Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Unió által betiltott reklám....

Unió által betiltott reklám. Milyen alapon?

Figyelt kérdés

Erről van szó: [link]


Kik és hogy hagyhatták, hogy egyáltalán idáig süllyedjen Magyarország, hogy pl. a szemét, rossz minőségű, ízetlen paradicsomot kintről szerezze be? Kinek éri ez meg?


Emlékeim szerint gyerekkoromban, a 80-as években például a külföldi áru számított különlegesnek, drágának, ma meg ott tartunk, hogy a több ezer kilométert utazott zöldség olcsóbb, mint amit helyben megtermelünk.


Valami itt nagyon nincs rendben.


2011. dec. 20. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Biztos a zsidók.


Mindig a zsidók a gonoszok.

2011. dec. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A válaszod alapján te is egy üldözési mániában szenvedő zsidó gyerek lehetsz.
2011. dec. 20. 14:32
 3/13 anonim ***** válasza:
Szép álom a magyar termelőknek!Valaki spórolni akar az a kaján is fog spórolni.Ebből következik,hogy megveszi az olcsó,külföldi termékeket a magyar ember.A paraszt kormány hibája ez mind!!!Felesleges is volt elkölteni a reklámra a pénzt!
2011. dec. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, miért nem lehet egyszer az életben józan paraszti ésszel gondolkodni és cselekedni?

Miért kell mindig milliókért "szakemberek" tanácsát kérni, hogy aztán még mélyebbre süllyedjen az ország?


Rossz, silány a külföldi áru? Igen. Akkor nincs több rendelés.


Jó a hazai gyümölcs, zöldség? Igen. Akkor nem hordjuk ki az országból a nagy részét.


Szerintem sok ember meglenne télen görögdinnye nélkül meg mindenféle egzotikus gyümölcs nélkül vígan. Be kell szüntetni ezt az eszetlen ki-be hozatalt.

2011. dec. 20. 14:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Megmondom neked! A fidesz és az mszp, valamint az mdf.
2011. dec. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy betiltják. Mit gondoltok, miért engedték, hogy csatlakozzunk az EU-hoz? Hogy legyen kinek támogatás adni? Nem! Mert szűz piac. Cél a magyar mezőgazdaság tönkretétele, hogy vegyük a franciát meg a németet. Ebben a mindenkori magyar kormányok is partnerek. A rengeteg adóval meg járulékkal teljesen tönkre vágják a magyar termelést. Ilyen terhekkel nem lehet versenyképes a magyar áru. Most meg lehet csodálkozni, hogy az emberek inkább a külföldi árut veszik. Hát ha az olcsóbb! Minimálbérből nem lehetek lokálpatrióta!
2011. dec. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Mudri Lav válasza:


Na most én meg lefordítom amit a videó mond: vedd meg a drágább magyar terméket, csak azért mert magyar.

Én inkább azt kérdezem: miért drágább a magyar termék mint az, ami már utazott x ezer kilómétert? Hiszen a magyar termék helyben van. Nem a vásárlókat kell ösztönözni, és nem a vásárlókban kell BŰNTUDATOT teremteni, hanem meg kell nézni, mi okozza az árrést. Az árrést pedig a következők okozzák:

1, magas adók

2, a magyar gazdák is többre tartják terményeik értékét, mint amennyit a piacon érnek (ld. megéri nekik inkább a csatornába önteni a tejet, minthogy piaci áron eladják. Akkor inkább csináltak volna sajtot vagy túrót belőle, de nem, a csatornába önteni "jobban megéri". Na persze, nehogy bevegyük ezt már. Aki a csatornába önt több ezer liter tejet, annak vannak pénzügyi tartalékai.)

Ne nekem, a vásárlónak kelljen támogatnom egy versenyképtelen terméket, csak azért, hogy a gazda megéljen. Nekem is szűkös a pénztárcám. A kormánynak kellene itt segítenie, és nem a vásárlókra hárítani a felelősséget.

Az EUnak az lehetett vele a baja, ami nekem is: gyakorlatilag ez a reklám a lakosság érzelmi zsarolása. Tessék eladható terméket gyártani, és ne elvárni a lakosságtól, hogy a drágább terméket vegyék, csak azért mert magyar.

2011. dec. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nem kell elhinni ezt a magyar termékek a legjobbak maszlagot. Semmilyen hivatalos statisztika nem támasztja ezt alá!! Mellesleg ha az átlag magyar termelő nem akarnak rögtön meggazdagodni és esetleg olcsóbban adná a termékét, akkor többen vennének magyar árut. Csak egy példa: Osztrák tej: 139 Ft, Magyar tej: 219 Ft. A paradicsom pedig megint nem jó példa, mert vettem én már a piacon, közvetlenül az őstermelőtől paradicsomot és semmivel nem volt jobb, mint a spanyol! A különbség a kilónkénti 90 Ft volt.(Természetesen a magyar volt drágább.) A magyar termelőknek el kellene azon gondolkodniuk, hogy nem-e adnák esetleg olcsóbban, mert ha folytatják ezt a tendenciát, akkor bármennyit költhetnek reklámra, a magyar termékek visszaszorulnak. Mert sajnos amennyivel drágább a magyar, minőségben egyáltalán nem jobb, akármennyire is el akarják hitetni! Meg kell nézni Ausztriát! Ott az osztrák termékek olcsóbbak a külföldieknél!
2011. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#Mudri Lav:

Vajon miért olcsó a külföldi termék? Nem azért, amit a 8. hsz. írt. Rendes termelők is vannak, de ők, nagyon kevés pénzt kapnak érte. Az, hogy a terméküket, arany árban mérik, arról meg, nem ők tehetnek.

1. Nem kapnak kellő támogatást az államtól.

2. Nincs azzal gond, hogy a termelő nem eladó, de akkor, az eladónak érdemes gondoskodnia a szállításról. Persze ezt, beleépíti az árba, ez tiszta sor, de ne úgy, hogy pénzszivattyúként nézzen rá. Tisztességes összeget kell elkérni érte.

3. Egyszer kell megadóztatni a terméket.

Bár lehet, hogy velem van a baj, hogy túl egyszerűnek merem látni a megoldást.

2011. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt írtam le én is, a magas adókat. Emellett a termelők is drágábban adják a kelleténél. A két hatás KOMBINÁCIÓJA okozza az árrést.
2011. dec. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!