Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisszük azt, hogy ami...

Miért hisszük azt, hogy ami magyar gyümölcs/zöldség akkor az csak jó?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy találunk rossz minőségű magyar terméket, mint külföldit. ÉS ugyanúgy találunk jó minőségű külföldit mint magyart.


Pl erre a mosatni dinnyeszezon a legjobb. Rengeteg magyar dinnyét lehet kapni amik egy nagy szarok. Most csak azért mert magyar még nem lesz jó.


De ugyanez elmondható más termékekről. Bemész egy boltba, sok esetben előfordul, hogy a magyar zöldség egy nagy hányadék, amíg a külföldi jobb. ÉS a magyart adják drágábban.


2012. aug. 5. 09:32
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

"akik az ellen tüntetnek, hogy hazai árút vegyünk... minőségi a magyar zöldség, nem utazik heteket és tény, hogy az itteni

zöldek nagy része kiváló minőségű. akinek ez nem tetszik az menjen tescoba vegye meg a sz.rt"


Azért nem. Itthon is kapsz szar hazai terméket. Bőven van az is itthon. Úgy mint jó minőségű külföldi. Csak most itthon divat lett az, hogy ha valamii magyar akkor az automatikusán jó.

2012. aug. 5. 12:36
 22/35 anonim ***** válasza:
69%
igen jó, mert 10-ből, ha 1 esetben gagyi a hazai. nem értem ezt a felfogást. itt született az ember, de a hazai ellen kampányol. kész vicc. túl nagy divat lett a hazája lehúzása (nem, nem vagyok turbomagyar meg fotelnáci)
2012. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező rendkívül rosszul érti a dolgok mondanivalóját. Az állítás nem úgy hangzik, h. minden ami magyar az jó. Többségben biztos vagyok benne, h. ami itt terem az biztos h. jobb minőségű, mint amit külföldi áruként árulnak. Ha mondjuk Spanyolországba jársz, akkor valószinűleg jobb minőségű lesz az ottani paradicsom.

Am dolgoztam egy időben fóliában, az összes paprikát, salátát, káposztát,,, mindent... németországi piacra címkéztünk fel, mint kiváló minőségű áru. Ha nekik jó, akkor te is nyugodtan fogyaszthatod.

2012. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
42%

Azert megkerdezhetem, hogy miben rossz minösegü a magyar zöldseg, gyümölcs, aki szerint rossz?

Mert izre sztem elveszik mellette a marokko es hasonlo importok.

2012. aug. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim válasza:
44%
Ostoba, buta kérdés ez, a értelmesnek csak felnyomja a vérnyomását, hogy ilyen pancserok vannak..még soha nem szóltam le senkit, de te Kedves kérdező kiérdemelted ezt:) Tudod ez pont olyan , hogy a magyar közt is van értelmesebb meg butább ember..vagy a családodban is van , hogy valaki butább mint a másik, de nem fogod a másik gyerekét elvenni mert okosabb? Érted?? nem tudom milyen pl-t hozzak fel, hogy megértsd!! De szerintem semmit, mert nem fogadod be, majd a sok vegyszeres lófaxtól eltartod a gyógyszergyárakt húú de sokat spórolsz, jah az életedből..A gazdasági körforgás fogalmát meg gondolom soha nem hallottad!!! Nem irok többet mert félek kijövök a sodromból:) Én baxki nem vagyok gazdag, megtermelem a kertembe nyáron amire szükségem van vagy megveszem a MAGYART, mert ha mást nem MUNKÁT ÉS PÉNZT ADOK NEKI..mert ahogy te irod rossz mindegyikbe van..de tudod mit költözz ki külföldre aztán neked jó áron kiszállítjuk a magyar terméket:) Hülyéken lehet gazdagodni..
2012. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

"De szerintem semmit, mert nem fogadod be, majd a sok vegyszeres lófaxtól eltartod a gyógyszergyárakt húú de sokat spórolsz, jah az életedből."


1. Nem a gyógyszergyárak gyártják a vegyszereket.


2. Itthon is használnak ugyanúgy vegyszereket mint kint.

2012. aug. 6. 12:08
 27/35 anonim ***** válasza:
35%

Figyelj jól, mert látom, logikailag nem teljesen vagy a topon.


A magyar gyümölcs, zölség, hús, nem azért jobb, mert magyar.

Pont fordítva.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy ha jót eszel, 99% az esélye, hogy magyar legyen.


Persze a matematikát és az ízlelőbimbókat is a magyarkodó turbómagyar mélymagyarok befolyásolják, ugye...


A magyar termék meg max a multiknál drágább, falusi kisboltban a helyi gyümölcsöt, zöldséget feleannyiért, vagy olcsóbban kapod, mint a tecskós import hulladékot (tapasztaltam rengetegszer). Ja és a multiknál az átcímkézés is szokás, szóval attól, hogy ráírják, hogy magyar, nem biztos hogy az.

2012. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:
38%
Én vagyok a Vegyszeres:)) Te szerintem csak kötekedni akarsz, egyed az ocsót meg a külföldi, ki nem xarja e, én megveszem a Juliska nénitől a paradicsomot , aztán ehhez neked nincs közöd. Menj ki a napra, KAPÁLJ egy kicsit aztán megtudod mi az élet, Te gyis a hülyeséget hajtod, érthetetlen vagy hiába irja le neked bárki, hogy mi a szitu:))
2012. aug. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
A hülyeséget te hajtod vedd észre, hogy mindenki megszólít provokatív a kérdésed, szerintem ezt direkt csináltad, SENKI NEM ÍRTA, hogy nem vegyszeres esetleg az itthoni, csak tudod olvasni is kéne tudni.Én se azt írtam.. A másik az se mindegy, hogy milyen vegyszer...gondolkodj szerinted a spanyolba vagy a magyarba van több??? na mindegy, TE MIÉRT HISZED AZT? HOGY A KÜLFÖLDI ZÖLDSÉG/GYÜMÖLCS JOBB??
2012. aug. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
Ja és még egyszer senki nem mondta, hogy a magyarban nincs rossz, selejt..ne kötekedj..olvasd vissza miket írtak , ha már vettük a fáradtságot és irtunk neked..Van a magyarba is persze, hogy van..mitől ne lenne??:) De a magyar olcsóbb és finomabb ami itt érik a napon, azaz százalékosan több a jó..mellesleg GAZDASÁGI KÖRFORGÁS!!! Érted?? Nem tudom már jobban leirni neked..Piacokon kell megvenni a magyar terméket olcsóbb mint a boltokba és magyar!! Ui: A "vegyszeres" vagyok, de nem azért mert azt mondom,hogy a magyar termelő nem használ, csak hogy betudj azonosítani..remélem érted már ezt is...áh
2012. aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!