Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek mikor mikor látják...

Az emberek mikor mikor látják már be, hogy oka van annak, hogy az egyik szakmában jól, a másikban nem jól fizetnek? Mindig lehet hallani az irigységet, hogy ott miért fizetnek így ha az enymében nem.

Figyelt kérdés

"Amitől kereset függ


A fizetések nagyságáról Galasi Pétert, a Budapesti Corvinus Egyetem Emberi Erőforrás tanszékének tanárát is megkérdeztük. Elmondta, a kereseti arányokat számos tényező határozza meg egy adott időpontban. Ebből a legfontosabb három az iskolai végzettség, a szakképzettség, és a munkafeltételek. "A magas iskolai végzettség jelzi, hogy az egyén képes tanulni, tehát vélhetőleg termelékeny, illetve jó képességekkel rendelkezik. Szintén több a munkabér, ha a munkával járó felelősség magasabb, ha hosszabb a munkaidő, illetve ha hétvégenként is kell dolgozni.


Az adott időpontban a munkaerőpiacon megfigyelhető szakképzettség szerinti bérkülönbségek azt jelzik, hogy a munkaerőpiacon van-e elegendő ilyen vagy olyan szakképzettségű személy. Ha nincs, akkor a bér magasabb, ellenkező esetben alacsonyabb lesz." "


[link]


2012. júl. 16. 11:54
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
El nem hiszem ám, hogy egy fogtechnikus ennyit keres. Kicsit sántít ez a statisztika.
2012. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
Soha. Minden ember egyenlő ezért fizetni is egyformán kell őket. Aki meg ezzel nem ért egyet az baxa meg az annyát.
2012. júl. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

"Most nem ülhetnél a gép előtt ilyen naplopók nélkül. A házad lehet már rád dőlne, stb."


Ne hazuggyál gyerekem, árt az imázsodnak!

2012. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

Azért lássuk be: sokszor nem a ledolgozott időt fizetik meg. Párom saját bevallása szerint napi 2-3 órát dolgozik programozóként, 530 a nettója. Én napi 8-10-et ügyfélszolgálaton, ahol türelmes vagyok, segítek az embereknek, meghallgatom a problémáikat, elviselem ha rajtam töltik ki a dühüket. Mindezt nettó 170-ért. Anyósom óvónő lassan 30 éve, két diplomája van, nettó 130-at kap. Minden nap más program van az óvodában, ilyenkor nyáron viszik őket strandra is. Ha meg egy gyerek elesik és beüti valamijét, a szülő leordítja a haját, mert máshogy nem tudja levezetni a feszültséget.


Vagy ott van a politikus vs. mentőorvos, tűzoltó. Elég nagy a különbség köztük, indokolatlanul.



Ez van: nem a valóban értékes szakmák vannak megfizetve, mert azok nem termelnek profitot :-(

2012. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

ma 14:53


És már meg is van, hogy miért nem akarnak annyira alkalmazni. Mert van gyereked. Sajnos a mai világban ha gyereked van hátránnyal indulsz. De a cégeket is meg lehet érteni.

2012. júl. 16. 16:19
 16/43 A kérdező kommentje:

"Soha. Minden ember egyenlő ezért fizetni is egyformán kell őket. Aki meg ezzel nem ért egyet az baxa meg az annyát."

"Ez van: nem a valóban értékes szakmák vannak megfizetve, mert azok nem termelnek profitot :-("


És kinek mi az értékes? Igen a programozók elég jól meg vannak fizetve. (de azért ezzel a 2-3 órás 570 nettó nekem furcsa)

AZ alapján adnak fizetést (az államot leszámítva), hogy mennyien tudnák/tudják ellátni az adott szakmát. Míg egy kenyérgyárba azért nem olyan nehéz embert találni, sőt nem is kell hozzá szakmunkás végzettség, saját tapasztalatból mondom, addig mondjuk egy informatikusnál alap elvárás a papír. Ezzel már egy szűrőt állítanak be. És azért a két szak se ugyanolyan nehézségű. AZ informatikát jó ha az egyetemisták 10% fejezi be, míg mondjuk egy gépésznél jó ha 10% nem fejezi be. (ez is saját tapasztalat)


Sokszor azért a munka nehézsége is szabályozza a fizetéseket. És itt nem a fizikai, hanem a szellemi munkára gondoltam. Nem mindenki alkalmas mérnöknek vagy informatikusnak. Azért ezeket mondom mert ezek a jól fizetők. HA mindenki ugyanolyan fizetést kapna akkor senki se tanulna sokat, hisz egy szakmunkával is ugyanígy keresne akkor minek kínlódna az egyetemen?

2012. júl. 16. 16:26
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

Azért nekem furcsa. Rábízzuk a gyerekeinket az óvónőkre, a tanárokra, az úszásoktatóra. Elvárjuk tőlük, hogy 15-20 gyerek között is neveljék őket személyre szabottan, figyeljenek a személyes igényeikre. Manapság már az sem ritka, hogy az étkezésére is. A fizetéséből alig tud megélni, másodállást vállal, ami miatt fáradtabb, figyelmetlen, esetleg türelmetlenebb lesz. Ha pedig szóba kerül, hogy emelni kéne a fizetését, egy emberként fel van háborodva az ország hogy "még mit nem! Az én adómból??".

Ugyanez igaz a buszsofőrre is: nem biztos hogy szívesen felülnék a gyerekeimmel egy olyan sofőr mögé, aki előző nap ledolgozta a 8 óráját, aztán elment maszekolni még 6-ot. Meg ha péntek van, akkor minden nap. Gondolom péntekre kicsit fáradt.


Nem az a baj, hogy az informatikus meg a mérnök meg van fizetve. Az a baj, hogy akire az életemet, a gyerekeim életét rábízom, az nincs.

2012. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
Ha mindenki ugyanannyi fizetést kapna (ami szerintem is irreális, sőt, nem is hiszem hogy szükséges), akkor az emberek olyan szakmát szereznének, amiben szeretnének dolgozni.
2012. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

"Azért lássuk be: sokszor nem a ledolgozott időt fizetik meg."


Már mi a búbánatos fenéért kéne azt ? Ha ezt bevezetik beállok a szalag mellé . Elvégre az a legfontosabb legnélkülözhetetlenebb legbonyolultabb munka. Ez a munka érdemli a legmagasabb fizetést.


"Párom saját bevallása szerint napi 2-3 órát dolgozik programozóként, 530 a nettója. Én napi 8-10-et ügyfélszolgálaton, ahol türelmes vagyok, segítek az embereknek, meghallgatom a problémáikat, elviselem ha rajtam töltik ki a dühüket. Mindezt nettó 170-ért. Anyósom óvónő lassan 30 éve, két diplomája van, nettó 130-at kap. Minden nap más program van az óvodában, ilyenkor nyáron viszik őket strandra is. Ha meg egy gyerek elesik és beüti valamijét, a szülő leordítja a haját, mert máshogy nem tudja levezetni a feszültséget."


Emberi boxzsáknak mindenki alkalmas ,míg programozónak kevesebben .

Az állami hivatások közül a politikus az egyetlen amit valahogy megfizetnek.


Mielőtt elfelejteném ki az a hülye aki a programozókat a interneten keresztül szidja ?


"Vagy ott van a politikus vs. mentőorvos, tűzoltó. Elég nagy a különbség köztük, indokolatlanul."


Nagy felelősség nehezedik rájuk (nuku magánélet) ha ő is minimálbért kapnának ,ott is csak a kocsmai csőcseléket látnád ,mert más nem vállalná el.


"Ez van: nem a valóban értékes szakmák vannak megfizetve, mert azok nem termelnek profitot :-("


Te ügyfélszolgálatosként mennyi profitot termelsz?

2012. júl. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

"Most nem ülhetnél a gép előtt ilyen naplopók nélkül. A házad lehet már rád dőlne, stb."


Hát,lehet hogy rám dőlne, ha egy mérnök, könyvelő vagy egyéb értelmiségi húzta volna fel a falakat.

2012. júl. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!