Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Arra nem gondol a kormány,...

Arra nem gondol a kormány, hogy az új oktatási törvénnyel elüldözi az országból a tehetséges diákokat?

Figyelt kérdés
Egy jó nevű vidéki gimnázium végzős tanulója vagyok, a harmincegyfős osztályomból kb 7-8-an adtuk/adjuk be a jelentkezésünket külföldi egyetemekre Európa-szerte, és pont a legtehetségesebb diákok.
2012. jan. 27. 19:05
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:

"Az egyetemi oktatásához csak annyit. hogy ha annyira közepes itthon az oktatás akkor miért szipkázzák el a hazai diplomásokat?" Miért nem termelnek maguknak saját egyetemeiken ha azok olyan kiválóak elegendő diplomást?"


Nem a diplomásokat szipkázzák el általában, hanem főleg a mérnököket, orvosokat, amiből ahhoz képest, hogy mennyi egyetemista van, ott is relatív kevés van. Ráadásul, ha nem otthon képzik őket, hanem hagyják, hogy valahol képezzék őket, akkor megspórolnak ezzel egy csomó pénzt. Ha az igényeiknek nem teljesen megfelelő embereket vesznek fel, akkor ezeket főleg a nagy konszernek, mint a Daimler mondjuk az igényeinek megfelelően átképzi. Hogy mekkora a mérnökhiány, nemcsak itthon, hanem mindenhol Európában, jól szemlélteti, hogy a mérnök-informatikus haveromnak (igaz ő kint tanult) jólfizető állása van Németországban közepes teljesítménnyel, és eléggé rossz hozzáállással (ez az úgy hogy más is odaférjen)


Európa 100 legjobb egyeteme között nincs magyar. Ez számomra szégyen. Ott a BME, meg a Semmelweis, meg a többi egyetem orvosi kara, utóbbiak egyébként azért népszerűbbek, mert egy részük pl. németül is képez orvosokat -főleg németeket, akiket Németországban nem vettek fel az orvosira -, akik nyilván nem maradni akarnak. Furcsa, de pl. Németországban van kvóta az egyetemeken, ami külön uniós polgároknak van szánva, sőt az unión kívülieknek is van. Ez azt jelenti, hogy pl. minden 10. diák külföldi kell legyen az adott egyetem adott karán. Van még pár egyetem - főleg az újabbak közül, pl. CEU -, amik kezdenek népszerűek lenni Európában, de ezek mind fizetősek, és nem épp az olcsó kategóriába tartoznak.


"Ha olyan olcsó ott tanulni akkor az ottaniak miért nem tanulnak főleg ha ennyi állás lehetőségük is van jó fizetéssel.?"


Tanulnak, de általában emberhiány van. A jóléti társadalmak - ha a demográfiai mutatók így maradnak - a következő 20-30-40 évben meg fognak szűnni. A nyugatnak szüksége van bevándorlókra, különben nem tudja fenntartani a szociális hálót. Így a bevándorlással elodázza a jóléti állam felszámolását még pár évvel. Gondolom a németek is úgy vannak vele, hogy inkább a kelet-európaiak jöjjenek, akik két generációt követően teljesen elnémetesednek, mint afgánok meg arabok.

2012. febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
Ja azt kihagytam, hogy a kvótarendszer kimondatlan célja nyilvánvalóan az, hogy külföldi tehetséges diákok az országba vándoroljanak.
2012. febr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!