Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem támogatja a kormány...

Miért nem támogatja a kormány és a TB a beteg emberek felépülését? Miért nem kapunk lehetőséget a gyógyulásra?

Figyelt kérdés

egy vérátömlesztés során elkaptam a hepatitis C-t, amely előbb-utóbb a halálomhoz vezet. Most kapom rá a 72 hetes interferon kezelést, a kúra annyira megvisel, hogy nem tudok dolgozni (főleg idegileg). Semmi nem garantálja, hogy a kezelés végeztével felépülök, soha el nem múló mellékhatások jelentek meg rajtam.


Hamarosan lejár az 1 éves táppénzem. A fizetésem 60%-ából nyomorgok. Mi lesz velem, ha letelik a táppénz? Hogy dolgozzak betegen? Vagy nulla forintért maradjak itthon?


Ezzel párhuzamosan a kollégáim úgy néznek rám a fertőzöttségem miatt a munkahelyemen, mint a véres rongyra, a főnököm nem is akar visszavenni dolgozni, hogy ne fertőzzem meg őket. A nyugdíjazásomig még van 8 év.


Ha meg nem dolgozom, akkor az öregségi nyugdíjam sem lesz valami magas.


Hát köszönöm szépen ezt a kiszolgáltatottságot!


2012. jan. 24. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Nem te vagy az egyedüli aki nyomorog ebben az országban. Köszönd Gyurcsánynak és Bajnainak, hogy szétverték az egészségügyet!
2012. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%

Meg vagy őrűlve?


Ha túléli még lesz pofálya nyugdíjat is kérni!

2012. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

1., te normális vagy? Ennek az embernek tönkretették az életét, te meg gyurcsányozol? Tudod nem a Gyurcsány vizsgálta meg hanyag módon a levett vért! Jártál te mostanában kórházban?


Egy normális országban egy ilyen embernek mint neked, kérdező kártérítést és életjáradékot kéne kapnia. Próbáltál vmi normális ügyvédhez fordulni? Én nem azt mondom, hogy pereskedj, de járj utánna, hogy érdemes-e! Tudom, hogy ez sovány vigasz, de ha a munkádat is elveszíted, miből fogsz élni?

2012. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Azért ha lejár a táppénz, és szerencséd van, valami kis járadékot meg fognak állapítani. De ebből megélni nem lehet.


Hát borzasztó, hogy ilyen országban élünk, amelyik így bánik a kiszolgáltatott emberekkel. Nem csak veled, de mindenkivel, aki bármi okból fogyatékos, kiszolgáltatott. Ez itt mindig is így volt, de most az Orbán-kormány program szintjére is emelte a gazdagok támogatását, és ezzel párhuzamosan a kiszolgáltatottak, a szegények, a szerencsétlenek elnyomását.


Ma már nem csak hogy nem adunk pénzt és egyebeket pl. a hajléktalanoknak, de meg is akadályozzuk, hogy esetleg egy ideig még maguktól túléljenek. Micsoda dolog az, hogy pénzbüntetéssel és elzárással fenyegetett szabálysértés az utcán lakás, meg a kukázás? És ez már sajnos nem is a pénzről szól, csak az öncélú kegyetlenségről, úgy mint Hitleréknél.

2012. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem valami jó nevű ügyvéd simán megoldja a helyzetedet egy formás kártérítéssel.


#1 Az egészségügyet a fidesz tette tönkre 2008-ban, amikor leszavaztatta a vizitdíjat. Nincs bevétel, így lassan elsorvad az egész.

2012. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
crem0001: ha már végigdolgoztam majdnem 40 évet, miért ne legyen pofám nyugdíjat kérni?
2012. jan. 24. 15:31
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, felvettem a kapcsolatot egy ügyvéddel, de azt mondták, hogy nincs elég bizonyítékom arra, hogy a vérátömlesztés során fertőztek meg.
2012. jan. 24. 15:32
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Én ugyan nem vagyok se orvos, se ügyvéd, de ha azt meg tudják állapítani egy hajszálból, bármilyen DNS mintából, hogy pl. hány éves vagy, vagy hogy egy holttest mióta bomlik, akkor azt is, hogy te mikor fertőződtél meg H. C-vel; feltételezem, ennek a betegségnek is vannak stádiumai: "Most kapom rá a 72 hetes interferon kezelést" - innen gondolom. A másik az, hogy a kórházi papírjaidon elvileg fel kell tüntetni, mikor mit kaptál, ebben az esetben a vérátömlesztést.


Én nem hagynám annyiban, kiszorítanék egy ilyen DNS vizsgálatra, akár alapítványhoz is fordulhatsz, hogy segítenek.


Nagyon együttérzek veled, és remélem, hogy sikerrel jársz!

2012. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8. válaszoló: köszi szépen. Sajnos nem lehet megállapítani pontosan, hogy hol fertőztek meg, mert egy rozsdás szögbe belelépés, egy vaskerítés okozta horzsolás, vagy egy hepatitis C-vel fertőzött ember vérével való érintkezés is okozhatja ezt.


Egyébként 14 éves korom óta dolgozom, munka mellett végeztem el a gimnáziumot és szereztem tanári diplomát.

2012. jan. 24. 17:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszadónak van igaza.


A kormány kutyába se veszi az emberek életét, csak arra vagyunk jók nekik hogy eltartsuk őket. Úgy gondolkoznak konkrétan hogy "hadd dögöljön meg a sok selejt, aki már nem tud szavazni"...

Szívem szerint legéppuskáznám az összes politikust. Aztán tárcsere, és mégegyszer ugyanez.

2012. okt. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!