Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Arra nem gondol a kormány,...

Arra nem gondol a kormány, hogy az új oktatási törvénnyel elüldözi az országból a tehetséges diákokat?

Figyelt kérdés
Egy jó nevű vidéki gimnázium végzős tanulója vagyok, a harmincegyfős osztályomból kb 7-8-an adtuk/adjuk be a jelentkezésünket külföldi egyetemekre Európa-szerte, és pont a legtehetségesebb diákok.
2012. jan. 27. 19:05
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
Minek ez a sok nyavajgás? Egyetemista koromba vállaltam gimnazista és általános iskolások korrepetálását. Nem kell örökké aggódni, hanem segíteni magatokon. Milyen tartás nélküli felnőttek lesztek?
2012. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:
Itt csak nyavalygás megy, de más, fejlettebb demokráciákban ha ilyen változtatásokat hoznának be, már diákok tízezrei lennének az utcákon...
2012. jan. 29. 13:27
 53/62 anonim ***** válasza:

Kimégy az utcára és mit érsz el? Az előzőnél már láttad, hogy mindegy mit csinálnak az emberek, úgy is leszarnak. Ezek meg végképp. Egy darab embert nem kell nekik meggyőzni, mindent meg tudnak szavazni. Bármit.


Én meg hőbörögjek az utcán a -10 fokban, a semmiért? Mert max. hozzák ők is a szemkilövős, kardlapos rendőrkéket, aztán ba.szhatjuk. Mert UGYANAZT megcsinálják mint az Mszp, csak ők cifrább ideológiát gyártanak hozzá, de attól ugyanaz lenne.

2012. jan. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 brigóka válasza:

Tudjátok az a para,hogy ha már aláíratja velem az állam azt hogy hat évet itthon kell dolgoznom...akkor legalább adjon hozzá munkahelyet is! Oké,aláírom én..csak akkor biztosítsák is hogy lesz hol..

Egyébként egyetértek a kérdezővel! Én is szeretnék külföldre menni,mert itthon nem éri meg a sokszázezer azt,amit utána NEM kapunk.És nem nyavalygás,elég talpraesettnek tartom magam,de ha ezek a tények,akkor bizony szívesen hagyom itt az országot

2012. febr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
Száz évvel sőt több száz évvel ez előtt is kimentek a fiatalok azért külfőldre tanulni, hogy az ott tanultakkal segítsék hazájukat. Az igaz hogy akkor sem lettek dús gazdagok, de tekintélyük volt , tudásuk és felnéztek rájuk. Az biztos, hogy itthon jelenleg kevés a fizetés, - ez majdnem mindenkit érint, de örüljetek annak, hogy van tanulási lehetőség, és mire végeztek remélhetőleg más lesz a helyzet. A magyar diplomát mindenhol megbecsülik. Sokkal többet ér, mint az amerikai "közepes " színvonalú egyetem. Ezt kinn élő rokonaimtól tudom. Valamint azt is, hogy az irigyelt európai országokban is egyre rosszabb a megélhetés.Azért csak próbáljátok ki. Az az érdekes, hogy nekem meg két külföldi tanulóm volt. egy arab és egy USA-beli.
2012. febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
Valakik itt össze-vissza beszélnek. Nem ez a kormány a szemkilövős, hanem az előző volt. Baromi slendriánok vagytok.Ha ennyire odavagytok a külföldért akkor minél előbb rohanjatok oda. Itthon fiatal létetekre csak a balsors hangulata árad belőletek mindenfelé. Milyen felnöttek lesztek? Nektek soha sehol és semmi sem lesz elég jó. Isten veletek.
2012. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 A kérdező kommentje:
Utolsó, a mai fiatalok már más módon szocializálódtak, ők nem tűrnek el annyit, mint az idősebb generációk. Ha azt érzik, hogy az állam semmibe nézi őket (itt pedig nyilvánvalóan ez történik, a nyugdíjasok a szent tehenek, a fiatalok életét viszont ahol tudják, megnehezítik), akkor sokan tovább fognak állni és kesereghet az ország, hogy még draszikusabban fogy a lakosság és pont a képzett, felső középosztálybeli fiatalok hagyják el az országot, mert nyilván ők a legmobilisabbak. Nem kényszerrel, hanem vonzó lehetőségekkel kellene minket itt tartani. Az egyszerűen vicc, hogy amiért itt szemeszterenként 600 ezret kellene fizetni, azt külföldön ingyen lehet tanulni.
2012. febr. 8. 18:33
 58/62 anonim ***** válasza:
Tévedsz kérdező, külföldön nem ugyan ezt lehet ingyen tanulni, hanem ugyan azt a szakot ennél magasabb színvonalon.
2012. febr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 A kérdező kommentje:
igaz:)
2012. febr. 8. 19:37
 60/62 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek! Lányom itthon lett orvos. Jó nevű, tehetséges köztiszteletben álló. Svédországi kapcsolataink lévén itthon ismeretlen körúlmények közé kerülhetett volna, meghatározott munkaidővel. Itthon pedig két helyen is dolgozik és még sem ment ki. Az egyik unokám Szegeden végzi az orvosit, a másik külkereskedelmi Főiskola francia tanszékén tanul. Az igaz, hogy nehéz kettejük taníttatása, de örülünk, hogy itthon, családi körben és magas színvonalon tanulhatnak, Az egyetemi oktatásához csak annyit. hogy ha annyira közepes itthon az oktatás akkor miért szipkázzák el a hazai diplomásokat? Miért nem termelnek maguknak saját egyetemeiken ha azok olyan kiválóak elegendő diplomást?. Ha olyan olcsó ott tanulni akkor az ottaniak miért nem tanulnak főleg ha ennyi állás lehetőségük is van jó fizetéssel.? Nem találtok ebben valami ellentmondást? Válaszoljatok!
2012. febr. 9. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!