Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne annyira ördögtől...

Miért lenne annyira ördögtől való a nyugdíjcsökkentés?

Figyelt kérdés

Nagyon sok országban a válságintézkedések közé tartozik a nyugdíjak befagyasztása, csökkentése. Mégsem dől össze a világ.


És az tagadhatatlan, hogy Magyarországon hosszú évek óta politikai, választási megfontolásokból jóval az ország, a gazdaság teherbíró képessége feletti nyugdíjkiadásokat fizetnek. Éppen ideje lenne ebből visszavágni.



2012. szept. 17. 21:46
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
73%
Az oktatást is fizetőssé tehetnénk főleg a felső oktatást.Munka mellett is lehet egyetemre járni.
2012. szept. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
95%
Azért, mert mindenre van pénz, stadionra, luxusautókra meg egyebekre, de nyugdíjra meg családi pótlékra meg nincs.
2012. szept. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
80%
Jah és a felsőoktatást úgy kellene, h aki nem végzi el az fizessen, ilyen egyszerű.
2012. szept. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 yossarian44 ***** válasza:
77%

Na, most a szörnyű helyzet az, hogy sajnos a mai nyugdíjasok munkájuk oroszlánrészét a Kádár-rendszerben dolgozták még le. Nagyon sokan közülük akkor felesleges munkát végeztek, illetve olyan fizetést kaptak, ami nem állt egyenes arányban az elvégzett munka értékével. Aztán jött a rendszerváltás, sokan feketéztek, maszekoltak, a '90-es évek a korlátlan ÁFA-csalás ideje volt.


Sokan most is "okosba" kapják a fizetésüket, részlegesen, vagy egyáltalán nem bejelentve.


Bizony a mai nyugdíjasoknak több pénzre lenne szüksége. Csak éppen ők maguk nagy eséllyel sosem termelték meg a nyugdíjuk értékét a tervgazdaságban, vagy éppen ha később rendesen dolgoztak is, a munkaadójuk egyáltalán nem, vagy csak nagyon keveset fizetett utánuk, ami nagyon kevés volt a nyugdíjalapba, ezért bizony - többek közt - a nyugdíjak kifizetésére is kellett az a sok-sok hitel.


A szomorú helyzet az, hogy a mai nyugdíjasok még így is nem hogy az ország teljesítőképessége felett kapják a nyugdíjat, de sokan még afelett is, mint amennyit ténylegesen megtermeltek, mint amennyit befizettek. A nyugdíjat az adófizetők meg majd összegürizik.


Ugye, milyen csodálatos a Fidesz által halálra dicsért állami nyugdíjrendszer?

Tényleg rossz a nyugdíjasok helyzete, de ahogy haladunk előre, lassan már a 65 év alattiak helyzete fog ellehetetlenülni, hogy eltartsák a nyugdíjasokat...

2012. szept. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
83%

Azok szidják a nyugdíjasokat,akiknek nincs ilyen családtagja!

Egy nyugdíjas rezsije nem lehet annyi, mint egy családé? Dehogy nem. A szemétdíj, kommunális adó egyforma. Legfeljebb a vízdíj lehet valamivel kevesebb. De a fűtés akkor sem kevesebb, ha egyedül él, mintha többen. A hűtő is annyi áramot fogyaszt, mint a családosoknál.

Azon felül a nyugdíjasnak sorra mennek tönkre a szükséges háztartási gépei, mert 10-20 évesek. Tönkre megy a cipője, az ágyneműje stb.

Az pedig hazugság,hogy a Kádár- rendszerben nem kellett dolgozni és nem termeletek értéket!

Egy gyári munkás, TSZ-paraszt, ápolónő, bolti eladó akár többet is dolgozott,mint egy mai. Csak akkor kapott érte normális fizetést.

Az nem az ő hibája,hogy sok esetben rossz volt a munkaszervezés, és nem volt hatékony a rendszer.

2012. szept. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Még egy gyors áttekintés a magán és az állami rendszer igazságosságáról:


Mi történik ha recesszió van?

- Gazdaság visszaesik mondjuk 5-7-9%-ot és a munkanélküliség is nő 5-10%-al. Így az állam bevételei is csökkennek 5-10%-al.

És mi történik a nyugdíjakkal? Növekednek 5-6-7%-al az infláció arányában!

Vagyis semmi köze sincs ahhoz hogy ki bírja-e fizetni a megroggyant állam ezt a pénzt mert akkor is növelik!

És a nyugdíjasnak ne érdeke hogy növekedjen a gazdaság mert neki teljesen mindegy.


- Mi van manyupnál? Ha a gazdaság visszaesik akkor a megtakarításod is csökken! Ha növekszik a gazdaság akkor gyarapodsz!

Így egy idő után rájön mindenki hogy nem populista ígéretek hanem gazdasági növekedés kell, különben nem lesz nyugdíja!


Magyarán az állami rendszer pont válság idején nyomja agyon a gazdaságot mert nem alkalmazkodik az alacsonyabb teljesitőképességhez!

A manyupot ezért utálták sokan mert a válság kellős közepén nem hatalmas nyereségeket kaptak hanem "csak" 300 milliárd lett azok nyeresége akik jól döntöttek!

És 80%-uk még így is legalább annyit elért mintha az inflációval növelték volna a betéteiket!


Szóval van egy sz.r rendszerünk azért mert a fidesz akart 4 évre 3000 milliárdot!

És ezért föláldozta a hosszú távú REÁLIS(!!!!) finanszírozást!

2012. szept. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
87%
Differenciálnék, a kisebb nyugdíjakat növelném,a közepeseket változatlanul hagynám, a nagyobbakat visszavenném.
2012. szept. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
23%
Előző vagyok. És nem az inflációból indulnék ki nyugdíjügyben, hanem az aktívak átlagjövedelméből. Ha jó a gazdasági helyzet, és az aktívakanak jó, akkor legyen a nyugdíjasoknak is jobb, de ha éppen rossz, akkor ne legyenek ők se kiváltságosak...
2012. szept. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
44%
Érdekes dolog ez, mert amikor megszüntették a svájci indexálást, akkor pont a nyugdíjasokon akartak spórolni. A svájci indexálás azt jelentette, hogy a nyugdíjak emelése fele részben az infláció, fele részben pedig a nettó átlagkeresetek növekedése alapján történik. Ezt váltotta fel a tisztán inflációkövető nyugdíjemelés talán 2008-ban. Akkor az volt a kiindulópont, hogy a nettó bérek hosszabb távon gyorsabban nőnek mint az infláció, de azóta minden évben pont fordítva volt, úgy hogy a nyugdíjasok csak jól jártak a váltással.
2012. szept. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Kiválóan el lehet vitatkozni a nyugdíjcsökkentésről, gazdasági nehézségekről, dolgozó emberek rosszabb körülményeiről és egyebekről. Még akár igaz is lehet egy-egy állítás.

Csak egy kicsinyke alapelvről feledkezünk meg. A nyugdíj a nyugdíjbiztosítás alapján jár. Ez egy nagyon pontosan kidolgozott elv, a lényege, hogy a munka után mind a munkáltató, mind a munkavállaló a jövedelmének egy részét befizeti abból a célból, hogy amikor már nem képes a munkára, visszakaphassa. Arról lehet vitatkozni, hogy a százalékokat, arányokat jól határozták-e meg, de arról nem, hogy ez az öngondoskodás helyes módszere.

A nyugdíjas nyugdíja kizárólag a befizetett illetékei alapján van meghatározva. Ha aránytalanul sok, akkor aránytalanul sok fizetést kapott, sokat fizetett be.


A nyugdíjrendszer sokféle lehet, különböző megoldásokkal kísérleteznek, kötelezővé tétele azért szükséges, mert sokan vannak, akik nem hajlandók előre gondolkodni, és idős korukra - önmagukról egyáltalán nem gondoskodva - eltartatják magukat másokkal (állammal). Többféle módszer azért kell, mert sajnos felelőtlen emberek mindenütt vannak, az államapparátusban is. Ha csak központi nyugdíj van, meg lehet tenni amit most is, hiányra hivatkozva avatkoznak bele illetéktelenül, működő rendszerekbe. Azért illetéktelenül, mert a hiány más területekre vonatkozó hibás döntésekből származott. A magánnyugdíjpénztárban az volt a jó, hogy világosan látszott, ki mennyit fizet be, annyit kap később. A rossz az volt, hogy aránytalanul sokat számoltak fel a működtetésért a bankok. De a működtetés pénzbe kerül, ez nem vonható kétségbe.

2012. szept. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!