Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik "magyarkodnak"...

Natural88 kérdése:

Azok akik "magyarkodnak" ismerik egyáltalán a magyar történelmet?

Figyelt kérdés

Ahogy telnek az évek egyre többször látom, párhuzamosan a Jobbik előretörésével is, hogy egyre többen "magyarkodnak". Ezt sokan pozitív jelenségként élik meg, egyfajta öntudatra ébredésnek, én azonban nem így látom. Nagy-Magyarország képek, matricák, pólók, honfoglaló cuccok, heves zsidózás szinte minden társadalmi rétegben. Sokszor olyan embereket látok varkoccsal, Nagy-Magyarország pólóban, akinek egyértelműen szláv arcberendezése, koponyája van, és pl. ő maga utálja a szlovákokat, akik közül 100-150 évvel ezelőtt még az ő felmenői is kikerültek.


Én visszavezettem a családfámat, sváb, osztrák, bajor, francia, lengyel, morva népek leszármazottja vagyok, magyar vér kisebb hányadban van bennem. Szerintem ezzel "tipikus" magyar vagyok, mert itt a Kárpát-medencében ilyen a genetikai keveredés a migráció és betelepítések miatt. Szerintem a legtöbb magyar ember nem is ismeri a saját családfáját, vagy nem olvasott túl sok történelmet élete során, mert számomra érthetetlen ez a gyűlülködő és diszkriminatív magyarkodás. Miért ilyen népszerű ez a jelenség manapság?


2012. júl. 6. 22:41
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
76%

Ezt a jelenséget én is megfigyeltem, a sváb, szláv nevű ismerőseim a legnagyobb magyarok, én meg elvileg tiszta magyar, baloldali vagyok.

Gondolom így küzdik le a kisebbségi komplexusukat, ahogy azt Petőfi tette.


De legalább Petőfi olyan "turbómagyar" volt aki tudta hogy kell leírni a magyar szót, kisbetűvel.

2012. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
A válaszolók egy része fel sem fogja, hogy kikről beszél a kérdező. Nem azokról, akik szeretik a hazájukat és tisztelik az ősöket, hagyományokat. Hanem azokról, akik csúfot űznek belőle, és lejáratják az egészet a tudatlanságukból adódóan. Vannak ilyenek is, de szerencsére még mindig kisebbségben. Valóban, még a magyar szót sem tudják helyesen leírni.
2012. júl. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Pro Patria ***** válasza:

Valóban, kedves 13:33-as? Vissza tudod vezetni az őseidet a Vereckei-hágóig?

Egyébként azt érdemes tudni, hogy a Himnusz eredeti soraiban is nagy kezdőbetűvel van a "magyar" szó. Ez az osztrák önkény után lett kivezetve. Minden más nyelvben nagy kezdőbetűs a nemzetiség.

2012. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az angolban és németben, a többiben meg nem, de mindegy. A végvári vitézekről szóló hőskölteményekben sem volt nagybetűs a magyar szó, pedig akkor még az osztrákok sehol nem voltak.
2012. júl. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Ha tudni akarjatok mi az az IGAZI magyarsag, akkor olvassatok el Viola Zoltan Az egigero fa cimu irasat.

[link]


Jobb es baloldaliaknak egyarant ajanlom.

2012. júl. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Pro Patria ***** válasza:
80%
Én inkább Wass, Radnóti, vagy Vörösmarty műveit ajánlom.
2012. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Az lényegtelen, hogy pár száz éve milyen volt a helyesírás, aki büszke a magyarságára, sőt fitogtatja másokkal szemben, akkor tanulja már meg, hogyan kell a magyar szót helyesen leírni. Mivel ez egy melléknév, nem főnév kisbetűvel írandó, úgy mint a szerb, német, angol vagy cigány szavak is.
2012. júl. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Radnóti zsidó volt.
2012. júl. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
És te milyen vagy?
2012. júl. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Pro Patria ***** válasza:

Kedves 68%-os válaszoló!


"Radnóti zsidó volt."

- Kossuth pedig félig szlovák. Egyéb?

2012. júl. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!