Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik "magyarkodnak"...

Natural88 kérdése:

Azok akik "magyarkodnak" ismerik egyáltalán a magyar történelmet?

Figyelt kérdés

Ahogy telnek az évek egyre többször látom, párhuzamosan a Jobbik előretörésével is, hogy egyre többen "magyarkodnak". Ezt sokan pozitív jelenségként élik meg, egyfajta öntudatra ébredésnek, én azonban nem így látom. Nagy-Magyarország képek, matricák, pólók, honfoglaló cuccok, heves zsidózás szinte minden társadalmi rétegben. Sokszor olyan embereket látok varkoccsal, Nagy-Magyarország pólóban, akinek egyértelműen szláv arcberendezése, koponyája van, és pl. ő maga utálja a szlovákokat, akik közül 100-150 évvel ezelőtt még az ő felmenői is kikerültek.


Én visszavezettem a családfámat, sváb, osztrák, bajor, francia, lengyel, morva népek leszármazottja vagyok, magyar vér kisebb hányadban van bennem. Szerintem ezzel "tipikus" magyar vagyok, mert itt a Kárpát-medencében ilyen a genetikai keveredés a migráció és betelepítések miatt. Szerintem a legtöbb magyar ember nem is ismeri a saját családfáját, vagy nem olvasott túl sok történelmet élete során, mert számomra érthetetlen ez a gyűlülködő és diszkriminatív magyarkodás. Miért ilyen népszerű ez a jelenség manapság?


2012. júl. 6. 22:41
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Utolsó mondat kicsit félreérthető. Első 3 kutató sajnos már nem él (de például Györffy György soha nem taníthatott egyetemen) az utolsó kutató komoly támadásoknak van kitéve.
2012. júl. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
61%
A hungarista megjelenésű emberek a ló túlsó feléről integetnek. Valahol meg kéne találni a középutat. Én nem járok magyarok vásárára, nincs árpádsávos zászlóm a falon, sem turulos felvarróm. Rossz voltam töriből, nem is érdekelt tehát nem szerettem. Biztos van mire büszkének lennünk és sokmindent inkább elfelejtenénk, de nem élhetnénk inkább a jelenben és gondolkodnánk a jövőre tekintettel? A jobbik kivégezne minden zsidót, meg cigányt , vagy legalábbis kirúgdalná őket acélbetétessel. Szerintem inkább ésszel kéne kezelni, pl megvonni azokat a jogokat, amik a többségre nézve túlzóak és sértők. Ezek után, már nem is kéne erőszakot alkalmazni, elsunnyognának más balek országba. Igazából ez a "magyarkodás" célja, a romáknak és a parlamentben immár 20-30 éve terpeszkedő emberek számára egy jelzés, hogy "mienk az ország, ti csak élősködtök rajtuk". Ezek a gondolatok részben helytállóak, de látni kéne hogy nem feltétlen ők a hibásak érte. Szerintetek, ha tényleg ennyire hazafias lenne az ország 40-50-60%-a, akkor még mindig ilyen állapotok uralkodnának?:) Vannak a szájhősök, akik max 5-6 ember előtt nyilatkoznak "dunába' kéne lőni az összeset" stílusban. Vannak, akik már saját stílusukat is hungarista-szerűvé formálták és nagyobb megmozdulásokra is kijárnak ordibálni, egy-két kukát felborítani és vannak, akik úgy érzik szívük mélyén, hogy fegyvert is mernének ragadni. Én ugyan nem öltözöm hungaristának, nincs tar kopasz fejem és nem járok tüntetésekre, de ha valaki normálisabb ember azt mondaná "na gyerekek, úgyérzem nincs már jobb jogi útja, toborozni kell, ragadjunk fegyvert", akkor én benne lennénk. Persze csak akkor, ha elfajultak a dolgok, pl a cigányok havonta járnak ki hordákban megfélemlíteni, tüntetni a jogaikért. Olyan döntések születnek, amik már több ízben sértik az emberi jogokat. Na ekkor én benne lennék részemről a haza védelmében. Már csak az a kérdés, hogy kinek lenne rátermettsége véghezvinni?:)
2012. júl. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
70%

ha ezekre az idióta szkihed/hungarista embermaradékokra gondolsz 10.000 forintba fogadok hogy megkérdezel 10 et és 1 nem tud 3magyar királyt felsorolni


1700 as évek elejéig tudtam visszakövetni a családfám

minden 2.generáció vagy németet vett el vagy némethez ment

én sem tartom magam "szín" magyarnak de itt élek ezt a nyelvet beszélem és leginkább innen származom

de az nem azt jelenti hogy a holló fekete "hungaristát"

lecigányozom pedig na bőven az

2012. júl. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Pro Patria ***** válasza:
69%

Sajnos létező jelenség, amit leírsz.

A nemzetszeretet fogalmát éppen azok sározzák be, akik a leghangosabban állítják magukról. Szomorú, de valóság, hogy a történelemről homályos (és legtöbbször torz) ismereteik vannak, amiket magánúton kipótolnak internetes szélhámosságokkal, mint a Sumér-származás, a hun-magyar-avar-etruszk-szkíta folytonosság elmélete, a "10 ezer éves rovásírások", amikhez társul még a "számkivetettség", az "örökös üldözöttség", és a "feljebbvalóság-tudat" (megjegyzem, ez a zsidóság bizonyos részeiről is elmondható, és legalább ennyire unszimpatikus).

Az a baj, hogy az ilyen személyeknek nincs igényességük, ha tudásról van szó. Csak rövid, velős, büszkeségtudattal átitatott, pátoszos szövegekre, brosúrákra kíváncsiak, mert nincs türelmük átrágni magukat száraz, hosszú szövegeken, például többkötetes, Magyarország történelmét feldolgozó könyvsorozatokon, csak rövid és érdekes, populista mondatokban, hogy ők, és a nemzetük milyen nagyszerűek.


Emellé jellemző az is, hogy a tudásuk igen "szelektív", például vannak "kedvelt témák", mint a Honfoglalás, 1848, Trianon és Horthy, '56, és nagy fehér foltok a köztük lévő kapcsolatokban, átmeneti időszakokban. (A nem háborús időszakok, mint a Dualizmus kora, vagy az Árpád-házi királyok békés időszakai például abszolút kiesnek az érdeklődési körből, mert "unalmasak" - a kultúrával kapcsolatos ismereti hiányokat, mint a zene, a népművészet, a festészet, az építészet, az irodalom, pedig már meg sem merem említeni.)


Pedig a történelem nem csak, és nem elsősorban a büszkeségtudat táplálására szolgál (...amihez egyébként hozzájárulhatnának az építészeti és irodalmi remekek is, hiába nem ölnek senkit), hanem a tanításra, az életben való könnyebb eligazodásra. Historia est magistra vitae.

De ez elmondható a társadalom 98%-ára ugyanúgy: ha az emberek jobban ismernék a történelmet, tanulnának belőle, minden mai eseményre találnának benne párhuzamot más korokból, és segítene dönteni; vagy ahol ínséges idő van, erőt ad a kitartáshoz, reményt. Mert ha valamit megtanít a magyar történelem, az a szabadság szeretete, és minden sorscsapás után talpraállás, főnixként erősebbnek újjászületve.

A tatárjárás egy év alatt kiirtotta a magyarság felét. Férfiakat, nőket, gyerekeket. De túléltük, és Károly és Lajos alatt az európai kontinens egyik legerősebb hatalma lettünk, nagyobbak, mint valaha.

Mohácsnál elhullt a magyar sereg szinte egésze, 10-ből 9 katona, a király, az érsek, a püspökök és ispánok, szinte az egész országgyűlés, és keletről az osztrákok, délről a törökök kebelezték be hazánkat. De talpra álltunk, és nem sokkal később Rákóczi közel egy évtizedig vívott nyílt háborút az Osztrák Császársággal, szinte az egész országot irányítása alatt tartva.

Az, amit a törökök után még megmaradt, az osztrák megszállók által pusztult el, tiltották a nyelvünket, nyomorba és szegénységbe adóztatták a magyarságot, az 1820-as évekre mégis épült, szépült az ország, egészen '48-ig, amikor pedig újabb háború robbant ki, amit csak az orosz cár behívásával tudtak elfojtani.

Ismét letargia és gyász. De jött a dualizmus, amikor Európa egyik legdinamikusabban fejlődő országa lettünk, ezerszámra épültek a vasútvonalak, Magyarországon volt a világ második legnagyobb malomipari központja (csak az USA-ban volt nagyobb), elsők között épült ki nálunk az elektromos világítás, és a villamosok pályái, a GDP az egekbe szállt, etc.

Aztán Trianon. De jött a Horthy-korszak, és az újjáépülés, a revíziók, a Kárpát-medence legmeghatározóbb katonai és politikai hatalmává válás, a haderőfejlesztés, melynek köszönhetően sokszor minimális német segítséggel tartottuk fel a világ legnagyobb hadseregét (hadászatilag a leghasznosabb szövetségese a Német Birodalomnak Magyarország volt.)

Aztán 1945. De jött '56, és a szabadság lángja újra felszállt. Aztán leverés és megtorlás. De jött '89.

De túl kevés itt a hely és az idő, hogy itt bárki felzárkózzon.


Nincs az embereknek türelmük olvasni. Nem céljuk a minél nagyobb (és minél szélesebb témakörökre kiterjedő), több forrást és szemszöget bevonó, lexikai tudás megszerzése.


Csak annyit mondok:

Aki nem ismeri a múltat, az nem érti a jelent, és így nem tudja formálni a jövőt.

2012. júl. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
37%
Hát nem igaz, hogy ezek a büdös magyarok nem képesek megérteni, hogy magyarkodni nem kóser dolog, egyedül szlovákkodni, románkodni, szerbkedni, ukránkodni és cigánykodni elfogadott. Javaslom, adjuk át nekik önként a megmaradt országot is, mert egy ilyen alsóbbrendű népségnek minek ország, még a végén valamelyiknek eszébe jut pólón ábrázolni Magyarországot, ami szélsőségesen rasszista megnyilvánulás.
2012. júl. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
23%
A te fajtád az akinek köszönhetjük Trianont és a vörösterrort. Mindig jellemző volt erre a népre hogy befogadó és vendégszerető nép voltunk ez okozta a magyarság vesztét. Nem volt véletlen hogy a 19.-20.-század során sok olyan magyar volt aki származásilag nem volt magyar. Tót, rác, oláh, sváb, szász, rután és még sok más nép keveredett a Kárpát-medencében. Ott van Sztójay Döme aki tiszta szerb származású volt és mégis a magyar ügy szolgálatába állt vagyis visszaszerezni az ősi magyar területeket az ezeréves magyar jusst. És itt vagy te aki gondolom magyarnak tartod magad de mégse lehetsz soha igazi magyar mert egy agymosott áruló vagy aki okosnak hiszi magát ha saját hazáját gyalázza. És okosnak hiszed magad mert sok nép folyik bennünk de mellé nyúltál mert ezek a népek nem szándékosan lettek magyarosítva önként váltak magyarrá és sokan közülük az életüket adták az ezeréves Magyarországhoz. Most komolyan szerinted mivel lehet öntudatot adni a románoknak? Csak azzal ha ellopják a magyarok történelmét és kultúráját hiszen nekik semmilyenek nincs egy ostoba kultúra nélküli nemzet a szerbbel és a szlovákkal együtt.
2012. júl. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
56%

Nem az számít, hogy benned van sváb, osztrák stb. vér.

Most megkérdezném. Te minek érzed magad? Svábnak? vagy Franciának? Vagy inkább Magyarnak? :)

2012. júl. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

"Sokszor olyan embereket látok varkoccsal, Nagy-Magyarország pólóban, akinek egyértelműen szláv arcberendezése, koponyája van, és pl. ő maga utálja a szlovákokat, akik közül 100-150 évvel ezelőtt még az ő felmenői is kikerültek."


Ilyeneket én is látok, de nem zavar, ha magyarok akarnak lenni legyenek. Mi egy befogadó nép vagyunk.


"Én visszavezettem a családfámat, sváb, osztrák, bajor, francia, lengyel, morva népek leszármazottja vagyok, magyar vér kisebb hányadban van bennem."


Én is visszavezettem egészen a tatárjárásig és én meg jellemzően magyar vagyok, mégsem hordok nagymagyarországos pólót.

2012. júl. 7. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Zoli, mi lenne ha te meg nem itt gyűlölködnél?
2012. júl. 7. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
29%

"A jobbik kivégezne minden zsidót, meg cigányt , vagy legalábbis kirúgdalná őket acélbetétessel."



Neked sem itt kéne.

2012. júl. 7. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!