Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek mikor mikor látják...

Az emberek mikor mikor látják már be, hogy oka van annak, hogy az egyik szakmában jól, a másikban nem jól fizetnek? Mindig lehet hallani az irigységet, hogy ott miért fizetnek így ha az enymében nem.

Figyelt kérdés

"Amitől kereset függ


A fizetések nagyságáról Galasi Pétert, a Budapesti Corvinus Egyetem Emberi Erőforrás tanszékének tanárát is megkérdeztük. Elmondta, a kereseti arányokat számos tényező határozza meg egy adott időpontban. Ebből a legfontosabb három az iskolai végzettség, a szakképzettség, és a munkafeltételek. "A magas iskolai végzettség jelzi, hogy az egyén képes tanulni, tehát vélhetőleg termelékeny, illetve jó képességekkel rendelkezik. Szintén több a munkabér, ha a munkával járó felelősség magasabb, ha hosszabb a munkaidő, illetve ha hétvégenként is kell dolgozni.


Az adott időpontban a munkaerőpiacon megfigyelhető szakképzettség szerinti bérkülönbségek azt jelzik, hogy a munkaerőpiacon van-e elegendő ilyen vagy olyan szakképzettségű személy. Ha nincs, akkor a bér magasabb, ellenkező esetben alacsonyabb lesz." "


[link]


2012. júl. 16. 11:54
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

"Hát,lehet hogy rám dőlne, ha egy mérnök, könyvelő vagy egyéb értelmiségi húzta volna fel a falakat."


És mond, ki tervezet? Bemennél egy olyan iskolába, kormányhivatalba amelyet nem mérnökök, hanem a kőművesek terveztek?

2012. júl. 16. 17:11
 22/43 anonim ***** válasza:

Kenyérgyárba nem kell szakmunkás végzettség?Nos, ha takarítani akarsz a kenyérgyárban, akkor valószínűleg nem kell.

Minden egyéb kenyérgyári munkára ott vannak a pékek, akik több évig tanulják a szakmájukat.Persze a fene okos diplomás nyilván úgy gondolja, hogy a kenyér és egyéb pékárú készítését mindenki a kisujjából rázza ki, eleve ezzel a tudással születik, ergo nem kell hozzá sok ész és megfizetni is felesleges.

Én nem állítanálak be kenyeret sütni...

2012. júl. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

És mond, ki tervezet?


mond=mondd tervezet=tervezett


A helyesírási szótárt olvasgasd légy szíves.


A kőművesnek a tervek alapján kell a házat felépítenie, tehát a tervekhez is konyítania kell valamicskét, nem gondolod?Te csak a mérnök fontosságát hangsúlyozod, a kőműves , az ács talán kevésbé fontos, akik kint rohadnak a gutaütő melegben is naphosszat?És a munka keményebb részét is elvégzik, hogy ne lakjál barlangban?Persze, az "okos " diplomás csak annyit lát, hogy a kőműves piszkos és nincs diplomája, nem kell a munkájához öltöny, akkor nem is kell neki annyi fizetés.

Hát az ilyeneknek húzza fel a mérnök a házukat!

2012. júl. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

"Kenyérgyárba nem kell szakmunkás végzettség?Nos, ha takarítani akarsz a kenyérgyárban, akkor valószínűleg nem kell. "


Tényleg nem kell. Persze szakmunkást is vesznek fel, de bármelyik diák jelentkezhet oda nyári munkára. És ugyanazt a munkát fogják végezni mint a többiek. Nem takarítanak, hanem ugyanúgy az ételt készítik. Mindez a megye egyik legnagyobb kenyérgyára.

2012. júl. 16. 17:25
 25/43 A kérdező kommentje:

"A kőművesnek a tervek alapján kell a házat felépítenie, tehát a tervekhez is konyítania kell valamicskét, nem gondolod?"


A műszakvezetőknek kell olvasni a terveket.


"Persze, az "okos " diplomás csak annyit lát, hogy a kőműves piszkos és nincs diplomája, nem kell a munkájához öltöny, akkor nem is kell neki annyi fizetés.

Hát az ilyeneknek húzza fel a mérnök a házukat!"


Akkor miért nem vívják ki maguknak a fizetést??? JA mert könnyű őket pótolni. AZ olyan szakmákat ahol hiány van és komoly szellemi tudás kell a versenyszféra megfizeti.


Szálunk már le végre a magas lóról amit a szakmunkások a kommunizmus alatt megszoktak. Ott ők voltak a királyok, de ennek vége. Az állások egyre nagyobb részéhez kell diploma. Becslések szerint az európai állások harmadához diploma kell 2020-ra. Az egyesült államokban a 70'-es években az állások 20-25%, hoz kellet diploma. Ez 2008-ban már közel 60% volt.

2012. júl. 16. 17:30
 26/43 A kérdező kommentje:

De bárki bemehet a főnökéhez és mondhatja, hogy ő ekkora emelésre gondolt és nem hajlandó a mostani béréért dolgozni. Aztán megnézhetjük, hogy mi fog történni akár egy gyári munkással és mi fog pl egy programozóval/fejlesztővel.

AZ utóbbinak van esélye az emelésre, ahelyett, hogy elküldenék. Erre a legjobb példa ismerősöm aki(k) nem voltak megelégedve a fél milliós fizetéssel. Nem kaptak már egy ideje emelést, ezért páran fogták és elmentek egy másik céghez. Mivel így is hiány van belőlük, a cég azonnal fizetésemelést csinált. ezen felül 1 havi (már megemelt) fizetésnyi bónuszt adott. Továbbá bevezették félévente a havi fizetésnyi bónuszt és a havi 50E-s bónuszt. Mindezt csak azért, hogy ne menjenek máshova. Azért mert nehezen (és még nem is nagyon tudták) őket helyettesíteni, mert nincs ember. Ilyen mikor történik egy gyárban vagy egy építkezésen. (hacsak nem a mérnök gondolja így)

2012. júl. 16. 17:38
 27/43 A kérdező kommentje:

+


És mi fog akkor történni ha kirúgják őket? Rájönnek, hogy mégse fontosabbak mint a diplomások, hiába is gondolják azt. Könnyen tudják őket helyettesíteni.


Mert akikre nagy igény van a versenyszféra megfizeti. Lehet az mérnök vagy akár egy cnc-s.

2012. júl. 16. 17:52
 28/43 anonim ***** válasza:
Szakmunkás és diplomás emberekre is szüksége van a társadalomnak. Nem kell ember és ember között különbséget tenni. Ez a magyarok fő problémája, hogy mindig különbnek jobbnak hiszik magukat.
2012. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

ma 14:53


És már meg is van, hogy miért nem akarnak annyira alkalmazni. Mert van gyereked. Sajnos a mai világban ha gyereked van hátránnyal indulsz. De a cégeket is meg lehet érteni.


Értem én, csak akkor haljon ki a magyarság?! Mondd neked nincs gyereked? Vagy nem is tervezed?

Ez lenne a megoldás? Dolgozni látástól vakulásig egy vállalatnak, ne legyen magánélet, család? Aztán az első adandó alkalommal kidobnak, mint egy használt rongyot? Mert van jobb, újabb, olcsóbb? Ezért adnál fel mindent?

Hát bocs, én azért akartam családot is.


Egyébként nem te sz...tad a spanyolviaszt, én is tudom, hogy a gyerek miatt nem vesznek fel. Az előítéletek miatt. Mert ki mondta neked, hogy gyerekem van, nem fogok dolgozni? Van aki vigyáz a gyerekre, ha beteg lesz, de ezt senki sem feltételezi.

Ne papolj itt nekem, hogy továbbtanulás, meg jó szakmák, mert itt már régóta nem erről szól a dolog.


Ha pályakezdő vagy, az a baj, ha gyereked van az a baj, 40 év felett meg már öreg vagy, az a baj. Az emberek 90 % nem ér semmit a magyar munkaerőpiacon. Lehet, hogy te most éppen úgy érzed igen, de jön még kutyára dér. Te is öregszel, majd meglátjuk 40 év felett mennyire jár a szád.


Egyébként az informatikust is ki fogják rúgni, ha bejelenti, hogy fizetésemelést akar, hidd el nekem 10 esetből 9-szer. És a mai világban ő sem biztos, hogy olyan könnyen talál új helyet, szóval én inkább befognám a szám.

2012. júl. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

"Egyébként az informatikust is ki fogják rúgni, ha bejelenti, hogy fizetésemelést akar, hidd el nekem 10 esetből 9-szer. És a mai világban ő sem biztos, hogy olyan könnyen talál új helyet, szóval én inkább befognám a szám."


Hát pont nem. Ma informatikusokból óriási hiány van. Az állásajánlatok 20+%-át teszik ki.


És de kapnak emelést, ezt tapasztalat. (mint írtam) ÉS igenis könnyen találnak munkát. Ez ma itthon az egyik legkeresettebb szakma.

Egyik rokonom mondta, hogy ha kirúgnák (most max akkor ha nem dolgozna, létszámleépítés nem lenne), nem aggódna mert 2 héten belül talál munkát. Nem először keresett már munkát. Utoljára 4-5 éve mikor munkát akart keresni inkább várt 1 hónapot és pihent majd csak utána kezdett neki. 2 hét elég volt és talált.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



Ha nagyon hülye vagy hozzá akkor nem találsz munkát. Sőt ezen a szakterületen még pályakezdőként is jók az elhelyezkedési esélyek.

persze e mellet elég nehéz elvégezni. Jó ha 10% végez.

2012. júl. 16. 22:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!