A liberalizmust mi különbözteti meg a diktatúrától? Lehet hogy semmi, mert mind a kettőben a kisebbség akar uralkodni a többségen?
a liberalizmusban ki a kisebbség?
meg ki akar benne uralkodni?
nem értem.
amugy mindkettőt elítélem.
A kérdező burkoltan próbált zsidózni. A kérdésre: a gazdasági liberalizmus érvényesülve a kapitalizmus egy szélső megoldása, és mint ilyen kerülendő, ugyanakkor ha egészséges mértékű, sokan örülnek az eredményeinek. Pl a választók többsége szerintem támogatja, hogy benzinkúton is lehet aszpirint kapni.
A diktatúrát a gazdaság terén nehezebb értelmezni, mint általános jelleggel. Csak háborús időkben válik be, olyankor nagyon hatékony rendszer, de békeidőben nem marad fenn sokáig, mert nem szeretik.
Egyszerű!
Amióta elfogyott a talaj a liberálisok egyenlősdi elmélete alól, azóta átestek a lovon.
Gyakorlatilag kiüresedtek, és a kisebbségek pozitív diszkriminációjáért " persze ideológiailag" a többség kárára és ellenére is kiállnak. De ez így már nem liberalizmus, hiszen a józan észt is sokszor teljesen elutasítva a hátér ideológiát tisztán látva a diktatúra jelei jelenik meg a felfogáson.
ha kérdést továbbvezetem, akkor az összes párt, az összes politikus diktátor, mert ugye kevesen vannak és a többséget (a népet) vezetik.
vmi ilyesmire gondoltál, kedves kérdező?
A diktatúrát a gazdaság terén nehezebb értelmezni,
Ott is lehet!
Csak nézd meg a Tescót, aki külföldről akar behozni mindent!
A nagy liberális gondolkodás oda vezetett hogy a globalizmust kihasználva, teljesen mindegy hogy a magyarok belepusztulnak. Hogy 25% munkanélküliséget pill alatt elérhetünk ha a Tescó tendenciává válik.
És semmit nem tehetünk, még ki sem tilthatjuk, de nem is védekezhetünk. Be kell nyelni a 400 Ft s € is hisz az import elszaladása ezt jelenti.
Mi ez ha nem a monopólizmus és a gazdasági diktatúra teljes megvalósulása!
Hiszen ha én nem akarok erőn felül, a társadalmat leamortizálva növekedni, akkor tönkremegyek?
ha kérdést továbbvezetem, akkor az összes párt, az összes politikus diktátor, mert ugye kevesen vannak és a többséget (a népet) vezetik.
Nem hiszen vannak politikai ágak, mint a nemzeti oldal, akik társadalomban gondolkodnak. Ott is létezik a kisebbségi jog, de soha nem emelkedhet felül a társadalom ízlésén és jogain, akaratán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!