Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért utazhatnak a nyugdíjasok...

Miért utazhatnak a nyugdíjasok ingyen? Szerintem felháborító!

Figyelt kérdés
Azért tart itt a BKV és a MÁV, mert egy csomó pénztől elesik. Röhej, hogy a nyugdíjas nem fizet (pedig van pénzbevétele), de az iskolás gyereknek (akinek nincs önálló keresete, sőt csak rengeteg kiadás van felé) annak fizetni kell. Nem kell az a duma, hogy a nyugdíjas szegény, mert némelyiknek több a bevétele, mint az én fizetésem.
2009. okt. 26. 18:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%
Meg azért tart ott mert irreálisan magas végikelégítések és fizetések vannak az ottani fejeseknek!! Én a nyugdíjasoktól nem sajnálom.
2009. okt. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
Igazad van egy minimális összeget ők is fizethetnének., szerintem.
2009. okt. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
69%
Jogos kérdés...ha nem is annyit,mint a jómunkásemberek,de azért valamennyit fizethetnének..bezzeg az ülőhelyért tudnak rikácsolni,nem elég hogy ingyér utaznak ://
2009. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tartom felháborítónak!Meg különben is,nem az összes nyugdíjas utazhat ingyen,csak a 65 év felettiek.

A 65 év felettiek szerintem elég ritkán utaznak,nem úgy mint a diákok,akik naponta,és az ő bérletük ára minimális.

Ha te is megéred a 65 éves kort,biztos vagyok benne,hogy nem leszel ilyen ellenséges azokkal,akik ledolgozták a fél életüket,és jobban tisztelni fogod őket.

Anyukám pl miután betöltötte a 65.életévét, szinte alig utazott,pedig megtehette volna,hogy naponta több órát utazgat,csak azért hogy tönkretegye a volánt,mávot stb:)

2009. okt. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

Van benne valami amit mondasz, de szerencsétlen nyugdíjasok úgyse utazzák már el azt az ingyen utazást. tehát ha nem lenne ingyenes, akkor se lenne sokkal több bevétel. jah, és ami mégis, azt kifizetnék a kib.ott ott dolgozó felsővezetésnek. szóval ennyiből nem értek veled egyet. különben is, itt van példának nagyim, jah, ingyen utazik, de minek? fáj a lába, már nincs is kedve sehova elmenni. mert idős, s mert nyugdíjas. ha menne is, egy évben egyszer. azt ne mondd, hogy emiatt veszteséges a cég, mert mindjárt dobok egy hátast. -.-" sztem inkább attól veszteséges, hogy irreálisan magasak a jegyárak, nincs pénze az embernek utazni, s mindemellett még 100 millás és egyéb nagyösszegű végkielégítéseket vmint nagyösszegű fizetéseket kapnak olyanok, akiknek már amúgy is van. na ettől veszteségesek. gondolkodni kéne mielőtt butaságot mondasz.


22/F

2009. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
45%

Én meg azt tartom felháborítónak,hogy a diákoknak(akár 20-25évesek is) 20-25 ft-os jegyet kell venniük.Kész röhej:)

Meg 1500-2000ft-os bérletet.Nem is értem hogy bírják a szüleik.De bezzeg méregdrága ruhákra,cigire,mobiltelefonra,szórakozásra van pénzük. Csak az utazásra sajnálják azt a pár ezer ft-ot.

2009. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
85%
Több bevételt a BKV-nak és a MÁV-nak,had osztják szét végkielégítésekben aztán tönkremegy,majd megveszi valaki külföldi.
2009. okt. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%
18:57 ne általánosíts
2009. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
56%

Sajnos nem a közlekedés fejlesztésére fordítsák a bejövő bevételt.

A járművek koszosak,régimódiak.

A vezetőknek nagy pénzek járnak az állandó áremelésekből az utasoknak meg a magas árak színvonaltalan szolgáltatások.

Na ezért nem veszek jegyet ahol csak lehet bliccelek.

2009. okt. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
69%
higgyétek el utaznak eleget a nyugdijasok, mármint az aktivabb fajta. Ott van a békés, nyugodt öregkor, nincsis más dolgok, hogy utazgassanak, leginkábbis távolgsági buszon, egyik városból a másikba nyugdijas kirándulásokra. Én a Budapesten tanulok, de amikor csütörtökönként megyek haza vidékre a buszon az utasok 2/3 a nyugdijas!!! Reádásul mind ismerik egymást eszik a kis sütijüket, el ratyiznak:) és kirándulnak egy jót, mivel ingyenes....Szerintem is felháborodnak, hogy nem fizetnek semmit. Ha a diáknak kell kedvezményes jegyet venni, akkor a nyugdijjas is vegye meg a kedvezményes jegyet!!!! Főleg, ha még hisztizik is a helyért...mert engem már nem egyszer elhajtott néhány kedves nénike, mondván, hogy itt ő akar ülni, holott még volt legalább 10 üres hely a buszon
2009. okt. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!