nyugaton. Most ,hogy egy tanító vagy egy szabad bölcsész itthon marad az sokszor azért van mert ezen szakmák kint sem keresetek. Én magam villamosmérnök(azért nem kiabálom el, el is kell végezni :) ) leszek. Én magam Magyarországon képzelem el a jövőmet. De ha egyszer meggondolnám magam, akkor meg igazságosnak tartom ,hogy a képzésem árát visszafizetem. Ami valljuk be a kinti fizetésekből sima ügy.

2012. júl. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ugye tudjátok hogy tegnap vagy tegnapelőtt az alkotmánybíróság törölte az egészet úgy ahogy van?
2012. júl. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
tényleg?:D
2012. júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Alkotmányellenes, mert nem lehet rendeletben szabályozni, törvényt kell rá alkotni.

Amúgy meg aki ki akar menni, ezután is ki fog menni. Ha kevesebb vagy ugyanannyi munkával több pénzt tudok kint keresni, kimegyek, mondom ezt friss diplomásként.

Amikor az embernek az élete a tét, magasról tesz a hazaszeretetre, ha a hazám sem rajong értem túlzottan.

Orvos tanul 9 évet, és kap 130 nettót, az mi már, egy CNC forgácsoló meg keres 150et, nagyon durva a helyzet, ki ne menne ki ilyen feltételek mellett.

Ez a ki kinek az adójából tanul, ez is marhaság, az off-shore cégek ezerszer több kárt okoznak az adózásnak.

2012. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért ez még semmit nem jelent, de van remény hogy idén még "kimaradunk" ebből az egésztől, jövőre meg talán enyhítenek a dolgon... én legalábbis így gondolom, aztán lehet hogy ugyanúgy lesz minden, de azért elég szűkös a határidő mostmár, nincs sztem idő törvényeket módosítgatni... aztán legyen igazam.
2012. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Jövő péntekig tart az országgyűlés nyári időszaka, addig még simán belepakolják a felsőoktatási törvénybe.
2012. júl. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Andizsuzsi ***** válasza:
gy legyen a lottón ötösöm. Már benyújtották a törvényjavaslatot.
2012. júl. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!