Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire ez a Bajnai-kultusz,...

Pro Patria kérdése:

Mire ez a Bajnai-kultusz, amit itt olvasni?

2012. máj. 1. 16:29
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
én mást hallottam erről, de nem baj.És az Európai unió sem azért szokott kölcsönadni, hogy az államokkal kibasszon.mégis megszűnt a Malév.én erről hallottam.már nem is tudom, hogy hol.de biztos lesznek még hozzászólások.ők engem, vagy magát megerősíthetnek, vagy megcáfolhatnak.
2012. jún. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
*Valamelyikünket megerősíthetik, vagy megcáfolhatnak.
2012. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
(nem is kölcsönadni)
2012. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

A hitel mindig a hitelezőnek jó - különben nem adná. Aki azt hiszi, hogy ez segítség a hitelezettnek, és nem épp a pénzt adó fél jár jól az egésszel, az egyszerűen naiv.


Innentől kezdve tárgytalan, hogy "az IMF nem ad azért pénzt, hogy kib.sszon valakivel". Dehogynem. Sőt, pont hogy erről szól. A mézesmázas madzag, "segítsük egymást, gyerekek", csak a külcsín. Be ne dőljön már neki senki. Itt politikai hatalomharcról van szó. Akinél a pénz, az diktál. Aki egyszer lekötelezte magát, és adóssá tette a lelkét, az soha nem szabadul. Gondolja itt bárki is, hogy az IMF-et meglepte, hogy a devizahitelek 180-ről 240-es árfolyamra emelkedtek? Szerintetek a bankoknak az emberek ingatlanjai kellettek? Vagy inkább a kiszolgáltatottság? Bárki is elhiszi, hogy semmi összefüggés nincs az IMF-tárgyalások megszakadása, a magyar kormány konoksága, illetve a forint-árfolyamának lecsökkentése között? Ez az ütőkártyájuk, ha túl makacsak vagyunk.


Nekik nem a 21 ezer milliárd forint államadósságunk kell. Nekik mi (és még számos más állam) kellünk. Az, hogy kézi vezérléssel irányíthassák a belpolitikai ügyeket (a kifogásolt követelményeik néhány kivételtől eltekintve egytől egyig politikai, és nem gazdasági jellegűek voltak), és persze hogy folyamatosan csurgassuk a pénzünk X részét nekik. Az államadósság nem fog csökkenni, láthatjuk. Őnekik hatalom, befolyás kell Kelet-Európában, és fejőstehenek.

2012. jún. 18. 02:50
 45/49 anonim ***** válasza:
Azt nem értik, hogy az IMF esetén is már előre meghatároztak irányvonalakat, szabályokat, amik figyelembe vételével a pénzátvétel, -adás történik.ennyi.és nincs olyan, hogy kitalálunk valamit, hogy ne ''basszunk ki a másikkal.Ha egyszer kitudódik, a médiának köszönhetően is, tartani kell magukat, mind a ckét félnek a lefektetett szabályokhoz.(HA EZT TITOKBAN TUDJÁK TARTANI, VAGY EGYMÁS KÖZÖTT MEGBESZÉLIK, AKKOR KITALÁLHATNAK VALAMILYEN MÁS MEGOLDÁST IS.)(esetleg, tisztességtelenség)De ha van média, nyilvánosság, akkor semmiképp.
2012. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ezek a szabályok adottak.lehet, hogy rosszul.akkor még ír valaki.bebizonyítja, hogy az.
2012. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Azt persze nem tudjuk, hogy miért szükségesek ezek a szabályok.
2012. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Képzeljék el, ha nem lenne szabályozva, ezek az esetek sem, mi lenne akkor.De hát kérjük a pénzünket, már régóta nem fizetik a kamatokat''-így az IMF .Mire az érintett ország képviselője:''maga meg miről beszél?nem is létezik az a pénz.

:D

és most nem a koronáról van szó

mert előfordulhat, hogy nagyobb összegeket csalnak

2012. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 yossarian44 ***** válasza:

"Bárki is elhiszi, hogy semmi összefüggés nincs az IMF-tárgyalások megszakadása, a magyar kormány konoksága, illetve a forint-árfolyamának lecsökkentése között? Ez az ütőkártyájuk, ha túl makacsak vagyunk."


Ez ostobaság. Nem az IMF csökkenti a forint árfolyamát, hanem az a több tízezer magánbefektető, alapkezelő, és devizakereskedő, akik napi szinten adják veszik. Ha a magyar államnak nincs mentőöve - márpedig nincs, az IMF hitel nélkül biztos az államcsőd - akkor értelemszerűen csökken a forint értéke, mert szabadulnak tőle a befektetők. Amikor úgy néz ki, hogy meglesz az IMF-mentőöv, akkor értelemszerűen a befektetők számára is értékesebb a forint.


"Nekik mi (és még számos más állam) kellünk."


És mégis mi a ráknak? Az IMF nem cég, nem is valami tröszt, hanem egy alap. A tagokat a tagállamok delegálják, az IMF-nek saját pénze sincs, hanem a tagállamok befizetett részét használják.


Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy az OTP ingatlanalapjának vagyonkezelői át akarják venni Magyarország felett az irányítást. Konkrétan irreális hülyeség.


"Az, hogy kézi vezérléssel irányíthassák a belpolitikai ügyeket (a kifogásolt követelményeik néhány kivételtől eltekintve egytől egyig politikai, és nem gazdasági jellegűek voltak), és persze hogy folyamatosan csurgassuk a pénzünk X részét nekik. Az államadósság nem fog csökkenni, láthatjuk. Őnekik hatalom, befolyás kell Kelet-Európában, és fejőstehenek."


Ez is baromság, pontosan az előbb felsoroltak miatt.

2012. jún. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!