Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisszük azt, hogy ami...

Miért hisszük azt, hogy ami magyar gyümölcs/zöldség akkor az csak jó?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy találunk rossz minőségű magyar terméket, mint külföldit. ÉS ugyanúgy találunk jó minőségű külföldit mint magyart.


Pl erre a mosatni dinnyeszezon a legjobb. Rengeteg magyar dinnyét lehet kapni amik egy nagy szarok. Most csak azért mert magyar még nem lesz jó.


De ugyanez elmondható más termékekről. Bemész egy boltba, sok esetben előfordul, hogy a magyar zöldség egy nagy hányadék, amíg a külföldi jobb. ÉS a magyart adják drágábban.


2012. aug. 5. 09:32
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
89%
Tudom, hogy miért drága a magyar gyümölcs és zöldség, tudom, hogy nehéz itthon termelni, mert annyira ellehetetlenítették; de sajnos nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy származási ország alapján válogassak, nálam az ár számít. Amíg ilyen a mezőgazdaságunk, nem fognak lemenni a magyar termények árai, viszont addig a legtöbben nem is fogjuk tudni megvenni őket. Így megy még jobban tönkre az agrárágazat, köszönjük. Ha ki van rakva egymás mellé egy szép, olcsó külföldi és egy csúnya, drága magyar áru, nem fogom a magyart megvenni csak azért, hogy támogassam a termelőket, mert valamiből nekem is élnem kell. Sajnálom. Ha egyformák, akkor a magyart veszem, persze (nem is értem, hogy most, a szezon kellős közepén miért kell külföldit árulni olyan gyümölcsökből, amik bőven teremnek itthon, de ettől még senkit nem ítélek el, ha azt veszi meg). Ez is olyan, mint a multik elleni hiszti, attól semmivel nem leszünk előrébb, ha csak itthon termett élelmiszert veszünk. (Én is láttam már olyan almát, ami fölé nagy betűkkel ki volt írva, hogy magyar, és minden egyes darabon volt egy olasz zászlós matrica...)
2012. aug. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

"Ha mindenki a külföldit veszi (mert pl az 10 ft-al olcsóbb) akkor a magyar gyártók és termelők tönkremennek;"


Általában nem 10, hanem 50-100 forint a különbség. A megoldás, hogy ne adják drágábban a magyar termelők az árújukat. Ilyenkor azzal szoktak jönni az emberek, hogy ők is alacsonyan adják, csak a gonosz multik a saját kárukra olcsóbban adják a külföldit. Ez egy akkora baromság. A valóság az, hogy a külföldi jóval olcsóbb. Egyik rokonomnak van boltja, de ő is kint vasáról mert jóval olcsóbb mint itthon.

2012. aug. 5. 11:37
 13/35 anonim ***** válasza:
74%
50-100 forint?Az jó, akkár a külföldi ingyen van.Sőt, pénzt is adnak mellé.
2012. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

A gonosz multik tényleg; kizárólag csakis a külföldi termékekkel akcióznak.

Miért olcsóbb a marokkói zöldség minta magyar?Mert a marokkói munkaerő tízszer olcsóbb mint a magyar.

Miért olcsóbb a szlovák tejtermék mint a magyar?Mert ide a fölösleget hozzák, miután rendes áron értékesítették a többit és az már meghozta hasznot nekik.Vagy szemétbe dobják vagy idebaccák ránk,hogy ellehetetlenítsék a konkurenseket.


Az agrár ágazat ,a jelenlegi energiaárak mellett, szubvenciók és támogatások nélkül nem tud nyereséges lenni.Az hogy melyik ország mennyi támogatást kap és mire a Zúnijótól attól is függ mennyit alkudnak ki a vezető politikusaik.2003 -ban ,2006-ban olyan "agilisek" voltak ,hogy kb annyit kapunk mint a csehek, akik a mienktől meglehetősen eltérő domborzattal rendelkeznek.

De ősztől újra lesz tárgyalva és le lesz osztva a következő 6 évre a Zúnijón belül ,hogy kinek mennyi és mire.

Amikor a dinnye ropog a fogad közt, lehet gyanakodni a tartósítószerek meggyőző jelenlétére.

Németeknél saját szemmel láttam , hogy este ,hogy permetezik a zöld paradicsomot, hogy reggelre szép piros legyen.

2012. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Mintha nálunk nem használnának növényvédő szereket. A francokat nem.
2012. aug. 5. 12:24
 16/35 A kérdező kommentje:

"50-100 forint?Az jó, akkár a külföldi ingyen van.Sőt, pénzt is adnak mellé."


Igen van annyi. Persz nem dinnye, meg társai. Ott max 10-20 forint a különbség.


De ami 3-400 forintos ott már bőven van 50-100 forint. Múltkor paradicsomot akartam venni és látom, hog ya magyar 70-80 forinttal drágább. Ugyanúgy néztek ki.

2012. aug. 5. 12:27
 17/35 anonim ***** válasza:
82%
És megkérdezhetem, hogy mennyiért vettél paradicsomot? Mert a Tescoban tényleg olcsóbb volt a külföldi, viszont mi megvettük egy zöldségestől, ahol csak magyar terméket árulnak és... feleannyiba került mint a tescoban az akciós külföldi:))
2012. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
85%

mi ez a hülye kampány? hihetetlen, hogy vannak ilyen emberek

akik az ellen tüntetnek, hogy hazai árút vegyünk... minőségi a magyar zöldség, nem utazik heteket és tény, hogy az itteni

zöldek nagy része kiváló minőségű. akinek ez nem tetszik az menjen tescoba vegye meg a sz.rt

2012. aug. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

" Mert a Tescoban tényleg olcsóbb volt a külföldi, viszont mi megvettük egy zöldségestől, ahol csak magyar terméket árulnak és... feleannyiba került mint a tescoban az akciós külföldi:))"


Hát az akkor nagyon jó. Nálunk piacon ugyanolyan az árak mint a boltokban. Sőt volt egy zöldséges aki gyorsan be is zárt. Jóval a bolti árak fölött árult, de büszke volt rá, hogy magyar árút ad. De azt kifelejtette, hogy az elsődleges az ár.

2012. aug. 5. 12:34
 20/35 anonim ***** válasza:
71%
egy újabb, provokatív, vitát indító kérdés. a kérdezőnek megvan a saját véleménye akkor minek teszi fel ezt a kérdést?
2012. aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!