Ti, akik annyira undormányosnak találjátok a liberalizmust, mit utáltok annyira benne?
Tisztelt kérdező!
A monológot nem én írtam, hanem az alábbi forrásból másoltam be:
Az idézőjelek hiánya miatt utólagosan elnézést kérek.
Nem tévedett, valóban jobbikos eszmeiséget valló ember gondolatai, bár pontos kiléte ismeretlen. Személyes véleményem szerint az írás Vona Gáborhoz, mozgalmunk vezetőjéhez köthető, tekintettel az ön által is említett retorikai képességekre, illetve az iromány stílusára. Még egyszer mondom, ez nem tény, hanem jobbik szimpatizánsként megfogalmazott személyes véleményem.
"- Ön a liberalizmus és a kommunizmus számomra nemes eszméit nyilvánvalóan hajlamos az ezeket bitorló, önző individuumokkal összekeverni, és e két entitást (az eszméket és individuumokat) egy bizarr, homogén massza két, egymástól elidegeníthetetlen alkotóelemeként tálalni fel. "
Megítélésem szerint pontosan azzal van problémája a szerzőnek, hogy a modern liberalizmus nemes gondolatok mögé bújva téveszti meg a jó szándékú embereket, és állítja önös érdekei szolgálatába. Legalábbis az első bekezdés engem erre enged következtetni. :
"- Az igazi liberális sem híve a cselekmények olyan mértékű szabadságának, amely a másik ember szabadságának korlátozását vonhatja maga után. Amennyiben így egy félkatonai szervezet, amely olyan történelmi személyről emlékezik meg, aki egykor tetlegesen mások szabadságának csorbításában jeleskedett, egyszersmind ezek utódainak megsértésésével a leszármazottak szabadságát is rövidebbre vágja. És ez az intolerancia, nem pedig az intoleranciára irányuló intolerancia. "
Nem tudom ön kire gondol, de azt igen, hogy a monológ írója kire: a Budai várból kitörő hősökre.
"- Ön Orwellt idézi, miközben meglehetősen kirívóan Ön is egyenlőbbnek véli sajátmagát a melegeknél. "
Mindenkinek szuverén joga, hogy saját maga ítélje meg a hős katonákról való megemlékezés és a szexuális aberráció nyilvános népszerűsítése, illetve a kábítószer jelentéktelen színben való feltüntetése közti különbséget.
Az író pontosan arra a kettős mércére hívja fel a figyelmet, amit az egyenlőség jegyében kardoskodók próbálnak alkalmazni. És legyünk őszinték: nem a pozitív értelemben...
A Kitörés napjára valóban rendszeresen megemlékeznek neonáci szervezetek is, de a Jobbik mindig tőlük függetlenül, más eszmeiségben teszi ezt.
Legutóbb is a Jobbik és a Gárda Óbudán emlékezett meg, míg a neonáci szervezetek a Normafánál.
azt utálják benne, hogy a jól bevált utálnivalókra másképp tekint
pedig együtt utálni valakit - meleget, romát, zsidót, füvest - erős közösségformáló erő, és egyszerűbben működik, mint egy rajongótábor egyszerű közhelyek, egyszerű személyeskedések
a liberalizmus eszme és nem párt, meg emberek
a liberalizmus lelkes ellenzői nem teszik erkölcsösebbé a világot, csak ódivatú mércével mérik a mai valóságot
a liberalizmus sem rombolja erkölcsöt, csak nem kriminalizál olyan bűnöket, amelyek nem veszélyeztetik mások biztonságát
Nem érdemes összekeverni egy szellemi irányzatot annak különféle helyeken és időben megvalósuló gyakorlatával.
Ettől lehet gyűlölni a kommunizmust is - úgy, hogy a gyűlölőnek még a gyakorlatról sincsenek pontos információi, nemhogy az elméletéről és céljairól.
Ettől lehet gyűlölni a liberalizmust, különösen az utóbbi 22 év magyar változatát.
A liberalizmus kissé leegyszerűsítve az emberek, a gondolatok, a cselekvés, a jogosultságok, a munka, a termelés szabadságát hirdeti. Azt, hogy ezek alakulását mesterségesen nem szabad korlátozni. Ez egyfajta természettörvény érvényesülését, az emberek által történő be nem avatkozását jelenti. A baj ott van, hogy ezek az emberek gondolkodó lények, akik azt is képesek kitalálni, hogyan érvényesítsék saját érdekeiket mások rovására.
Emiatt a valóságban korlátozni kell a termelés szabadságát (a nagy ne falhassa fel a kisebbet), a gondolkodás elmondását (a ravaszok ne tudhassák bárhogyan befolyásolni a kevésbé képzetteket), pozitív diszkrimináció kell a jogban (a gazdag ne fizethesse le az ügyvédet, bírót, stb.). Vagyis egy csomó olyan korlátozás kell, ami a ravaszkodó, másokat kihasználó embert korlátozza a káros ügyeskedésben. A liberalizmus nálunk működő képviselői igazából ezt sem fogadták el, formális szabadságot akartak, ami a gazdaságtól az egészségügyön és oktatáson át az élet sok területére károsan hatott.
Vagyis a liberalizmus nem undormányos, csak azok a képviselői, akik tudatlanságból, de főleg önös érdekeik megvalósulása miatt nálunk egy torz, vagy perverz megvalósulását szerették volna elérni. mára a hatásuk jelentősen csökkent, sajnos lett helyette még rosszabb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!