Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem felháborító...

Szerintetek nem felháborító már, hogy a nyugdíjasok mindenből kedvezményt kapnak?!

Figyelt kérdés

Szerintetek nem felháborító?

Bevezették nálunk a kommunális adót. A 60 négyzetméteres palotánk után 18000 forintot kell fizetnünk, a szomszéd nyuggernek csak 6000-t.

Látom a cikket, hogy a mobiladót úgy vezetnék be, hogy a nyugdíjasok ismét kedvezményt kapjanak.

A nyuggerek már mindenhol vagy díjmentességet vagy jelentős kedvezményeket kapnak.


Mindezt úgy, hogy 80-90 ezres nettó nyugdíjuk van, miközben más DOLGOZÓ embernek ennyi BRUTTÓ fizetése sincsen, nemhogy nettó! És ebből a fizetésből még el kell tartania esetleg 1-2 gyermeket is, fizetnie kell a BKV-ra a MÁV-ra mindenre, ami természetesen a 65 év felettieknek INGYENES.


Felháborító, hogy semelyik idiótának nem jut eszébe, hogy az évtizedek alatt felhalmozott kedvezményeikkel már jobban élnek, mint egy napi 12 órát éjszakázó szerencsétlen dolgozó........


És erre nem magyarázat az, hogy jajj szegények milyen sokat dolgoztak. Mi is milyen sokat fogunk dolgozni (jelen álláspont szerint kb 42-45 évet) és még nyugdíjunk sem lesz....... Mégis mi vagyunk sokadjára is eltiporva...



2012. ápr. 30. 10:40
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
73%
2012. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
62%

1. A nyugdíjasok többsége ledolgozta azt X évet, ami után nyugalomba vonult. Vannak csalók, mint ahogyan vannak TB-t nem fizető (fiatal) betegek, adót nem fizető vállalkozók, ingyenélők, hajléktalanok, soha egy napot nem dolgozó egyetemisták, főiskolák (akit az én adómból okosítanak) stb.

2. A mai nyugdíjasok többsége felépítette az országot egy világháború után, amikor semmi segítséget sem kaptunk, sőt még mi fizettünk, és túléltek 40 nem túl szép évet ebben a nyomorult kis országban, és élnek ebben a nem túl szép 23 évben.

3. Azzal, hogy ingyen utazik, tőlem nem veszi el a helyet, mert egyrészt én biciklizem vagy autózom, én évente kb. 4x utazom vonaton, mindig van helyem, bár való igaz, én 100%-ot fizetek a jegyért, míg mondjuk egy velem egykorú MÁV-os rokon, vagy parlementi képviselő, vagy egyszerű bliccelő semmit. Ráadásul én mondjuk a Tiszától keletre utazgatom, rohadtul nem vesz el helyet tőlem egy Szombathely-Zalaegerszeg között buszozó, unokájához/orvoshoz siető nagyszülő.

4. A magyarok átlagéletkora: nők 77 év, férfiak 68 év, tehát akkor nők 12, férfiak 3 évig utaznak statisztikailag ingyen, jobb esetben a nők 40, férfiak min. 44 év ledolgozott, adófizető év után.

5. Az egyetlen élő nagyanyámtól nem sajnálok semmit, ami ingyen van, sőt még a nyugdíján túl is támogatom gyümölccsel, megfőzött ebéddel, néhány aprósággal. Három gyereket szült és nevelt az ötvenes években, 8 unokájára vigyázott, amikor még volt hozzá ereje, tőle nem sajnálom. Más öreg, nyugdíjas pedig másik ember rokona, gondolom, ő sem sajnálja a magáétól.

Abban igazad van, hogy mire mi nyugdíjasok leszünk, nem lesz nyugdíjunk, de ezért nem kellene a most nyugdíjasokat szidnod, a tüzet szítanod. Vagy elképzelhetőnek tartanád a 62 éves nyugdíjkorhatárt, és a 65 évesek kötelező főbelövését? (Persze, persze, a temetésüket maguknak kellene előre kifizetni, nehogy az is rádmaradjon!) Mert a kérdésedből, kommentjeidből ez jön le.

2012. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
70%
ÍGyerekek ,ha zavarnak a nyugdijasok a tömegközlekedési eszközökön, akkor rugdossátok le őket. De ne feledjétek, hogy azoknak az árát még ők dolgozták össze. Ti tudtok már valamit felmutatni az életetek során produktumként, mert Ők annó a szoc. bérezés szerint csak alamizsnáért dolgoztak.
2012. jún. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
14%
hát szerintem meg miattuk tart itt az ország, az ő unokáik azok, akik itt ilyenekt irkálnak.
2012. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim válasza:
70%

A "pofám leszakad" ettől a bejegyzéstől, amire most bukkantam rá:

1./1 évembe került kinyomozni, hogy mitől lett diploma és 8 szakma gyakorlatával, 62 évesen a kezdő nyugdíjam 39500.-Ft, 2010-ben? HA érdekel: 1978-ben hoztak egy törvényt, (úgy is hagyták és senki nem tudja) miszerint, akinek az előtt volt legális munkaviszonya, annak, azt nem szorozták fel az inflációnak megfelelően ...

A sok munkával nincs baj, kérdés hol van? 66 évesen, feketén takarítani? nincs gond ezzel, mert csak erre van igény? Miért nem dolgozhatnék a többi 7-8 szakmámban? mert nincs igény rá. Mert nem vagyok informatikus, és nem beszélek 3 nyelven még. Ennyi a szépséghibám. HUH

2./hivatalos mellékállásaim után is vonták a járulékot. Micsoda? még időbe se számították bele.Vagyis, mi keményen megfizettünk ezért a ki nem fizetett nyugdíjért/kedvezményért.

3./ És lehet megkapaszkodni: mindent visszavontak, ha valaki nem tudná(kommunális adó, közgyógy kártya, stb. még jó, hogy, ha már a nyugdíjunkat lenyúlták, még fel merünk ülni egy villamosra, mert ebből a "lenyúlt" nyugdíjból bérletre azt biztos nem telne.

De cseréljünk:_ dolgozz annyit, mint én annak idején, érj el annyit, mint én annak idején, aztán, ha netán nem zabáltad fel amit elértél, vagy nem neveltél fel belőle egyedül 2 gyereket, akkor add ajándékba az államnak amit elértél. Nehogy megélj valahogy 49500.-Ft nyugdíjból, és nehogy örököljön a gyermeked bármit, ha már te sem örököltél.

Úgyhogy óvatosan az info nélküli véleményektől, de felajánlom a diploma, és 8 szakmám gyakorlatát szívesen, pénzkereset céljából!%

Üdv., még maszek javaslatot is örömmel fogadok: zsizsi47@mpp.hu

2013. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!