Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért utazhatnak a nyugdíjasok...

Miért utazhatnak a nyugdíjasok ingyen? Szerintem felháborító!

Figyelt kérdés
Azért tart itt a BKV és a MÁV, mert egy csomó pénztől elesik. Röhej, hogy a nyugdíjas nem fizet (pedig van pénzbevétele), de az iskolás gyereknek (akinek nincs önálló keresete, sőt csak rengeteg kiadás van felé) annak fizetni kell. Nem kell az a duma, hogy a nyugdíjas szegény, mert némelyiknek több a bevétele, mint az én fizetésem.
2009. okt. 26. 18:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Inkább utazzanak a buszon mint kocsival. Idegesít amikor még elindulni se tudnak normálisan meg 30-al mennek előttem a városban.
2009. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
58%

A nyugdíjasok nem utaznak ingyen! A BKV esetében a Havi Budapest-Bérlet Nyugdíjasoknak 3700 Ft-ba kerül!

A díjszabást én inkább úgy vezetném be, hogy ki hány kilós!? Mert egy utas is lehet 60 kg és lehet 130 is. Egyértelmű, hogy a 130 kg-s utasnál erőlködik többet a jármű. Ja, hogy ez diszkriminációra ad okot? Szeritnem ne ez legyen a gond. Az dagadt ember tisztában van azzal, hogy dagadt. Ha nincsen akaratereje, hogy lefogyjon, akkor a drágább bértlet biztosan jobban fogja motiválni. Kevesebb lenne a dagadt ember, lecsökkenne az elhízásból adódó szövődmények okozta haláloások aránya, és egészségesebb lenne az ember... Ennyi

2009. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy senkire, gyerekem sincs, de van Anyám és Apám, akik a koruk miatt ingyen utazhatnak. Az én fizum kevesebb, mint az ő nyugdíjuk. S persze megveszem a havi méregdrága bérletet. És igen, a nyugdíjasok rengeteget utaznak, állandóan tele van velük a jármű. Utálom őket (meg mást is), pedig nekem is vannak szüleim.....
2009. okt. 27. 22:39
 24/30 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem tetszik valami, akkor sem kell gyűlölködnöd... Ha az a bajod, hogy a világon vanna nyugdíjasok és olyan emberek, akik számodra nem kívánatosak, akkor kiben van a hiba, már bocsi...? Nem kötelező BKV-val járni mindenhova. Pattanj fel a biciklire így bérletet sem kell venned, és még a környezetet sem szennyezed.
2009. okt. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Jó,utáld a nyugdíjasokat,ha neked ez jó?Megvan hozzá a jogod!
2009. okt. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
88%

Az utolsó előttinek igaza van. Én évekig jártam biciklivel mindenhova. Suliba, melózni. Nem haltam bele (bár néhányszor közel jártam hozzá). Mielőtt megkérdeznéd: igen, Budapesten.


22/F

2009. okt. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
14.05-sel egyetértek!!!!
2009. okt. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
88%
Az hogy diák vagyok,de passziv féléven attól még felnött bérletet kell vennem. EZ igazságos? ez se igazságos sztem..
2009. nov. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
És mi a legnagyobb igazságtalanság? ELolvastam a volán utazási feltételeit, mert elegem lett abból, hogy ugyan van buszbérletem, de még így sem jutok ülőhelyhez, mert bár kimegyek fél órával a busz érkezése előtt, amíg berakom a bőröndömet, mikor befut a busz, addig a sok nyanya odatolakszik, és felnyomulnak. És tudod mi van benne? A felszállási sorrendben azonos elbírálás alá esik a bérletes, meg a nyanya, aki ingyen utazik. Jó mi? Fizetek súlyos tízezreket a bérletemért a nyanya egy fillért sem fizet, csak nyomul, és nekem semmivel sem jár több a pénzemért, mint neki a semmiért.
2009. dec. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

(off: miért csak most találtam rá a kérdésre:/)

Na szóval, egyrészben jogos a kérdés de kérlek szépen az én mamám kb. 10 éve vár arra, hogy ingyen utazhasson mert mindig változtatták a korhatárt..és ha te egész életedben dolgozol szerintem kérni fogod az ingyen utazást!!! a megoldás: nem kell annyi jutalmat adni és nem kell meglopni az országot..ill. mávot/bkvt stb!

2010. máj. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!