Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik "magyarkodnak"...

Natural88 kérdése:

Azok akik "magyarkodnak" ismerik egyáltalán a magyar történelmet?

Figyelt kérdés

Ahogy telnek az évek egyre többször látom, párhuzamosan a Jobbik előretörésével is, hogy egyre többen "magyarkodnak". Ezt sokan pozitív jelenségként élik meg, egyfajta öntudatra ébredésnek, én azonban nem így látom. Nagy-Magyarország képek, matricák, pólók, honfoglaló cuccok, heves zsidózás szinte minden társadalmi rétegben. Sokszor olyan embereket látok varkoccsal, Nagy-Magyarország pólóban, akinek egyértelműen szláv arcberendezése, koponyája van, és pl. ő maga utálja a szlovákokat, akik közül 100-150 évvel ezelőtt még az ő felmenői is kikerültek.


Én visszavezettem a családfámat, sváb, osztrák, bajor, francia, lengyel, morva népek leszármazottja vagyok, magyar vér kisebb hányadban van bennem. Szerintem ezzel "tipikus" magyar vagyok, mert itt a Kárpát-medencében ilyen a genetikai keveredés a migráció és betelepítések miatt. Szerintem a legtöbb magyar ember nem is ismeri a saját családfáját, vagy nem olvasott túl sok történelmet élete során, mert számomra érthetetlen ez a gyűlülködő és diszkriminatív magyarkodás. Miért ilyen népszerű ez a jelenség manapság?


2012. júl. 6. 22:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Én litvániai lengyel vagyok apai anyai ágról meg magyar amellett meg magyar anyai nagyanyám anyja orosz nő volt :)
2012. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
36%
Nem igazán értem a logikádat, Közép-Kelet Európában elég nagy a keveredés, ez szerinted nullázza mindenki nemzeti öntudatát? Meg hogy a magyaroknak szlovákok az ősei, beszarok. Megkérdezem tőled, hogy te magad esetleg ismered a magyarok történelmét, még mielőtt előjönnél ezzel? A szlovákok között a tíz leggyakoribb vezetéknév mind magyar. Menj már fel egy szlovák oldalra, és szegezd már nekik a kérdésedet... Gyűlölködő és diszkriminatív? Kivel szemben?
2012. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%

Tisztán követhető, hogy édesanyám apai nagyanyja osztrák volt, osztrák családból, ha jól tudom, magyarul is csak keveset tudott. Ez szerintem nem extrém eset, kíváncsi vagyok, hogy a "magyarkodók" közül hányan tisztán magyarok az Árpád-korig. Illetve, hogy hány olyan népcsoport van a felmenőik közt, amiket habzó szájjal küldenének a halálba.


A kérdésre válaszként:


Szerintem van valamennyi történelmi tudásuk, de nem túl sok, ahhoz semmiképpen sem elég, hogy tisztán lássák az adott történelmi korban végbemenő folyamatokat.


Egyébként az ilyen embereknek az is mindegy lenne, ha elmagyaráznák neki: mindent ki tud forgatni annyira, hogy végül egyfajta önigazolásnak állíthassa be, érvként hozzátéve a többi "ötletéhez". Le lehet írni nyomtatott nagy betűkkel a történelemkönyvben hogy XY zsidó származású ember hazafi magyar volt aki ezt és ezt tette a hazáért - az lenne rá a válasz, hogy csak befúrta magát, hogy utána könnyebben vehesse át a hatalmat az ország fölött.


Van egy olyan értelmi szint, amely alatt már akármit mondhatsz egy embernek, vajmi keveset érsz el vele, mert már csak a saját igazát látja, más nem is érdekli, el sem gondolkozik rajta, annyira magabiztos.

2012. júl. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
59%
De most komolyan, ti azt hiszitek, hogy egy nemzethez tartozást a származás dönt el? Egy nemzet jellemzője: közös kultúra, közös nyelv, közös történeti tudat, közös származáselmélet. Mondjátok, hogy a felmenőitek osztrákok, szlovákok stb. Ezek a népek színtiszta "vérnépek" vagy mi a rosseb? Ezek nem keveredtek? A szlovákokról nincs is nagyon írott forrás, morva-cseh-magyar keveréknép. Ugyan így az "osztrák" nép sem egy túl ősi dolog. Ők most tulajdonképpen kik? Dél-kelei németek? Ha a származás számít akkor gyakorlatilag nincs egy nép sem. Az angolok akkor gallok, normannok és szászok? A franciák meg germánok, gallok meg miegymás? Az olaszok meg latinok, longobárdok, normannok? Ez vicc.
2012. júl. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
51%
Az ilyen emberek általában nem túl iskolázottak. Ez mindent megmagyaráz. Másrészt nem tudják komplexen, ha úgy tetszik "szürkén" nézni a világot és nem fekete-fehéren. Innentől fogva fogékonyak mindenféle ideológia felé. Ez nem csak a szélsőjobbosokra igaz.
2012. júl. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
61%

Mi az a magyarkodás?

Miért diszkrimináljátok aki hangoztatja, hogy büszke a magyarságára? Ilyenkor hol van a fene nagy tolerancia?


Egyébként az intelligencia nem végzettségfüggő, láttam nem egy unintelligens diplomást eleget.

2012. júl. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
50%
Én, előző, épp ezért csak a többi nemzetet a származása miatt alacsonyabbrendűnek tekintő magyarkodókat utálom.
2012. júl. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Volt már hogy mondták hogy ne büszkélkedjek lengyelségemmel első voltam.
2012. júl. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, akkor a szlovákokhoz vagy a szerbekhez vagy az amerikaiakhoz vagy az angolokhoz mit szólsz? velük nincs bajod? vagy a németek osztrákok? mindenhol a saját nép a legjobb, legokosabb, miért pont a csóri magyarokat szapulod? mindenhol ez megy pl a franciák minket rasszistáznak állandóan miközben ők a cigányokat táborokba zárják, kitíltják a városokból a négerek nem utazhatnak a fehérek számára fenntartott vasúti kupékban stb.
2012. júl. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
36%

Igen, például a magyarkodást Rákosiék találták ki.

A másik, amit írtál az is ebből a korszakból származhat, mert akkor még úgy volt, hogy Magyarország egy szláv birodalom része lesz és akkor kezdődött el a szláv imádat, szláv jövevényszavak (a kedvenceim a király és a hajdú).


Úgy néz ki, hogy a magyarok, a lengyelek és a bolgárok rokonok valamilyen szinten és ezek török eredetű népek.

Vannak még más rokonok is. De sajnos ezeket nem nagyon publikálják rendesen. Ezért maradnak az olyan őrültségek, hogy cseremisz nyelvcsalád, Petőfi anyja hol szlovák volt, hol szerb, nem létező szláv őrgrófságok (érdekes, hogy Karantániáról, ami tényleg létezett nem nagyon beszélnek) meg a többi blődség. Az a baj, hogy akik ilyeneket írnak, azok látványosan tehetségtelenek és nagyon érződik, hogy semmilyen közösséget nem vállalnak a magyarsággal. Nem is értem miért foglalkoznak ezzel, ha úgy a szorgalmuk, mint a tehetségük hiányzik hozzá.


Akik jók, Györffy György, Fügedi Erik és László Gyula. Bakay Kornél is jó, csak sajnos nem igazán jutnak szóhoz.

2012. júl. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!