Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Arra nem gondol a kormány,...

Arra nem gondol a kormány, hogy az új oktatási törvénnyel elüldözi az országból a tehetséges diákokat?

Figyelt kérdés
Egy jó nevű vidéki gimnázium végzős tanulója vagyok, a harmincegyfős osztályomból kb 7-8-an adtuk/adjuk be a jelentkezésünket külföldi egyetemekre Európa-szerte, és pont a legtehetségesebb diákok.
2012. jan. 27. 19:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk másabb az arány. 27-en vagyunk, ebből 15 fő jelentkezett külföldi egyetemre. Ebből kb. 5-en a mostani törvények miatt.

Egyébként én úgy látom, hogy sokan nem is hiszik el, hogy elmennek a diákok. Például néhány ismerősömnek hiába magyarázom, hogy milyen a diákok hangulata, de itt az oldalon is sok a kétkedő. Olyan válaszokat adnak, hogy "úgysem gondolják komolyan". Mikor részletezem, hogy mit ígértek a külföldi egyetemek, akkor az a válasz, hogy "messziről jött ember azt mond, amit akar". Meg "különben sem beszéljük a nyelvet" és a "lakhatás is drága". Végül eljutnak odáig, hogy Magyarországon csak elsőosztályú egyetemek vannak, a megélhetés jó, a külföld meg szar.


Gondoljanak, amit akarnak, de én láttam, hogy az évfolyamról hányan jelentkeztek külföldre.

2012. jan. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
41%

Nyugodtan menjetek külföldre tanulni, mert ha tandíj nincs is(rengeteg helyen van, Ausztriában pont nincsen), de a megélhetési költségek miatt jóval többet fizettek ki mint itthon tandíjjal! Lakhatás drágább, szolgáltatások drágábbak, közlekedés drágább, bevásárlás hasonló áron van kb.


Mellesleg aki valóban tehetséges, az így is úgy is bejut egyetemre! Aki meg nem eléggé tehetséges, hogy bejusson államira, az mehet önköltségesre is, mert van egy nagyon remek diákhitel konstrukció! Nem tudom, sokan miért félnek a diákhiteltől, ha olyan szakra veszed fel, ami jó, akkor könnyen visszafizeted!(Én 1,5 év alatt visszafizettem a közel 2 milliós hitelemet! Persze nem a minimumot törlesztettem, mint sok nagyokos, aki szidja a rendszert!)

2012. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:

Én is ezt tapasztalom, hogy nagyon sokan jönnek azzal, hogy de hát a magyar egyetemek milyen jók, ez a hazád, máshol úgyis sokkal drágább a megélhetés stb.

Lehet, hogy drágább a megélhetés, de diákmunkával minimum négyszer annyit meg tudsz keresni, mint itthon, és az árak kint ugye nem az itteniek négyszeresei.

Az én esetemben a drágaság meg például nem is igaz, Berlin talán leheletnyivel drágább, mint Budapest, viszont diákként tíz eurós órabérért tudsz dolgozni.

2012. jan. 27. 19:53
 14/62 anonim ***** válasza:
36%

"Nálunk másabb az arány. 27-en vagyunk, ebből 15 fő jelentkezett külföldi egyetemre. Ebből kb. 5-en a mostani törvények miatt.

Egyébként én úgy látom, hogy sokan nem is hiszik el, hogy elmennek a diákok. Például néhány ismerősömnek hiába magyarázom, hogy milyen a diákok hangulata, de itt az oldalon is sok a kétkedő. Olyan válaszokat adnak, hogy "úgysem gondolják komolyan". Mikor részletezem, hogy mit ígértek a külföldi egyetemek, akkor az a válasz, hogy "messziről jött ember azt mond, amit akar". Meg "különben sem beszéljük a nyelvet" és a "lakhatás is drága". Végül eljutnak odáig, hogy Magyarországon csak elsőosztályú egyetemek vannak, a megélhetés jó, a külföld meg szar.


Gondoljanak, amit akarnak, de én láttam, hogy az évfolyamról hányan jelentkeztek külföldre."


Nyugodtan menjetek! Senki nem tart vissza! Addig amíg az államon élősködtetek addig minden oké, amikor már le kell tenni valamit az asztalra, akkor menekültök! Akkor csak meneküljetek, legalább meglátjátok hogy kinn sem kolbászból van a kerítés! Az eszem megáll amikor itthon a kis semmirekellő pályakezdőknek milyen fizetési igénnyel állnak elő! Kinn majd megtanuljátok, hogy alulról kell kezdeni, és ott sem rögtön magas fizetéssel kezdesz, hanem a helyi viszonylatban a kezdőbérrel!

2012. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
63%

Azt nem értik az emberek, hogy sokan nem a tanulás miatt mennek el, hanem a gazdasági helyzet miatt. Hiába magasabb a tandíj, ez később többszörösen megtérül. Aki kimegy, az nem tervezi, hogy visszajön. Ezzel lényegében a kinti életüket készítik elő.


Én is egy "közepes"(magyar viszonylatban szuperjó) amerikai egyetemre jelentkeztem. 5 millió a tandíj(szerencsére ki tudjuk fizetni) és lefogadom, hogy már az első munkaévben visszajön az ára(legalábbis a számok, amiket láttam, ezt igazolják).

2012. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
42%

"Az én esetemben a drágaság meg például nem is igaz, Berlin talán leheletnyivel drágább, mint Budapest, viszont diákként tíz eurós órabérért tudsz dolgozni."


Azért azt a 10 €-s órabért én megnézném diákmunkásként, mert rendes szakembereknek, főleg ha külföldi, jó ha adnak 8 €-s órabért! Másrészt Németországban mindig a német mögött kullogsz, mindig őt részesítik előnyben, neked csak a csonk marad! Egy echte német soha nem fog tisztelni, kollégaként tekinteni rád! Ezt jegyezzétek meg! Ott csak megtűrt vendégmunkások lesztek, ha majd dolgoztok! Itthon, otthon vagy! Kinn nem!

2012. jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy az államon élősködünk? A mi szüleink szerinted nem fizetnek adót? Azt pedig a legfejlettebb országokban már rég felismerték, hogy az oktatásnak ingyenesnek kell lennie, mindenkinek meg kell adni a lehetőséget, hiszen ők az ország jövőjét fogják jelenteni. De ha nem kellünk az országnak, akkor megyünk máshova...
2012. jan. 27. 19:58
 18/62 anonim ***** válasza:
Most komolyan, én nem vagyok nagy tandíjpárti, de aki 5millásat ki tud fizetni, az ne sírjon már b@szdmeg, hogy itthon fizetni kell. Na ez az, ami felb@sz! És itt nem irigységről van szó, örülök neki, hogy megteheted, és kívánom, hogy sikerüljön jól, de vedd észre, hogy pont ezzel a hozzáállással legitimálod a tandíjat.
2012. jan. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
100%

Skacok, én dolgoztam már nagy német multinál is, és rengeteg mérnök ismerősöm dolgozik most is Európa számos országában. Ne higgyétek, hogy ott akkora arany élet van a vendégmunkásoknak. A volt főnököm mondta, hogy odakint te vagy a nigger, és a legtrágyább melót sózzák rád. Ha már külföld, akkor Európán kívüli országban kell gondolkodni.


Ismerős dolgozik Németeknél, fejlesztő mérnök, jól keres, mégis haza akar költözni pár éven belül, mert nem bírja azt a légkört. El kell ezen is gondolkozni!

2012. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
95%

"Nyugodtan menjetek! Senki nem tart vissza!"


Dehogynem! Ez a k*rva állam már próbálkozik.


"Addig amíg az államon élősködtetek addig minden oké, amikor már le kell tenni valamit az asztalra, akkor menekültök!"

Senki nem élősködött az államon. A "tandíjat" a szüleim adójából vonták le. Mellesleg az állam nem szórta két kézzel a pénzt az oktatásra.


"Akkor csak meneküljetek, legalább meglátjátok hogy kinn sem kolbászból van a kerítés!"


Hát igen, a dán 4000 forintos órabér nagyon szar...


"Az eszem megáll amikor itthon a kis semmirekellő pályakezdőknek milyen fizetési igénnyel állnak elő!"


Nem basszus, itthon maradunk, és mi leszünk a második elveszett generáció(akiknek nincs pénze elköltözni otthonról)


"Kinn majd megtanuljátok, hogy alulról kell kezdeni, és ott sem rögtön magas fizetéssel kezdesz, hanem a helyi viszonylatban a kezdőbérrel!"


Inkább kezdek 250 ezer forintos kezdőbérrel, mint itthon 10 évet gürizni ugyanezért.

2012. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!