Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek mikor mikor látják...

Az emberek mikor mikor látják már be, hogy oka van annak, hogy az egyik szakmában jól, a másikban nem jól fizetnek? Mindig lehet hallani az irigységet, hogy ott miért fizetnek így ha az enymében nem.

Figyelt kérdés

"Amitől kereset függ


A fizetések nagyságáról Galasi Pétert, a Budapesti Corvinus Egyetem Emberi Erőforrás tanszékének tanárát is megkérdeztük. Elmondta, a kereseti arányokat számos tényező határozza meg egy adott időpontban. Ebből a legfontosabb három az iskolai végzettség, a szakképzettség, és a munkafeltételek. "A magas iskolai végzettség jelzi, hogy az egyén képes tanulni, tehát vélhetőleg termelékeny, illetve jó képességekkel rendelkezik. Szintén több a munkabér, ha a munkával járó felelősség magasabb, ha hosszabb a munkaidő, illetve ha hétvégenként is kell dolgozni.


Az adott időpontban a munkaerőpiacon megfigyelhető szakképzettség szerinti bérkülönbségek azt jelzik, hogy a munkaerőpiacon van-e elegendő ilyen vagy olyan szakképzettségű személy. Ha nincs, akkor a bér magasabb, ellenkező esetben alacsonyabb lesz." "


[link]


2012. júl. 16. 11:54
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Jó, akkor tedd azt. A többiek meg azt teszik, amit ők akarnak. Van akinek van ám családja, akit nem akar otthagyni. Beteg szülei pl.
2012. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:

Igen van, de akkor se várjuk már a csodát. Ha nm nem teszünk azért, hogy elvállaljunk egy munkát akkor ne várjunk arra, hogy a városunkba jöjjenek.


Már nem abba a világban élünk, hogy nem hagyjuk el a várost, a családtagjainkkal egy helyen akarunk élni, ezt kellene már felfogni. Nyugaton ez egy megszokott dolog.


Persze lehet siránkozni, hogy miért nincs a városban munka, ha közben kaphatna máshol. Sok munkanélkülinek megoldódna a problémája ha hajlandó lenne egy másik városba költözni. De persze sokkal kényelmeseb a már megszokott élet.

2012. júl. 17. 14:00
 43/43 anonim ***** válasza:
A 9:34-es vagyok. Nekem a testvérem felköltözött Pestre (vagyis amíg a BGF-en tanult, addig is ott lakott, csak végzés után a kollégiumból költözött albérletbe), egyedül bérel lakást a kezdő fizetéséből. Úgy, hogy a szüleim nem tudják támogatni anyagilag. Viszont mindig beosztja a pénzt, ezért már félre is tudott rakni valamennyit. Igaz ritkán jár haza, mert a munka mellett hétvégente még mást is tanul, de havonta egyszer azért hazajön (300 km). Végzés után én sem maradok, de még abban a nagyvárosban sem, ahol tanulok.
2012. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!