Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért utazhatnak a nyugdíjasok...

Miért utazhatnak a nyugdíjasok ingyen? Szerintem felháborító!

Figyelt kérdés
Azért tart itt a BKV és a MÁV, mert egy csomó pénztől elesik. Röhej, hogy a nyugdíjas nem fizet (pedig van pénzbevétele), de az iskolás gyereknek (akinek nincs önálló keresete, sőt csak rengeteg kiadás van felé) annak fizetni kell. Nem kell az a duma, hogy a nyugdíjas szegény, mert némelyiknek több a bevétele, mint az én fizetésem.
2009. okt. 26. 18:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
2009. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
78%
Na most megoldódna az országban minden probléma ha a nyugdíjasok pénzért utaznának. Ennél vannak nagyobb kérdések is csak ez most eszedbe jutott. Pl. mi a f.szért kell egy városban fizetni a parkolásért ha azon kívül hogy ott áll az autó, akkor is ki kell fizetni a többszáz forintot ha közbe feltörik és ugyanolyan szar az út. Ugyanúgy fizet mindenki súlyadót is a nagy semmiért. Aki már dolgozott 40 évet hagy utazzon már ingyen. Jobb helyeken a gyerekeknek van iskolajárat ingyen, ha egyáltalán szükség van rá, a diákok meg olcsóbban utaznak mint a felnőttek sokkal.
2009. okt. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem baj az, ha ingyen utaznak, DE! Csúcsidőben igenis kelljen jegyet venniük. Nevetséges, hogy amikor minden normális ember DOLGOZNI, esetleg tanulni, hogy utána majd DOLGOZHASSON, (gyakorlatilag, hogy megtermelje a pénzt a nyugdíjasnak), akkor a buszokon nem lehet férni az öregasszonyoktól, akiknek feltétlenül fél8 és 9 között kell piacra menniük, mert biztos elkapkodják a krumplit...
2009. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
60%
19,41 Te hallottál már a nyugdíj járulékról? Szerintem azután kapják a nyugdíjat a nyugdíjasok amit be is fizetnek.
2009. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
59%
Te is leszel nyugdíjas.Aki ledolgozott 40 évet,fizetett elég járulékot,nem ingyen élő.Ha nem megy ki a piacra időben,akkor drágábban és rosszabb árút kaphat.A nagymamádtól is sajnálod?Hol lennél,ha ők nem dolgoztak volna egész életükben?És nagyon kevés nyugdíjas utazik.Én pl.már 5 éve nem utaztam sehova.
2009. okt. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
83%

19:41 vagyok

Csak azt felejtitek el, hogy a járulék nem a semmiből lesz, hanem a dolgozó emberek béréből. Ha most hirtelen mindenki befejezné a munkát, akkor a nyugdíjasok hiába dolgoztak le x évet, éhenhalnának. Éppen ezért egy picit lehetne emberbarátabb módon megválasztani a piacra járás idejét.

2009. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem kel "sajnálni" a tömegközlekedést bonyolító cégeket, mert az államtól megkapják a támogatást a kedvezményes utasok után. Lehet azt mondani, hogy az is az aktívak zsebéből megy. Bár tudom, nem ez a téma, de ha minden munkavállaló a valódi bérén lenne bejelentve, minden vállalkozó a valódi jövedelme után adózna, lehet, hogy olyan nyugdíjak lennének, amikor nem kellene az említett kedvezményt adni, minden idős ember ki tudná fizetni azt a néhány utat, amit uram bocsá', le mer bonyolítani.
2009. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
70%
19:41esel teljesen egyetértek. Csúcsban vegyenek egy jelképes összegért jegyet. mondjuk 100 forint. A tököm tele van amikor megyek reggel 8 elött hogy a banyatankkal már kúszik fel a tömegbe meg mennek a piacra.
2009. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

egyrészről

majd ha a te nehezen összehozott nyugdíjadnak majdnem a FELÉT (42%) venné el az ÁLLAM ADÓ formájában akkor te is ingyen akarnál utazni.

Másrészről, a jelképes összeg sajnos bukta ugyanis mire megértenék addigra már el is törölnék. Legyetek ügyesek és kerüljétek el őket. Én is azt teszem. (mert én is unom h 7re nekik a piacon kell lenniük)

2009. okt. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
Már bocs de szerintem te irigy vagy meg van vagy 2-3 gyereked és elvagy keseredve az anyagi helyzetedtől. Tudodmit? Éld meg azt a kort aztkívánom és akkor majd rájössz. Am meg bocsánat ha tévedtem akinek nem inge...
2009. okt. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!