Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem felháborító...

Szerintetek nem felháborító már, hogy a nyugdíjasok mindenből kedvezményt kapnak?!

Figyelt kérdés

Szerintetek nem felháborító?

Bevezették nálunk a kommunális adót. A 60 négyzetméteres palotánk után 18000 forintot kell fizetnünk, a szomszéd nyuggernek csak 6000-t.

Látom a cikket, hogy a mobiladót úgy vezetnék be, hogy a nyugdíjasok ismét kedvezményt kapjanak.

A nyuggerek már mindenhol vagy díjmentességet vagy jelentős kedvezményeket kapnak.


Mindezt úgy, hogy 80-90 ezres nettó nyugdíjuk van, miközben más DOLGOZÓ embernek ennyi BRUTTÓ fizetése sincsen, nemhogy nettó! És ebből a fizetésből még el kell tartania esetleg 1-2 gyermeket is, fizetnie kell a BKV-ra a MÁV-ra mindenre, ami természetesen a 65 év felettieknek INGYENES.


Felháborító, hogy semelyik idiótának nem jut eszébe, hogy az évtizedek alatt felhalmozott kedvezményeikkel már jobban élnek, mint egy napi 12 órát éjszakázó szerencsétlen dolgozó........


És erre nem magyarázat az, hogy jajj szegények milyen sokat dolgoztak. Mi is milyen sokat fogunk dolgozni (jelen álláspont szerint kb 42-45 évet) és még nyugdíjunk sem lesz....... Mégis mi vagyunk sokadjára is eltiporva...



2012. ápr. 30. 10:40
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
30%
Először is egy kicsit több tisztelet, de legalább annyit amennyit mi adunk. Másodszor mielőtt a nyugdijasok jövedelméről és különböző kedvezményeiről beszéltek nem árt tudni, hogy kinek vagyis milyen korúnak mi jár.Pl Nagy tévedés, hogy a minden nyugdijas ingyen utazhat. Ez csak azt hiszem jelenleg 65 év után jár.Azalatt csak meghatáérozott kedvezmény.Azt hiszem egy évben van 10 oda vissza 50 %/-os kedvezménye és 1 odavissza 90%. Harmadszor a nyugdijunk kiszámolásának technikája a volt szoc. országban elég speciális ugyanis mig a kapit.országban a munkaerő áru ott a munkabér akkora amint tudjátok, hogy az öreg napjaira gyüjtehet egy biztosítási társaságnél.Nálunk a munkabérnek csak a töredékét kaptuk meg és a többi ment a kalapba illetve a vállalat fejlesztésére. A nyugdij mivel igen alacsony volt az alkotmány garantálta mindazokat a javadalmazásokat amiket most sokan irigyelnek. Bevallom nagyon sok olyan állami nyugdijas van ,ahol a pénz több,mint egy aktiv dolgozó keresete és ez irrtáló. Az én nyugdijam is veri a 100 ezret 42 év munkaviszony után fele ebben fele a másik rendszerben fele irodai fele pedig versenyiparág alu.öntöde. Egy nap munkanélkülim sem volt.Igen sokat dolgoztam. Aki irigyli és lenne lehetősége átveheti a terhet. Továbbá igen csak rosszul esne, ha az alacsony nyugdijasok kapnának kedvezményeket, mert köztük van olyan is,aki alig érte el a nyugdijhatárt, nem akart dolgozni, állandóan a mnkinélüliek kenyerét ette, mert válogaOTT A MUNKÁBA. tEHÁT NEM FAIR.
2012. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező te nagyon elvakult és mafla vagy!
2012. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:
Valami konkrétumot is ki tudsz nyögni, vagy csak ennyire tellett?
2012. máj. 31. 19:59
 34/65 anonim ***** válasza:
46%
nem felháborító, mert az előző rendszerben a fizetésük töredékét kapták meg. amit most kedvezményként megkapnak az csak kis része annak, amit nem adtak meg nekik anno.
2012. máj. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
47%

Az én anyukámnak 74000 a nyugdíja,pedig egész életében dolgozott, közgázt végzett, pénzügyes volt. A háború idején volt gyerek, tudja, mi az éhezés.Az apja meg az egyik bátyja elesett a háborúban. Neki anno a panellakás egy csoda volt, hisz nem kellett tüzet rakni, hordani a vizet a kútról...Az ő idejében még nem volt GYES, nem volt szabad szombat sokáig... de volt túlóra meg kommunista műszak.

Most meg lenyuggerezik. Kedves kérdező, nem irigyellek. Én a szocializmus legjobb szakaszában éltem, megúsztam háborút-forradalmat, nem éheztem soha, és a diploma után én választhattam, hogy hol szeretnék dolgozni.

Sajnálom a mai fiatalokat, de elborzaszt az a gyűlölet, amit az öregek iránt érzel. Mondd, miközben a buszon acsarkodsz a dagadt lábbal kerekes kocsit vonszoló vénekre, nem nézel ki az ablakon, és nem látod a méregdrága autókban feszítő embereket? Tőlük nem sajnálod?

Anyám a nyamvadt nyugdíjából vesz ajándékot a gyerekeimnek, olyan édességeket és marhaságokat, amiket magának sose venne meg.Ha kevesebb kedvezményt kapna, akkor kevesebb lenne az ajándék.


De az is lehet, hogy inkább éhezne két napig, hogy mégis megvehesse :)

2012. máj. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
30%
Drága kérdező...neked nincsenek nyugdíjas szüleid? Először gondolj arra, hogy valaki 80ezerből, egyedül próbál megélni ilyen árak mellett, fenntartani egy házat, más esetben albérletet fizetni. És bármikor szüksége lehet egy kis spórolt pénzre, akár, hogy a drága gyerekén segítsen, ha megszorul, akár, hogyha meghal, akkor a tenetlst is lehessen abból finanszírozni. Hogyha nem lennének ilyen kedvezményeik, ők nem tudnának semennyit se összespórolni, és mivel te is azt mondod, hogy nem jól élsz, valószínű neked sem lenne hirtelen 80-100ezer Ft-od, ha egy temetést le kell szervezni.
2012. jún. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
14%

Édesanyám 89 évesen halt meg eddig kapta az általad rohadtul sajnált 70.000.- Forintot.

4 gyereket szült, és végig dolgozta az életét.

fiatal lányként cselédnek adták ahol persze nem volt bejelentve. Mi a gyerekei, persze támogattuk rendesen egész öregségében. Nem bírta a semmittevést még az utolsó óráit is az állatai ellátásával töltötte DOLGOZOTT még ilyen öregen is.


A stílusod egy agresszív embert mutat, jó embere lehettél volna a náciknak.

Remélem mire eléred azt a kort, hogy nem tudsz dolgozni, az eljövendő kormányok rendelkezésbe hozzák, hgy az idős korú embereket az árokba kell lőni, és te leszel az elsők között.

Az intelleigencia szinted mutatja ki vagy.

Voltam pl. Marokkóban vagy más "elmaradott" népeknél, ott elemi, az öregek családban tartása és gondoskodás róluk.

Ez az amit szeretetnek, empátiának, tolarenciának stb. hívnak. Vsz. ezek a fogalmak előtted ismeretlenek.

És valóban mint itt már mások leírták, nem egymásnak kellene esni, hanem amit a kormányok művelnek azt nem engedni. Te nagyon észlény nem a nyugik miatt élsz szarul. Csak ez vsz. nem jut el az agyadig.

Nézz egy kicsit szét nyugaton, ott miért nem probléma, hogy jól élnek a nyugd.-ok?? Mert a fiataloknak is élhető életük van.

2012. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
69%

Csak úgy mondom, hogy manapság egy temetés 300 e Ft felett van. És a nyugdíjasok nagy többsége nem tesz félre, amikor anyósom meghalt, igen nagy gond volt kifizetni, mivel egy héten belül kellett. Ennyi idő alatt még hitelt sem kapsz.


Én nem utálom az öregeket. De azért azt tudni kéne már, hogy mióta van adó meg járulék. Bírom az ilyen érvelést, hogy az egész életét végigdolgozta. Igen, hogy ő maga meg tudjon élni, de adó csak a rendszerváltás óta van!


És szerintem is vérlázító, hogy fiatal emberek minimálbérből folyamatos műszakban kénytelenek boldogulni, lakást venni, gyermeket nevelni, emellett meg az átlag nyugdíj 20-30 e-rel több, mint a minimálbér.

Én tudom, hogy 80 e ft-ból nem lehet egyedül megélni, fenntartani egy családi házat. És ki mondta, hogy ezt kéne tenni? Régen is együtt élt több generáció, most is meg kéne tanulni alkalmazkodni (a fiataloknak is). Azért ne várjuk már el, hogy az állam 200-300 e Ft-os nyugdíjakat adjon, hogy az emberek egyedül is meg tudjanak élni, miközben meg a fiatalok 70 e ft-ért dolgoznak.

A kedvezményekről meg az a véleményem, hogy nemcsak a nyugdíjasnak, de senkinek se járjon, mindenki fizesse ki, amit használ.

2012. jún. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 A kérdező kommentje:
Látom, azért előforulnak itt értelmes emberek is (pl. utolsó) akik felfogták a kérdésem lényegét, és nem csak a szidalmazásomig juttottak el agyilag.
2012. jún. 2. 11:06
 40/65 anonim ***** válasza:
67%

"Bírom az ilyen érvelést, hogy az egész életét végigdolgozta. Igen, hogy ő maga meg tudjon élni, de adó csak a rendszerváltás óta van!"


45-ben ez az ország egy romhalmaz volt egy halom éhező nyomorulttal tele. Adó pedig azért nem volt, mert minden vállalat az állam tulajdona volt, és már úgy állapították meg a béreket, hogy abból eleve levették a közszolgáltatásokra szánt összeget.


"És szerintem is vérlázító, hogy fiatal emberek minimálbérből folyamatos műszakban kénytelenek boldogulni, lakást venni, gyermeket nevelni,"


Mit gondolsz, a mai nyugdíjasok mennyi bért kaptak anno???? Azt hiszed, valami luxus volt a Horthy-korban meg a szociban élni?

Ők nem folyamatosan dolgoztak? Még szombaton is dolgozni kellett. Telefonra, trabantra éveket kellett várni, és ha banán jött a boltba karácsony előtt, rohant mindenki venni, mert olyan csoda volt.


"emellett meg az átlag nyugdíj 20-30 e-rel több, mint a minimálbér."


Az ÁTLAGnyugdíjat mért a MINIMÁLbérrel veted össze?

Az átlagbér több mint kétszerese az átlagnyugdíjnak.

A minimálbér több mint háromszorosa a minimálnyugdíjnak.


Az átlagnyugdíj 2011-ben 88E volt, de ez is úgy működik, mint a híres 210 ezres átlagbér: kevés embernek sokkal több van, soknak pedig kevesebb az átlagnál.

Én azt mondanám, hogy ha már válság van, akkor adóztassák meg a magas nyugdíjakat, de akkor a magas keresetűek is adózzanak magasabb kulccsal.

2012. jún. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!