Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisszük azt, hogy ami...

Miért hisszük azt, hogy ami magyar gyümölcs/zöldség akkor az csak jó?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy találunk rossz minőségű magyar terméket, mint külföldit. ÉS ugyanúgy találunk jó minőségű külföldit mint magyart.


Pl erre a mosatni dinnyeszezon a legjobb. Rengeteg magyar dinnyét lehet kapni amik egy nagy szarok. Most csak azért mert magyar még nem lesz jó.


De ugyanez elmondható más termékekről. Bemész egy boltba, sok esetben előfordul, hogy a magyar zöldség egy nagy hányadék, amíg a külföldi jobb. ÉS a magyart adják drágábban.


2012. aug. 5. 09:32
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
42%
Azért hiszi azt mert még nem látott igazi gyümölcsöt. Ez olyan mint amikor Angliában a fehér belű paradicsomról elmondták h. milyen finom és érett. Én spec. kidobtam volna annyira éretlen volt. Én se ettem még igazi banánt nem lehet ezért őt hibáztatni. Csak nyilván könnyebb lenne neki elmenni a határba, mint nekem Afrikába utazni.
2012. aug. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
65%

Szó esett itt a pénzről, az árkülönbségről. Nekem van erről egy személyes tapasztalatom, véleményem. 1-2, esetleg 3 hónappal ezelőtt volt ez a tojásár-emelkedés (30 ft-ról 50-60 ft/tojás). Én, mint naiv magyar, gondoltam, hogy oké, akkor holnap megyek a piacra, és attól kezdve ott vásárolok tojást, nem pedig nagykerekben; mindezt azért, mert Marcsi néni majd úgyis alávág a penimárkitnak, és 30 ft-ért megkapom a tojás darabját. Ki is mentem nagy bőszen, mit látok? Marcsi néni is 60 ft-ért adja a tojást.


Tényleg ennyire hülyék a magyar gazdák? Itt volt a nagy alkalom, hogy megszúrják a multikat, és egy kicsit jobb legyen a magyar gazdaság, de nem, ők beálltak birkának és bégettek a nyájjal...

2012. aug. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
én 30ért veszem háztól a tojást .. ha ilyen sűrűn jársz piacra, akkor gondolom a legdrágább belvárosi csilivili piacon jártál .. és az idézett idős néni valószinűleg egy kereskedő ...
2012. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"Azert megkerdezhetem, hogy miben rossz minösegü a magyar zöldseg, gyümölcs, aki szerint rossz?

Mert izre sztem elveszik mellette a marokko es hasonlo importok."


Engem nagyon meglepett a Kerdezö kerdese (hogy miert hisszük a magyarrol, hogy jo), ezert tettem fel ezt a kerdest. Meg nem kaptam valaszt, pedig tenyleg erdekelne! Lehet, külön kerdesben kene megkerdeznem, mert igy az odamondogatasokkal eltünt a rengetegben a kerdesem. Csak az a baj, hogy az uj kerdessel nem tudom, majd valaszolnak-e ilyen velemenyüek, ezert batorkodom meg egyszer...

2012. aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Nem rossz, de ne úgy állítsuk már be, hogy nincs közte rossz minőségű. Bőven találunk. Úgy mint jót ami külföldi.
2012. aug. 9. 11:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!